Write a comment

 

בין אם זאת התקררות של חורף, גירוד של אלרגיה, או כאב ראש משתק, ארון התרופות שלכם הוא בטח המקום הראשון שאתם הולכים אליו לחפש אחר הקלה. השאלה היא אם מה שיש בתוכו הוא הבחירה הטובה ביותר לבריאות שלנו?

מייק-אובר לארון התרופות מציע לכם אלטרנטיבה לתרופות הקונבנציונאליות בחלופות בריאות יותר. זה יכול להפחית תופעות לוואי לא נעימות, לחסוך כסף, או פשוט להיות בריא יותר.

מה לשמור? מה לזרוק? ולמה?

כאבי ראש
לפני: משככי כאבים, אספירין, איבופרופן (כמו אדוויל, או אדקס)
אחרי: משככי כאבים, מגנזיום, ויטמין
B2 (Riboflavin)
למה: חכו לפני שאתם זורקים את כל תכולת ארון התרופות לפח. אם מדברים על הקלה מהירה לכאבים חזקים, אספירין ואיבופרופן נחשבים מנצחים. ככה שכדאי לשמור אותם, אבל רק למקרה חירום. גישה טבעית יותר, לעומת זאת, יכולה לעזור למנוע את התפתחות כאבי הראש מלכתחילה. אלה חדשות ממש טובות למי שסובל מכאבים, בגלל ששימוש רב במשככי כאבים יכול לגורם לקולטני הכאב של המוח להיות רגישים יותר ולגרום לכאבי ראש בתכיפות גבוהה יותר (ככה מתחילה תלות בתרופות). אז חוץ ממשככי כאבים, רוב המומחים מסכימים ששני רכיבים תזונתיים חשובים יכולים להקל על מיגרנות: מגנזיום (500 עד 750 ביום) כדי להרגיע את כלי הדם במוח שמתרחבים בזמן כאב ראש, ו-ויטמין
B2 (400 מ"ג ביום) כדי להפוך את תהליך אובדן האנרגיה בתאים, שמתרחש בזמן מיגרנה.

התקררות
לפני: תרסיס אף, טבליות להקלה על הגרון
אחרי: שמן אקליפטוס, אכיניצאה, אוניה דה גאטו (
Una de Gato)
למה: הטיפול המסורתי במעברי האף, כגון תרסיסים ותכשירים שונים, יכול להיות יעיל בטווח הקצר, אבל כאשר האפקטיביות שלהם נחלשת, כלומר הגוף צריך הרבה יותר בשביל אותה השפעה, תמצאו את עצמכם מרססים עוד ועוד, בלי שזה ממש עוזר. חוץ מזה, שלרכיב הפעיל ברוב התכשירים האלה פסאודואפדרין
(Pseudoephedrine), יש רשימה ארוכה של תופעות לוואי פוטנציאליות, כולל עצבנות, חוסר מנוחה ונדודי שינה. עם תופעות לוואי כאלה, אין פלא שמחפשים אלטרנטיבה בטוחה יותר. והאלטרנטיבה הבטוחה יותר יכולה להגיע בצורה של תוספת טיפות שמן אקליפטוס לטיפול באדים, אכיניצאה, שלמרות המחקרים המבלבלים עוזרת לקצר את משך ההתקררות, או תמצית הצמח אוניה דה גאטו, שממריצה ומחזקת את מערכת החיסון ומונעת התקררות מלכתחילה.

אלרגיה
לפני: אנטיהיסטמינים
אחרי: קוורצטין, סרפד
למה: סימפטומים של אלרגיה מופיעים כאשר מערכת החיסון נכנסת למצב של יתר פעילות, ומקפיצה צבא של היסטמינים כדי להילחם בחומרים שבאופן כללי לא נחשבים למזיקים. אנטיהיסטמינים יכולים להקל על אף דולף, גירויים, גירודים וסימפטומים אחרים של אלרגיה, אבל בפועל הם לא ממש מצליחים לשכנע את הגוף שבוטנים, עובש, או אבקנים הם בעצם לא פולשים שצריך לחסל כמה שיותר מהר. למרות שנדרשים מחקרים נוספים, תוסף של נוגד החימצון קוורצטין (500 מ"ג פעמיים ביום, חודש לפני תחילת עונת האלרגיות) יכול לעזור למנוע סימפטומים של אלרגיות. נוגד החימצון נמצא גם באופן טבעי בתפוחים ובצל יבש רגיל. מחקרים מראים שסרפד נחשב אנטיהיסטמין טבעי, ויכול להקל על סימפטומים של אלרגיה בלי תופעות הלוואי שמגיעות עם היסטמינים.

עיכול
לפני: לקסטיב ומשלשלים אחרים
אחרי: ג'ינג'ר, פרוביוטיקה
למה: לקסטיב ומשלשלים אחרים (כולל עלי סנה) לא באמת מפעילים את מערכת העיכול, אלא רק מרוקנים אותה. לאורך זמן, המערכת מתרגלת שמישהו אחר עושה בשבילה את העבודה, וקשה להרגיל אותה לחשוב אחרת. ג'ינג'ר לעומת זאת נחשב במשך שנים לחלופה הטבעית והבטוחה להרגעת קיבה עצבנית, בגלל בחילות בוקר או מחלת ים. אופן השימוש? פשוט מאוד. ללעוס חתיכה קטנה של שורש ג'ינג'ר טרי, או בתור חליטה. חיידקים פרוביוטים, שנמצאים במזונות כמו יוגורט וגם בתוספים, יכולה לעזור גם להקלה על תופעות עיכול שונות, על ידי החזרת האיזון בין החיידקים הטובים לרעים במערכת העיכול.

תסמונת קדם וסתית (PMS)
לפני: משככי כאבים חזקים במיוחד
אחרי: סידן, תמצית קליפת אורן (
Pine bark extract)
למה: משככי כאבים אקסטרה חזקים משתמשים בתוספות כמו קפאין, פירילמין
(pyrilamine)  ורכיבים משתנים נוספים, כדי להקל על התכווצויות, כאבי בטן, נפיחות, כאבי גב ועייפות של תסמונת קדם וסתית. כולם מלאכותיים מאוד. גישות טבעיות יותר, למשל כמו תוספת של סידן (1,200 עד 1,500 מ"ג ביום, מתזונה או תוספים) יכולה לעזור ללחום בכאבים. תמצית קליפת אורן גם נחשבת להבטחה בתחום. מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי Journal of Reproductive Medicine, מצא כי נשים שנטלו 60 מ"ג ביום של התמצית, במשך שלושה חודשים, ראו ירידה בתסמינים כמו התכווצויות, כאב, גודש ורגישות בחזה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.