Write a comment

 

מערכת החיסון שלנו רגישה במיוחד בעונות מעבר ובחודשים הקרים, כשהחורף מחכה לנו בסיבוב כדי לפרוע את השיק של סטרס מתמשך, תזונה לקויה וחוסר בפעילות גופנית. אומרים שכמעט כל מחלה שניה מתחילה במערכת החיסון. מה אם החורף הזה תגלו דרך פשוטה לחיזוק מערכת החיסון? ומה אם יש יותר מדרך אחת כזאת?.

למרות שבמעבדות בטח כבר מתחילים לעבוד ימים כלילות כדי לרקוח קוקטייל חיסונים מעודכן, הסיכוי שאותו וירוס בדיוק יופיע שוב, הוא קטן. וירוסים אוהבים להפתיע. אבל אנחנו לא אוהבים להיות מופתעים. השימוש בשמנים יכול לשמש כטיפול מונע, מחזק, או תומך בהחלמה.

שימו שמן

צמחי מרפא ושמנים הם חלק מהתרופות הותיקות ביותר. צמחים, זרעים ועלים היו התרופות הראשונות של האבות הקדמונים שלנו. אבל בעולם של תוצאות מיידיות, לפעמים נראה לנו שהם עושים את העבודה לאט מדי.

זה נכון ששמנים עובדים לאט יותר בהשוואה לאנטיביוטיקה, אבל הם עושים את זה בצורה יעילה יותר, טבעית יותר לגוף וללא תופעות לוואי. אפשר לקרוא לזה כימיה מתוחכמת. שמנים מכילים מאות של מולקולות קטנטנות, שעובדות ביחד כדי להרוג וירוסים וחיידקים וכדי לתמוך בבריאות של הגוף. וירוסים לא מפתחים התנגדות לשמנים, בגלל שכל שמן או שילוב של שמנים הוא ייחודי.

כשזה מגיע לשפעת והתקררות, מטפלים לא מפסיקים לדבר על שמנים כמו קינמון, לימון, אקליפטוס ומנטה. אם מתחילים את הטיפול מיד, כבר כשמתחילה הצריבה בגרון, קל להילחם בהתקררות. גם אם ההתקררות הופכת לשפעת בדיוק כמו בספר, הם יכולים לקצר את משך המחלה ולתמוך בהחלמה. אותם שמנים יכולים לשמש למניעה, או לטיפול ואפשר להשתמש בהם ביותר מדרך אחת.

אקליפטוס

כשמדברים על שמנים של מערכת החיסון, אקליפטוס צריך להיות בראש הרשימה. הוא נחשב כמחטא, נוגד חיידקים ונוגד דלקות. שלוש תכונות שמערכת החיסון מאוד מעריכה. שמן אקליפטוס יעיל במיוחד לטיפול בבעיות של מערכת הנשימה, כיוון שהחומרים הפעילים בשמן מגבירים את זרימת החמצן לתאים ומסייעים לתהליך הנשימה. אפשר למרוח את השמן על בית החזה, לטפטף כמה טיפות למבער, או לאמבט.

מנטה

בשמן מנטה השתמשו לאורך ההיסטוריה כולה, עוד מהתקופה שהיוונים התהלכו עם טוגות וכתר של עלי זית. הם ידעו שהוא מפחית סטרס, הם ידעו שהוא מקל על כאבים, הם ידעו שהוא מרגיע קיבה עצבנית, אבל איכשהו ההשפעה המחזקת על מערכת החיסון התגלתה רק מאוחר יותר. בכמות מספיקה, שמן מנטה יכול לחזק את מערכת החיסון ובתגובה להפחית את הרגישות למחלות. שמן מנטה משפר גם את זרימת הדם ומתאים לשימוש ישיר על העור.

לימון

כמו כל השמנים שהם נגזרת של פירות הדר, גם שמן לימון הוא שחקן חיזוק ידוע של מערכת החיסון.

מכל המחקרים ששמן לימון השתתף בהם, רובם המכריע עסק בהשפעה שלו על מערכת החיסון. מעבר לכך ששמן לימון נחשב למחטא, אנטי דלקתי, אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ומחטא, שמן לימון נחשב כמקדם את יצור תאי הדם הלבנים, התאים של מערכת החיסון. שמן לימון יכול להקל על שפעת, ברונכיטיס, דלקת גרון, וכל מה שקשור בדרכי הנשימה.

לבונה

שמן לבונה נחשב לאחד השמנים העוצמתיים ביותר לתמיכה וחיזוק של מערכת החיסון. לא סתם בתרבויות שונות ברחבי העולם נהגו להשתמש בקטורת לבונה במקדשים וכנסיות. עם כל כך הרבה אנשים, כל כך קרובים אחד לשני, בחלל כל כך קטן, וירוסים וחיידקים יכולים להתפשט במהירות. שמן לבונה נחשב לשמן יחסית יקר, אבל מומחה בהתקררויות עקשניות.

קינמון

לאורך ההיסטוריה שמן קינמון נחשב לנוגד חיידקים, וירוסים, זיהומים ופטריות, מה שהופך אותו לאחד השמנים המובילים בתמיכה במערכת החיסון. לפי הרפואה הסינית, מערכת החיסון קשורה גם לתפקוד של הלבלב והטחול, ושמן קינמון תומך בתפקוד של שניהם. בנוסף, שמן קינמון נחשב לשמן מחמם, כך שגם אם מעסים את כפות הרגליים איתו, הוא עושה את העבודה.

אורגנו

שמן אורגנו נחשב לאנטיביוטיקה של הטבע ולאחת האלטרנטיבות הטובות ביותר לתרופות מרשם. כשזה מגיע למערכת החיסון, הוא נחשב לאחד השמנים הפופולאריים ביותר. יש כמה דרכים לעזור למערכת החיסון עם שמן  אורגנו: מניקוי הגרון מזיהומים ודלקות, דרך טיפול בהתקררות ושפעת, ובעיקר למניעה וחיזוק מערכת החיסון.  שמן אורגנו נחשב אנטיביוטי, נוגד חיידקים, נוגד וירוסים, נוגד פטריות והוא עושה את זה בצורה הטבעית ביותר לגוף, ללא תופעות לוואי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.