חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment

 

זה לא צירונים, זה גם לא צירים מדומים. זה הדבר האמיתי, זה כואב, זה נמשך כבר שעה, ומגיע בערך כל חמש דקות, לדקה אחת כל פעם. האקופרסורה מציעה שש נקודות בגוף, שיכולות להקל על כאבים בזמן צירים.

האקופרסורה דומה לדיקור סיני ולשיאצו, כי היא משתמשת באותן נקודות, אבל הפעלת הנקודות נעשית באמצעות כפות הידיים, האצבעות והמפרקים. נקודות המגע מאפשרות הקלה בכאבים שדומה להשפעה של משככי כאבים, תחושה כללית של רגיעה, וסיפוק מחוויית הלידה.

Jian jing (GB 21)

הנקודה שנמצאת ברום הכתף, בערך באמצע הדרך בין הצוואר לכתף נבחרה בגלל שהיא יכולה לעזור בצירים קשים בשלב הראשון והשני של הלידה. כדי להפעיל את הנקודה צריך להפעיל לחץ מתון וקבוע כלפי מטה עם הבוהן, או המרפק בתחילת כל ציר. הלחץ צריך להתמשך ולהתגבר ככל שהציר מתגבר. הכוח צריך להגיע מהזרוע ולא מהבוהן או המרפק. אם מישהו אחר עושה את זה (בן הזוג או המיילדת) זה יכול להיות בשני הצדדים בו זמנית. היולדת יכולה ללחוץ בעצמה בצד אחד בכל פעם.

Ciliao (BL 32)

הנקודה שנמצאת על מרידיאן שלפוחית השתן, ממוקמת באזור עצם העצה בתחתית הגב התחתון. היא מיועדת לצירים שמבוששים להגיע, היא מקדמת התרחבות תעלת הלידה ומונעת כאבים שמוקרנים מאזור הגב התחתון. בן הזוג או המיילדת יכולים להניח את כף היד על האזור, ובזמן ציר היולדת נשענת לאחור וכך מופעל יותר לחץ על הנקודה. זה מרגיע, אולי קצת מדגדג, אבל אם זה כואב זה סימן לזה שאתם לא במקום הנכון.

Yong quan (Kid 1)

הנקודה שנקראת גם מעיין השפע, יעילה במיוחד במהלך השלב השני של הלידה, כי היא מסייעת לאזור הפירנאום להשתחרר, אבל יש לה איכות מרגיעה ואפשר להשתמש בה בכל זמן במהלך הלידה וקל להגיע אליה מכל זווית. היא ממוקמת בתחתית השליש העליון של כף הרגל, בגומה שבין כרית הבוהן לכרית של שאר האצבעות. הלחץ על הגומה צריך להיות מכוון פנימה ולמעלה לכיוון הבוהן.

Sanyinjiao (SP 6)

הנקודה נמצאת על מרידיאן הטחול, וממוקמת בשליש התחתון של הקרסול בצידו הפנימי. היא נחשבת לעוצמתית במיוחד בגלל שהיא נקודת המפגש של שלושת המרידיאנים היינים-  מרידיאן הכבד, מרידיאן הכליות ומרידיאן הטחול. היא עוזרת לצוואר הרחם להתרחב ומגבירה את תדירות הצירים. כדי להפעיל את הנקודה לוחצים עם הבוהן. עדיף כל רגל בנפרד, למשך כדקה.

Hegu (CO 4)

הנקודה שנקראת גם מפגש בעמק, ממוקמת בגב כף היד, בין הבוהן לאצבע המורה. כולם מכירים אותה כי היא מרגיעה כאבים. אבל, לא כולם מסכימים שהיא מתאימה לנשים בהיריון. מי ששייך לאסכולה שתומכת להשתמש בנקודה בזמן היריון, מסביר כי בנוסף להרגעת הכאב, הנקודה מעודדת התכווצויות של הרחם, מגבירה את האינטנסיביות והתדירות של צירים ועוזרת לגוף לדחוף את התינוק בתעלת הלידה, במיוחד עם היולדת קצת התעייפה. כל מה שצריך לעשות הוא פשוט להפעיל לחץ עם הבוהן.

Neiguan (PC 6)
הנקודה הזאת מיועדת להקל על כל קשת התחושות שבין בחילה והקאה. אבל המשמעות הפילוסופית שלה אפילו יותר מעניינת. הנקודה נמצאת על מרידיאן הלב והיא מדברת על התקשורת של הלב עם כל הגוף, אבל גם על הקשר שבין אדם לעצמו ובן או בת הזוג שלו, על אהבה ומערכות יחסים. היא ממוקמת בחלק הפנימי של האמה, קרוב לכף היד, בין שני הגידים והיא מתחילה לפעול בדרך כלל אחרי חמש דקות של לחיצה.

יש הרבה סיבות לבעיות שמתעוררות בזמן לידה. הנקודות האלה לא ישפיעו אם מתעוררת חלילה בעיה פיסית. אבל אם משתמשים בהן ביעילות, הן יקלו על הכאבים וייצרו תחושה נעימה. כדי שהיתרון של הלחיצות יהיה מקסימאלי, עדיף להתחיל איתן כמה שיותר מוקדם ולאורך כל הזמן לשמור על קשר עם היולדת, ולראות איך זה משפיע עליה. כדי להיות בטוחים שאתם עושים את הדבר הנכון, כדאי לעשות שיעורי בית ולהתייעץ עם איש מקצוע(אקופרסוריסט).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.