Write a comment

בביורגונומי מאמינים שכל הבעיות שלנו מתחילות באנרגיה שמקיפה אותנו, ורק מוצאות ביטוי פיסי בגוף. ואם כל הבעיות מתחילות בגוף האנרגטי, אז כל מה שצריך לעשות זה לתקן את האנרגיה.

בראשית הגיע ד"ר וילהלם רייך. רייך היה איש אשכולות. הוא התעסק בעיקר בפסיכולוגיה והיה תלמידו ומאוחר יותר גם עוזרו של פרויד. חוץ מפסיכולוגיה, הוא התעניין גם בסוציולוגיה, כימיה, חקלאות, הנדסה, ציור, מוסיקה, ספרות ובערוב ימיו למד אפילו משפטים. רייך זכור בעיקר בזכות המונח אורגון, מה שפרויד קרא לו ליבידו. הוא חקר את האנרגיה הזאת (זה לקח לו 40 שנים ו- 6 יבשות) והגיע למסקנה שהיא נמצאת בכל מקום. בקרינה של השמש, בחום של החול, מקיפה את כדור הארץ וגם אותנו. ידו של רייך היתה בכל, אבל יד הכל לא היתה בו. בארצות הברית לא ממש אהבו את מה שהיה לרייך להגיד. הם אסרו את המחקרים שלו לפרסום. אפילו שרפו חלק מהם.  

"ה' בשמים כיסאו, עיניו יחזו, עפעפיו יבחנו בני אדם" (תהילים י"א)

אבל אז הגיע רפי רוזן, ממקימי קיבוץ הסוללים, והבין איך אפשר להמיר את האנרגיה שרייך דיבר עליה, כדי לטפל באנשים. בערך בשנות ה- 50 רוזן מחליט לשחזר את הניסויים של רייך ולהפתעת כולם, מגיע לאותן תוצאות בדיקה. רוזן מטפל בביו-אנרגיה ובמקביל ממשיך ללמוד ולחקור את אנרגית האורגון המסתורית. ביו-אנרגיה הפכה לביורגונומי, כשרוזן גילה את סוד בעפעוף.

עפעוף זה משהו שכולנו עושים, אבל בביורגונומי העפעוף משמש לאבחון. רוזן גילה שתנודות העפעפיים הן כל כך רגישות, עד שבאמצעותן אפשר לראות את המצב האנרגטי של כל דבר. בין אם זה אדם, בעל חיים, או מקום גיאוגרפי. הוא קרא לזה החוש השביעי. באמצעות החוש הזה, המטפל (שהוא זה שמעפעף) יכול לבדוק כל דבר. למה אנחנו חולים, למה אנחנו מרגישים כמו שאנחנו מרגישים, ולמה אנחנו חושבים כמו שאנחנו חושבים.  "שיטת העפעוף מתאימה לכל שאלה. אפילו להתלבטות הפשוטה ביותר, כמו מהו קרם הפנים שמתאים לנו, ועד לשאלות הרות גורל" מסבירה איריס בן אבי, מטפלת ומורה בכירה לביורגונומי.

העבר הוא כאן
אחד מהעקרונות של ביורגונומי טוען שלכל אחד מאיתנו יש ישות משלימה שמשפיעה על מהלך החיים. כשמשהו קורה לישות הזאת, זה מחליש אותנו. "בחלק מהמקרים, זה המקור לבעיות" מסבירה בן-אבי.

בגלל שביורגונומי היא שיטת טיפול אנרגטית, הטיפול לא מתבצע במגע. המטפל והמטופל אפילו לא חייבים להיפגש. המטפל יכול לאבחן גם ממרחק מהם האירועים השונים במסלול חייו של המטופל שיצרו טראומות ופחדים שגרמו לחסימות בגוף. "בשפת הביואורגונומי, אין דבר כזה עבר. העבר הוא כאן ואפשר לזמן אותו ולטפל בו גם עכשיו. עצם החזרה לנקודת השבר או הטראומה, מאפשרת לטפל בשורש הבעיה" היא מוסיפה. כי מה שאנחנו כבר שכחנו (או הדחקנו), הגוף עדיין זוכר.

הטיפול עצמו מבוסס על טכניקה שנקראת ערבול, שמשתמשת באנרגיה של הישות המשלימה כדי לשקם את השדה האנרגטי של המטופל או של האיבר הפגוע ולהחזיר אותו למצב שלם. "כל מטופל מגיב אחרת לטיפול" היא מסבירה. לפעמים זה יקרה מיד לאחר הטיפול. לפעמים אחרי כמה ימים, שעות או חודשים. ביורגונומי מתאימה לטיפול בכל בעיה (לפעמים אפילו עוד לפני שהיא מופיעה) והיא מסתדרת טוב עם כל שיטות הטיפול האחרות, גם הקונבנציונאליות.

אבל ביורגונומי היא לא רק שיטת טיפול. היא גם דרך חיים שמאפשרת לבדוק בכל רגע נתון את המצב הבריאותי שלנו, את ההגנות, את שמחת החיים שלנו, את יכולת התפקוד. זה גם מה שמאפשר למטפלים בשיטת ביורגונומי להיות מטפלים הרבה יותר רגישים ופתוחים.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.