Write a comment

 

זה לא סוד, זה הגיון פשוט. כל דיאטה יכולה לעבוד אם היא עומדת בשני תנאים. הראשון - אם היא מצליחה לצמצם את היחס בין הקלוריות שאנחנו צורכים לאלה שאנחנו מוציאים, השני - אם אנחנו מצליחים להתמיד בה.

אבל שאלת המיליון דולר היא כנראה - האם דיקור סיני יכול לעזור להפחית במשקל?

ירידה לצורך עלייה

אנחנו מוכנים לעשות הכל בשביל להפחית במשקל. גם אם לפעמים אנחנו גומרים עם חור בכיס ועם עוד כמה קילוגרמים. דיאטות אופנתיות, אלה שגוזרות עלינו לאכול מזון לא תמיד בריא ולא תמיד נכון לנו, עשויות לעבוד בטווח הקצר, מהסיבה הפשוטה שהן באמת מגבילות את צריכת הקלוריות.

אבל בפועל, אין לנו יותר מדי סיכוי להתמיד בהן לאורך זמן. במוקדם או במאוחר, הגוף והנפש שלנו יתקוממו על המשטר החדש והמצומצם. רק המחשבה על רעב ומחסור הופכת את הגוף לרעב יותר ואת אגירת השומן לסבירה יותר.

אין מה לעשות. זה מנוגד לטבע שלנו להגביל קלוריות. אנחנו אוכלים יותר ממה שאנחנו צריכים. ירושה שקיבלנו מאבות אבותינו, מהימים בהם לא היתה מסעדה בכל פינה. אנחנו גם נוטים לאכול קצת יותר בגלל אורח החיים שלנו, סטרס וטריגרים פסיכולוגיים אחרים.

ירידה במשקל לפי הרפואה הסינית

הרפואה הסינית היא אולי החוליה החסרה בשרשרת. והיא יכולה להיות התשובה לשאלה - למה לא תמיד פעילות גופנית ושינויים תזונתיים מספיקים. הרפואה הסינית טוענת שאפשר לעשות את זה אחרת, אם מתייחסים גם לצד הפיסי וגם לצד הנפשי של ירידה במשקל.

לפי הרפואה הסינית, עודף משקל הוא תוצאה של חוסר איזון בשתי מערכות. מערכת הטחול ומערכת הכבד. לפי תיאורית חמשת האלמנטים, הטחול הוא זה שאחראי לתפקוד תקין של מערכת העיכול ועל זה שהמזון שאנחנו אוכלים יומר לחומר החיוני של החיים (צ'י), החומר היחיד שהגוף יכול לעבוד איתו. העבודה של הכבד היא לשמור על זרימה של תקינה של אנרגיה (צ'י), דם ורגשות. אם אתם מרגישים עייפים, כבדים ושחילוף החומרים שלכם לא כמו פעם, יכול להיות שאתם סובלים מחוסר איזון של הטחול. אם אתם מרגישים שאתם אוכלים יותר מדי ולא יודעים מתי לעצור, או משתוקקים למזון מסוג מסוים מאוד, זה יכול להיות ביטוי לחוסר איזון של הכבד.

מה מוציא אותם מאיזון? שאלה טובה. האשמה הראשונה היא התזונה שלנו, שכוללת מוצרי חלב, דברי מתיקה, ומזון שמן, מטוגן או מעובד. לזה תוסיפו הרגלי אכילה (שעות לא קבועות לארוחות, אכילה מהירה), הרגלי אורח חיים (גם עבודה מאומצת וגם חוסר פעילות ישפיעו על הטחול) ואת הדאגות ואת הסטרס, ותקבלו טחול חלש שבמקום להפוך מזון לאנרגיה הוא הופך אותו לשומן, וכבד שלא מצליח לפקד על זרימה תקינה של אנרגיה בגוף.

טיפול אישי
באופן כללי, הטחול והכבד הם שעומדים בבסיס של עלייה במשקל. אבל חוסר איזון בטחול ובכבד לא מסביר את כל התהליך המורכב של עלייה במשקל. יש גורמים נוספים שמשפיעים, והם משתנים מאחד לאחד. וזאת החוכמה של הרפואה הסינית - לאבחן ולהתאים את הטיפול לפי הצרכים האישיים של כל מטופל. המלצות התזונה, צמחי המרפא ואפילו נקודות הדיקור נבחרים כדי לתמוך בירידה במשקל ולסייע לאותו מטופל.

רוב נקודות הדיקור (באוזן או בגוף) הן נקודות שמשפיעות באופן ישיר על הטחול והכבד, מחזקות ומניעות אותם. אחרי שמטפלים בחוסר האיזון הבסיסי שגרם לעלייה במשקל, אפשר לטפל באלמנטים אחרים. כמו למשל לחזק את רמת האנרגיה הכללית, להאיץ את חילוף החומרים, להרגיע את מערכת העצבים, לאזן את פעולת העיכול ועוד. ההשפעה של הטיפול מתרחבת מעבר להשפעה המיידית. הטיפול עוזר לגוף למקסם את הספיגה של חומרים מזינים ממזון, לעודד הפרשה של פסולת ורעלים מהגוף לווסת את תחושת התיאבון, להפחית השתוקקות למזון. כאשר הכבד והטחול שלנו מחוזקים, גם המערכת הרגשית מאוזנת וההרגשה הכללית טובה יותר.

אבל זה לא אומר שאנחנו יכולים לשכב על הגב ולתת למחטים לעשות את העבודה. החלק שלנו בעסקה הוא תזונה. המלצות התזונה כלליות כוללות מזון מגוון ומבושל, שלפי הרפואה הסינית קל יותר לעיכול. ממזון שומני מאוד או מלוח מאוד מומלץ להימנע. מים ותה ירוק תמיד מומלצים.

כל עוד העלייה במשקל אינה תוצאה של בעיה רפואית, דיקור סיני בפרט ורפואה סינית בכלל, הם כלים שמסייעים לירידה בריאה במשקל. בפני עצמם או כטיפול משולב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.