Write a comment
במוקדם או במאוחר, כולנו צפויים לחוות ירידה מסוימת בשמיעה. בשביל חלק מאנשים מדובר בירידה חדה ודרמטית – שמובילה אותם לחפש דרכים לשיפור המצב. האם טכניקת הריפוי המהוללת מהמזרח יכולה לסייע בשיפור הבעיה הנפוצה הזאת?

קולם המנחם של אנשים שאנחנו אוהבים, המוסיקה שתמיד מצליחה להרים את מצב הרוח, ציוץ הציפורים שעוטף אותנו בשלווה בהליכה בחוץ – קשה לדמיין את החיים ללא חוש השמיעה שמשפיע על כל כך הרבה היבטים בתפקוד השוטף שלנו. עם זאת, הירידה בשמיעה ברמה כזו או אחרת היא דבר טבעי שככל הנראה יפגוש את כולנו בשלב מסוים בחיים.

למרבה הצער, כיום עולם הרפואה המערבי טרם הצליח למצוא שיטה לרפא את התופעה המפחידה והכל כך נפוצה הזאת. לכן, רבים פונים לטיפולים אלטרנטיביים כדי למנוע הידרדרות נוספת ולעיתים אף להוביל לשיפור בשמיעה. האם זה באמת עובד?בואו נבדוק מה אומרים על כך המומחים:

עשוי לסייע, לא לרפא

עוד משנות ה-40 של המאה הקודמת אנשים רבים פנו לטיפולי דיקור על מנת להוביל לשיפור ביכולות השמיעה שלהם. במהלך העשורים הרבים שחלפו מאז, נרשמו בכל העולם דיווחים על אנשים שהעידו כי השמיעה שלהם השתפרה בעקבות טיפולים כאלו – אך הנושא טרם הוכח במחקרים מדעיים נרחבים – עד לשנים האחרונות.

מחקר שפורסם בפברואר 2015 בכתב העת International Journal of Clinical and Experimental Medicine בחן 12 מחקרים קטנים יותר שפורסמו בנושא כדי לנסות ולקבוע כמה יעילים טיפולי הדיקור בשיפור השמיעה. מובילי המחקר קבעו כי הדיקור בהחלט עשוי לעזור בשיפור השמיעה אצל מטופלים מסוימים, בייחוד כשמשלבים אותו עם תרופות. עם זאת, השיפור לא מורגש בכל המקרים.

מחקר אחר מ-2006 שפורסם בכתב העת Chinese acupuncture and moxibustion אף קבע כי דיקור עשוי להיות יעיל בטיפול באובדן שמיעה פתאומי – תופעה שגורמת לפגיעה מידית בשמיעה ועלולה להיגרם כתוצאה מזיהום ויראלי, חסימה של כלי הדם באוזן, סוכרת, קריעה על עור התוף או תאונה.

לדברי החוקרים, כשני שלישים מהאנשים שאובחנו עם אובדן שמיעה פתאומי וטופלו בדיקור הרגישו שיפור במצב השמיעה שלהם ברמה כזו או אחרת.

דיקור סיני לטיפול בטנטון?

טנטון היא תופעה נפוצה ביותר שגורמת לאנשים לשמוע צלילים באוזניים שלא באמת קיימים בסביבה החיצונית. זה יכול להיגרם כתוצאה מפגיעה בכל אחד מחלקי האוזן, כחלק טבעי מהזדקנות הגוף או בעקבות חשיפה לרעש בעוצמה חריגה לתקופה ממושכת. הטנטון יוכל להוביל לירידה בשמיעה ולפגיעה ניכרת באיכות החיים. בחלק מהמקרים הוא חולף מעצמו, אך במקרים אחרים הוא הופך לכרוני.

כיום אין עדויות במחקרים מדעיים לכך שדיקור יכול לרפא טנטון, אך הוא אכן יכול לסייע לטפל בתופעה במקרים מסוימים. אצל חלק מהאנשים, המקור לטנטון נובע מקושי נפשי, בין היתר כתוצאה מהתמודדות עם לחץ נפשי או חרדה. לכן, אימוץ שיטות לשיפור המצב הנפשי בהחלט יכול לסייע להיפטר גם מהבעיה המטרידה הזאת.

כמה מחקרים נרחבים ומשמעותיים מהשנים האחרונות כבר קבעו כי דיקור סיני הוא אחת הדרכים היעילות ביותר להתגבר על לחץ נפשי וחרדה. השיטה הזאת גם יכולה לשפר את זרימת הדם בצורה
שמאיצה ריפוי של מגוון של מחלות. לכן, אם לחץ כרוני גורם לצפצופים המטרידים באוזניים – טיפול מרגיע של דיקור בהחלט עשוי להביא למזור שכל כך נדרש במצב המתסכל והמציק הזה.


mitot banner3


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.