Write a comment

 

באיזשהו שלב, לפסולת שנשארת בגוף הרבה זמן, מתחיל לשעמם. אז היא מתחילה לחגוג. תוצרי הלוואי של העיכול מכילים לא רק שאריות של פסולת, אלא גם הורמונים וכולסטרול שיכולים לגרום לרמות גבוהות של שניהם. הספיגה המחודשת של פסולת בגוף, יכולה גם לגרום למגוון תסמינים. מעייפות, כאבי-ראש, בעיות עור ושכיחות גבוהה יותר של סרטן. 

עצירות היא לא רק לא נעימה. יש לה השפעה לא מבוטלת על הבריאות.

למה משלשלים הם לא אופציה?

בואו נתחיל מזה שהמעי הגס שלנו הוא בסופו של דבר שריר. וכמו כל שריר אחר בגוף, אם אנחנו לא משתמשים בפוטנציאל שלו, הוא הופך עצלן. וזה פחות או יותר גם מה שעושים חומרים משלשלים, גם כאלה מהסוג הטבעי, כמו סנה (Senna). תלות במשלשים היא מצב שכיח, ושימוש כרוני בהם לא עושה טוב למערכת העיכול. הרבה פעמים חומרים כאלה הם גם משתנים ויכולים לגרום לאובדן נוזלים וחומרים אחרים בגוף. שניים מהחומרים האלה הם אשלגן ומגנזיום, שבדרכם גם קשורים לעיכול. לאורך זמן, חוסר בנוזלים ובחומרים חיוניים אחרים, מעמיד את הגוף במצב לא בריא בכלל.

 

חיידקים ידידותיים

חיידקים ידידותיים, כמו אסידופילוס (Acidophilus), חיים במערכת העיכול שלנו. מה שאומר שהם מושפעים בקלות מכל חוסר איזון תזונתי, וגם משימוש בתרופות כמו גלולות למניעת הריון ואנטיביוטיקה. תגבור פרוביוטי יכול לעשות טוב לכל אחד. חיידקים פרוביוטים נמצאו גם יעילים בטיפול ומניעה של בעיות עור (כמו אקזמה ואלרגיות), גם בהפחתת השכיחות של התקררות ושפעת, וגם לפירוק של אסטרוגן. אם אין מספיק חיידקים, אסטרוגן לא מתפרק כמו שצריך. התוצאה היא סימפטומים כמו תסמונת קדם וסתית וחוסר איזון הורמונאלי. שהם לא נעימים כשלעצמם. ואפילו עוד יותר כשהם מופיעים עם עצירות.

פשתן

גרעיני פשתן הם מקור יעיל (וגם זול) לסיבים תזונתיים וחומצות שומן חיוניות. חוץ מלפתור את בעיית העיכול שלכם, פשתן נמצא מגן מפני סרטן השד ומסייע למניעת עודף ייצור של אסטרוגן. שתיים או שלוש כפיות ממנו בתזונה היומית יעשו את העבודה.

חומצות שומן חיוניות

ואם כבר חומצות שומן חיוניות, לשמנים טובים, כמו שמנים שמקורם בדגים,כמעט אין תחליף. חוץ מלהיות בדיוק מה שהמעיים שלכם צריכים, הן גם נחשבות לנוגדות דלקת טבעיות, וחשובות למצב-הרוח, לזיכרון ולריכוז וגם לעור חלק ובריא. את כל זה אפשר להשיג בטווח שבין כפית לארבע ביום.

מגנזיום

אחת הסיבות השכיחות לעצירות היא מערכת העצבים. המעיים שלנו קשורים באופן ישיר למערכת העצבים. וחלקנו לוקח את המתח הנפשי ישר לאזור הבטן. זה יכול להוביל לעצירות, או למצב ההפוך. מגנזיום הוא מינרל שאחד מהדברים שהוא עושה זה להרגיע את השרירים. על הדרך, הוא גם יכול לעזור להפחית את החשק לסוכר ומתוקים, והוא גם נמצא במערכת יחסים הדוקה עם בערך 300 אנזימים שונים בגוף. תוספת של מגנזיום (בתור התחלה, 250-300 מ"ג פעמים ביום) יכולה להפחית את המתח וההתכווצויות, ולהקל על מצבים כמו עצירות, בלי ליצור תלות.

סיבים תזונתיים

יש כמה גורמים שיכולים לסכל את היציאות שלנו. אבל כנראה שהסיבה השכיחה ביותר היא לא מספיק סיבים תזונתיים ונוזלים. אם להגיד את זה הכי פשוט שאפשר- תזונה עשירה בסיבים תזונתיים מאפשרת יציאות קלות יותר. מעבר לכך, צריכה של סיבים תזונתיים קשורה בתהליכים רבים בגוף. מהפחתת הסיכון למחלות כרוניות (כמו סוגים שונים של סרטן, או מחלות לב), הפחתת רמות הכולסטרול הרע (LDL) ורמות הכולסטרול הכללי, איזון רמות הסוכר בדם, וכמובן קידום של פעילות מים תקינה.

מים

אז אחרי שהבנו שמה שאנחנו אוכלים משפיע על היציאות שלנו, הגיע הזמן לדבר על מים. תזונה, שתיה ופעילות גופנית הם בין הדברים שמסייעים לשמור על העניינים בתנועה. למים יש תפקד חשוב בכל סוג של מסגרת תזונתית בריאה, וחלק מהבריאות שלנו הוא תפקוד תקין של מערכת העיכול. חוץ מתזונה ושתיה, גם פעילות גופנית, שינה ורגיעה יכולים לעזור למעיים שלכם לצאת מהבוץ.  

תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.