Write a comment

 

הקשר בין הצלחתם של טיפולי פוריות לדיקור הסיני כבר הוכח במחקרים רבים שנערכו בארה"ב. בשנים האחרונות גם בארץ הולכים ומתרבים המספרים של נשים הפונות לעזרת הדיקור הסיני כחלק מהניסיונות להרות, בשילוב עם טיפול קונבנציונלי או בלעדיו.

 

בשנת 2002 פורסם לראשונה מחקר גדול שעשתה קבוצה גרמנית עם פרופסור מסין, שהוכיח כי דיקור סיני לפני ואחרי החזרה של עוברים לרחם האישה המנסה להרות, מעלה באופן משמעותי את אחוז קליטת העוברים ברחמה של האישה. המחקר עשה רעש גדול בארה"ב ובעולם המערבי בכלל, ומאז עלתה הפופולריות של דיקור לצרכי פריון.  

אי פריון מסיבות לא מוסברות

המונח הרפואי המקצועי שהודבק לתופעה של נשים שאינן מצליחות להרות מבלי סיבה רפואית נראית לעין הוא:" אי פריון מסיבות בלתי מוסברות". וכשהרפואה מתקשה להסביר פונות נשים רבות, שהתייאשו מטיפולי הפוריות הקונבנציונליים, לדיקור הסיני, ומשלבות אותו בלו"ז החודשי כחלק בלתי נפרד וחשוב ביותר מהניסיונות להתעבר. איך זה עובד, איך משתלב הדיקור עם טיפולים קונבנציונליים הכוללים זריקות הורמונים, מתי משלבים בין השניים ומתי כדאי לנסות את הדיקור הסיני כטיפול בלעדי. קרן סלע, מטפלת מוסמכת ברפואה סינית המתמחה בבעיות פוריות מסבירה: "הרעיון מאחורי הרפואה הסינית הוא לדאוג לאיזון של כל מערכות הגוף. בתחילת הטיפול מתבצעת אבחנה מדוקדקת על מנת לבחון את חוסר האיזון של המטופלת ולבחון את האפשרויות להביא את הגוף למצב אידיאלי.  

 

-האם תמליצי לכל אישה לנסות דיקור סיני על פני טיפול קונבנציונלי?

"לגמרי לא. לליווי לצרכי פריון יש כמה מצבים – מצב אחד הוא אישה המנסה מספר חודשים להיכנס להיריון ולא מצליחה, אין לה בעיה רפואית מוגדרת, היא עדיין לא התייאשה והיא צעירה יחסית. במקרה כזה בהחלט אמליץ לה לנסות עוד מספר חודשים בדרך הטבעית בעזרת הדיקור. מצב אחר לגמרי הן נשים שכבר נמצאות בתוך תהליך רפואי, ובמקרה כזה לא אמליץ להפסיק את הטיפול, אלא לשלב בו גם את הדיקור. דיקור המשולב עם טיפול קונבנציונלי צריך לקחת בחשבון באופן מדויק את הטיפול שמקבלת האישה – האם זה טיפול הכולל הורמונים או לא, האם מתבצעות הזרעות, האם נעשה מעקב זקיקים וכיוב'.

באופן כללי ליווי של דיקור סיני לצרכי פריון מתבצע עבור כל קבוצה של נשים, אך חשוב שהוא ייעשה בצורה מעגלית ומחזורית מרגע קבלת הווסת ועד לקבלת הזריקות ההורמונליות או כל טיפול קונבנציונלי אחר".

מסלולים אנרגטיים לאורך הגוף

אז איך בדיוק זה עובד? התיאוריה מאחורי הדיקור הסיני גורסת שהגוף מורכב ממסלולים אנרגטיים שלאורכם יש נקודות בהן אפשר להשפיע על הזרימה של האנרגיה ועל האברים עליהן משפיעה האנרגיה. "אחד הדברים החשובים בטיפולי פריון" מסבירה סלע, "הוא חימום הרחם, כלומר, החדרת חום לרחם באמצעות דיקור וצמחים. אצל נשים רבות אין מספיק חום באזור הרחם, וזה מה שתוקע את הפריון. החום הוא אנרגיה המניעה דברים ובעזרת חימום המקום ניתן להגיע לתוצאות. בכל מקרה, צריך תמיד לבצע פעולה שהיא הפוכה מזו שהגוף חווה במצב הלא מאוזן – אם הגוף קר צריך לחמם, אם הוא חם צריך לחמם, אם הוא תזזיתי צריך להרגיע, אם הוא מנומנם צריך לעורר וכיוב'. כל התהליך משולב עם צמחים החודרים לאברים, מחזקים אותם ומרגיעים את הנפש. צמחים הפעילים במיוחד בתחום הפריון הם סוגים של מרווה, גלעין של משמש, אנג'ליקה, ועוד. חלקם צמחי מאכל וחלקם לא מוכרים למי שלא מגיע מהתחום".

מירית ואסף ממרכז הארץ בני 32, ניסו במשך שנתיים להביא ילד לעולם, אך ללא הצלחה מבלי אבחנה של בעיה רפואית. "עבדתי במשרד פרסום" מספרת מירית, "הייתי נתונה גם ללחצים נפשיים גדולים מאוד וגם לסחרור של עבודה שכמעט ולא איפשר לי להתרכז במשהו במקביל לעבודה. לאחר שנה וחצי של ניסיונות שכללו גם זריקות הורמונים והזרעות הודיע לנו הרופא שכדאי לשקול הפריית מבחנה. מאוד לא רציתי לעבור הפריית מבחנה וזה היה הרגע בו הבנתי שמשהו בחיי חייב להשתנות כדי שנצליח. עזבתי את העבודה במשרד הפרסום, התחלתי עבודה קלה יותר ופשוטה יותר במקום אחר, ובמקביל התחלתי לעבור טיפולי דיקור. לאחר ארבעה חודשים נכנסתי להיריון, ואת הדיקור המשכתי גם במהלך כל חודשי ההיריון, כדי שהגוף יהיה בריא ומאוזן בהיריון, וכדי להכין את הגוף לקראת הלידה. אמנם קשה היום לומר מה באמת עזר לנו והביא לכך שהיום אנחנו חובקים תינוק מדהים בין חצי שנה, אבל הכל היה שווה".

 

-איך באמת אפשר לאמוד הצלחה של טיפול בדיקור?

"בסופו של דבר" מסבירה סלע, "המבחן הוא מבחן התוצאה – האם אישה הצליחה להרות או לא. כשמדובר בנשים, <SPAN lang=HE style="FONT-SI

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.