1 Comment

 

האגדה מספרת שחץ תועה שפגע בקיסר סיני והצליח להעביר לו את כאב הראש, הוא הבסיס לדיקור הסיני. כן חץ או לא חץ, מאז מצאו הסינים 12 מסלולי אנרגיה (מרידיאנים) שעוברים בכל הגוף ו-700 נקודות דיקור נוספות. עם כל הידע הזה, הגיעו נזירים סינים ליפן (הפעם לא בטעות) והיפנים למדו מהם את תורת הדיקור, אפילו לקחו אותה צעד אחד קדימה. יש אפילו כאלה שאומרים לדרגת אומנות.

הדיקור היפני שונה בצורה משמעותית משיטות דיקור אחרות, וזה בעיקר בגלל העובדה שב- 350 השנים האחרונות, הדמויות המובילות בהתפתחות שלו הם לא אחרים מאשר מטפלים עיוורים. מה שהתחיל כדאגה של הממשל לפרנסה של אותה חוליה חלשה באוכלוסיה, הפך לתורה שלמה. עד היום, 40% מהמטפלים ביפן לא רואים בעיניים.

במקום העיניים, הם מסתמכים על חושים אחרים. כאשר מתח פיסי או רגשי מצטבר בתוך הגוף, הוא מוצא את דרכו החוצה. כתוצאה מכך, נקודות מסוימות הופכות כואבות, מתוחות או רגישות למגע. לכן, מה שרואים או שומעים מהמטופל, הוא לא החלק היחיד בטיפול. המטפלים הטובים ביותר מרגישים את נקודות הדיקור בקצות האצבעות.

היפנים טוענים כי נקודות הדיקור הן תופעה, עם טבע ומיקום משתנים. אי אפשר לאתר אותן לפי הספר, חייבים להרגיש. רק אם המטפל הוא בעל מודעות ויכולת לזהות את הנקודה הפעילה, הטיפול הוא בעל ערך. לכן הדיקור לא צריך להיות עמוק או חזק במיוחד.

במובנים מסוימים, אפשר להגיד שבדיקור יפני המחטים כלל לא מוחדרות. רק לעיתים רחוקות, הן יוחדרו לעומק של יותר ממילימטר אחד. טכניקה כזו דורשת הרבה יותר דיוק וטיפול מדיקור רגיל. למטפל, זה מאתגר. למטופל, זה בונוס. בנוסף, בטיפול עצמו משתמשים במחטים דקות יותר משערה של אדם.

כמעט כל מה שמטפל בדיקור יפני צריך נמצא בבטן (hara) ובמיוחד בטבור, המרכז האנרגטי של הגוף. כל האיברים הפנימיים שלנו נמצאים בבטן ועל ידי מישוש אפשר לדעת מה המצב של כל אחד מהם, מי בחוסר ומי בעודף. האיברים הפנימיים (יחד עם עוד אזורים נוספים בגוף) מוגדרים כאזורי רפלקס. לפי התגובה למגע באזורי הרפקלס, מתווים את אופי הטיפול.

האינדיקציה למטפל היא מיידית. ברגע שהמחט ננעצה, הרפלקס מגיב ואינו רגיש למגע. אם לא, מזיזים את המחט. לפעמים כדי להעצים את ההשפעה, משאירים אחרי הטיפול מחט זעירה בנקודות שהיו פעילות במיוחד.

הטיפול בדרך כלל מתחלק לשני חלקים, טיפול שורשי וטיפול מקומי. הטיפול השורשי מחפש את הסיבות הבסיסיות לחוסר האיזון האנרגטי במטופל. הטיפול המקומי מתכתב עם ההקלה בסימפטומים. עבור בעיות אקוטיות רבות, יספיק טיפול מקומי. כדי לפתור מצבים מתמשכים, או כדי לטפל בבעיות בסיסיות, מבצעים את שתי השיטות בו זמנית. ברגע שהבעיה זוהתה וטופלה, הכוחות המרפאים הטבעיים של הגוף נכנסים לפעולה, והגוף מבריא את עצמו.

הטיפול בדיקור יפני נחשב יעיל, מהיר ולא מצריך הרבה טיפולים. הוא בעצם נהנה מכל העולמות. הפילוסופיה? סינית קלאסית. הידע? גם עתיק וגם מודרני, גם מזרחי וגם מערבי. השיטה? קצרה וקולעת.

מטפלים:

לחצו כאן לרשימת המטפלים בדיקור יפני

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.