חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment

 

עמוד השדרה הוא מרכז הכובד שלנו, הוא צריך לשאת את כל משקל הגוף, לכן בעיות גב הן מאוד שכיחות. ארבעה מכל חמישה אנשים יסבלו מכאב גב באיזה שהוא שלב בחיים, ואם אתם רוצים את זה באחוזים, זה בערך 80%. מחקר חדש מגלה דיקור סיני הכי יעיל בטיפול בבעיות גב.

הכי טוב דיקור

רוב בעיות הגב נגרמות בגלל איזושהי בעיה באחד מהחלקים של עמוד השדרה. זה יכול להיות החוליות, המפרקים, הדיסקים, העצבים או השרירים והרצועות (רקמות רכות) שתומכים בו. בהרבה מהמקרים, הסיבה היא הרבה יותר פשוטה. זה היציבה שלנו שאנחנו לא מקפידים עליה, זה משאות כבדים שאנחנו מרימים, זה משקל יתר שהופך גם אותנו לסוג של משא כבד, זה עישון, זה הספורט שאנחנו לא עושים, וזה גם העובדה שאנחנו קצת ממורמרים.  

אם פעם חשבו שכדי לטפל בכאבים, צריך פשוט לשכב, היום אומרים שחוסר מעש עלול לפתח דיכאון ולכן חשוב להמשיך בתפקוד היומיומי למרות הכאבים. בחלק מהמקרים, הכאבים יחלפו מעצמם. מצב בו הכאבים לא שוכחים, לא מגיבים לטיפול ומלווים בחוסר תחושה בגפיים ובאי שליטה על הסוגרים, מחייב התערבות כירורגית.

אבל לבעיות גב יש נטייה לחזור, לפעמים אפילו גם אחרי ניתוח. מחקר חדש שנערך באונ' רוהר שבגרמניה (ספטמבר 2007), מגלה כי מבין מגוון הטיפולים לכאבי גב (משככי כאבים, עיסויים, פיזיותרפיה, חיזוק שרירי הגב והבטן), אקופנטורה נמצא כטיפול היעיל ביותר לבעיות גב. הרעיון של דיקור (אקופנטורה) הוא שכל איבר מקושר לנקודה ספציפית בגוף. יש למעלה מאלף נקודות כאלה והן נמצאות לאורך מסלולים שנקראים מרידיאנים. כאשר מגרים את אותן נקודות באמצעות המחטים אפשר להשיג הקלה בכאב וריפוי. גירוי הנקודה מניע את הצ'י, האנרגיה בגוף והיא מניעה ומעודדת את שאר התהליכים. זה לא כואב, וזה מתאים לטיפול בבעיות ספציפיות וגם סתם לתחזוקה שוטפת של הגוף.

הטבלה לא משקרת

במחקר השתתפו כ- 1,100 מטופלים הסובלים מבעיות גב. חלקם קיבלו טיפול קונבנציונאלי, חלקם טיפול בדיקור וחלקם טיפול פלסבו בדיקור, כלומר המחטים לא הוחדרו לעומק הנהוג בדיקור אמיתי, הן לא הוחדרו לנקודות שנמצאות על המרידיאנים ואמורות לעורר את האפקט הטיפולי ולא נעשו עליהן מניפולציות, כמו חימום או סיבוב.

לאחר ששה חודשים של טיפול נמדד מצבם של המטופלים. מתוך הקבוצה שטופלה בטיפול הקונבנציונאלי, רק 27% מהמטופלים דיווחו על הקלה במצבם. 47% מהמטופלים שטופלו בדיקור, ו- 44% מהמטופלים שטיפלו בדיקור המדומה, דיווחו על הקלה משמעותית בסימפטומים ובכאבים.

1:0 לטובת הסינים. לא רק שהטיפול בדיקור הפחית את עוצמת הכאבים, המטופלים דיווחו גם על שיפור באיכות החיים ועל כך שהם פחות מוגבלים בעשייה היומיומית שלהם. ממצאי המחקר הזה נתמכים בתוצאות שני מחקרים דומים, שהראו כי גם לאורך תקופת טיפול יחסית קצרה, הדיקור יכול לעזור באופן משמעותי לטיפול בכאבי גב. בנוגע לדיקור פלסבו, החוקרים טוענים כי ככל הנראה הגוף מגיב בצורה חיובית לגירוי באמצעות מחטים. בנוגע לדיקור הרגיל, אומר ד"ר גיימס יאנג מאונ' ראש בשיקגו " איננו מכירים את המכניזם של הטיפולים האלטרנטיבים אך אין זה אומר שזה לא עובד"

כתבות נוספות בנושא כאבי גב: 


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.