Write a comment

 

בשביל חלק מההורים, המחשבה לקחת את הילד לקופת חולים בשביל לקבל חיסון היא בלתי נסבלת. על המחשבה לראות את הילד שוכב עם עשרות מחטים נעוצות במקומות שונים בגוף בכלל אין מה לדבר. אבל יכול להיות שהגיע הזמן להבין שאין מה לפחד ממחטים.

אם פעם חשבנו שדיקור סיני מתאים רק למחלות של גדולים, היום דיקור לילדים הופך יותר ויותר מקובל, והתוצאות יכולות להיות אפילו טובות יותר מאשר אצל מבוגרים.

למה דיקור עובד טוב על ילדים יותר מאשר על מבוגרים?
הסינים מאמינים שילדים נמצאים מבחינה אנרגטית במצב של יאנג, מה שאומר שהאנרגיה שלהם נעה בצורה מהירה. מצד אחד זה אומר שהם צריכים הרבה גירויים, מצד שני זה גם אומר שמחלות יכולות להתפתח בצורה מהירה ונוחה יותר.

רוב הורים סקפטיים לגבי יעילות הטיפול בדיקור סיני לילדים, אפילו אם הם בעצמם מטופלים בדיקור. חוץ מזה, איזה ילד אוהב מחטים?. אז בתור התחלה, לא כל הילדים מפחדים ממחטים. הרבה מזה קשור למה שההורה משדר. ואם הוא משדר תחושה חיובית, הם יכולים להיות יותר רגועים ופחות מפוחדים. חוץ מזה, בסין וביפן דיקור לילדים נפוץ מאוד גם כרפואה מונעת וגם כטיפול בבעיות ממשיות.

דיקור סיני יכול להיות מאוד יעיל לילדים, בגלל שאין להם עכבות רגשיות כמו למבוגרים, האנרגיה שלהם זורמת טוב יותר והגוף והנפש שלהם עדיין מתפתחים. בנוסף, דיקור מבוגרים שונה מדיקור ילדים. הקוטר של מחטי הדיקור הוא רבע מקוטר של מחט רגילה, ושיטת הטיפול עדינה יותר.

בנוסף לדיקור, הרפואה הסינית המסורתית ממליצה על שימוש בצמחי מרפא במקום כל טיפול תרופתי ועל שינויים תזונתיים, בגלל שהפילוסופיה שמתייחסת לטפול בילדים מאמינה שאת שרוב הדברים שמשתבשים אצל ילדים, אפשר לייחס למה שהם אוכלים.

אפשר גם בלי

ביפן פותחה לאורך עשרות שנים שיטת טיפול שמוציאה את המחטים מהסיפור, והיא מבוססת על הרעיון שכל חוסר נוחות בהכרח לא יכול להביא לאיזה שהיא תוצאה חיובית. קוראים לה שונישין ( Shonishin) והיא משתמשת בשיטות מגע כמו לחיצה או שפשוף של נקודת הדיקור, כדי להניע את האנרגיה במקומות בהם היא  תקועה, ולחזק אותה במקומות בהן היא חלשה.

שונישין (שו= קטן, ני= ילד, שין= מחט) טובה לא רק בגלל יכולת הריפוי שלה ובזכות העובדה שהיא עושה את זה בלי מחטים, אלא גם בגלל שילדים רואים בזה סוג של משחק, הם משתעשעים מהרעיון, מה שהופך את תהליך הטיפול למהנה ומהיר.

שונישין טובה לחיזוק המערכת החיסונית ומערכת העצבים, טיפול בבעיות עיכול (שלשול ועד עצירות), בעיות אף אוזן גרון, כאבי שרירים ופרקים, החלמה מפציעות (שבר, נקע), אסטמה, הרטבת לילה, חלומות רעים, אלרגיות, אקזמה, הפרעות קשב (ADD), הפרעות ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), הפרעה בהתפתחות ( Failure to thrive syndrome), שיתוק מוחין, שדרה שסועה (Spina Bifida), גמגום, אובדן תיאבון, בעיות רגשיות, הפרעות מהקשת האוטיסטית ועוד.

מה אומרים המחקרים
מחקר שנערך בבית החולים לילדים באוניברסיטת הארוורד (Harvard) בדק את השפעת הטיפול בדיקור סיני על 243 ילדים, מגיל חצי שנה ועד גיל 18. הילדים סבלו מכאבי ראש, כאבי בטן ובעיות כרוניות אחרות. כשהמחקר התחיל, הילדים העריכו את המצב שלהם כלא טוב (ציון 8 בסקאלה של 10). אחרי שנה, אותם ילדים דיווחו כי ישנו יותר טוב, החסירו פחות מבית הספר, והדירוג הממוצע לבעיות עמד על 3.

מחקר נוסף שנערך באותה אוניברסיטה, בחן את השפעת הטיפול בדיקור סיני על כאבי ראש, בקרב 15 ילדים בגיל 12 ו-32 ילדים בגילאים 13-20. 70% מתוך 47 המשתתפים במחקר דיווחו שהדיקור הסיני עזר להם. 59% מההורים אישרו שזה באמת ככה.

אז כנראה שברגע שמתגברים על הפחד, דיקור היא דרך בטוחה ויעילה לטפל במצבים שונים בילדים, וגם ליצירת איזון רגשי וחיזוק כללי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.