Write a comment

 

את בטח כבר לא יכולה לחכות ליום שבו תחזיקי את התינוק בידיים, ולא בבטן. אבל אם הגעת לכאן, רוב הסיכויים שאת עמוק בתוך הטרימסטר השלישי, עברת את התאריך, מיצית את הרעיון, והתינוק שלך לא בדיוק יושב ומשרטט סקיצות למסלול הכי טוב החוצה. רק 3%-5% מהתינוקות באמת נולדים בתאריך. לרובם זה יקח עוד שבוע עד שבועיים.

איחור אופנתי?. דרכים טבעיות יכולות לעודד צירים ולידה, ובחלק מהמקרים המשמעות שלהן היא גם פחות התערבות רפואית. אבל אין להן 100% סיכויי הצלחה. התנאי היחיד להצלחה, הוא שהגוף והתינוק מוכנים לשתף פעולה, ואת בשבוע ה- 40 למניין השבועות.  

סקס

אחת הדרכים הטובות ביותר לעודד צירים ולידה, היא אותה הדרך שבה הכל התחיל. יחסי מין.

אם עברת את התאריך, ואת מעוניינת לעודד את תהליך הלידה בצורה טבעית, אהבה היא אחד הדברים הראשונים שצריך לשקול. הסיבה העיקרית שבגללה ממליצים על קיום יחסי מין, היא שהזרע מכיל פרוסטגלנדינים (Prostaglandins), סוג של הורמונים שמעודד התכווצויות ועוזר לרחם להתרכך ולהרגיש קצת יותר מוכן. יצא ככה שהזרע הגברי הוא המקור העשיר ביותר שלהם. בצורה הסינתטית של אותם חומרים משתמשים כדי לעודד לידה בדרכים קונבנציונאליות. בכל מקרה, יחסי-מין הם דרך טובה להירגע. במיוחד אם הם מגיעים עם אורגזמה. כאשר אשה חווה אורגזמה, היא מייצרת אוקסיטוצין, הורמון נוסף שעוזר לרחם להתרחב.

רפואה סינית

באזורים מסוימים באסיה משתמשים במשך עשרות שנים בדיקור סיני כדי לעודד את תהליך הלידה.

לפי מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי Journal of Chinese medicine, במרבית המקרים, כל מה שנדרש הוא טיפול אחד שיתחיל את התהליך, ובמרבית המקרים זה יקרה בתוך 6-48 שעות מהטיפול. באותו מחקר, שיעורי ההצלחה של דיקור סיני עמדו על 88%, כאשר רק 20% מהנשים (מתוך 120 בסך הכל) הזדקקו לטיפול נוסף. לטיפול בדיקור סיני יש השפעה גם על מהלך הלידה. במחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה (North Carolina), השתתפו 65 נשים, בשבוע 41 להריון. מחצית מהנשים טפלו בשלושה טיפולי דיקור. הנשים בקבוצת הביקורת לא טופלו בדיקור. 70% מהנשים בקבוצת הדיקור ילדו ללא התערבות רפואית לזירוז הלידה. 17% מהן עברו לידה בניתוח קיסרי. ובכל מקרה, סיבות שונות יכולות להוביל לכך שהילד לא נולד בזמן. זה יכול להיות חישוב לא נכון של התאריך המשוער, ואפילו סיבות פסיכולוגיות או חיצוניות, כמו סטרס. טיפול בדיקור סיני יכול לעזור להרגיע את המתח לקראת הלידה.

אקופרסורה היא כלי נוסף של הרפואה הסינית שיכול לסייע בזירוז הלידה. היא נחשבת בטוחה, ויעילה, אבל -חשוב שזה יתבצע רק על ידי מטפל מוסמך.

צעידה

במקרה הזה, אלו לא מחקרים, אלה ניסיון של אמהות משופשפות. צעידה נחשבת לדרך טבעית לעודד צירים בשלבים מתקדמים של ההריון, בגלל שהתנועה של הליכה מאפשרת תנועה באזור הירכיים ואגן הירכיים. הודות לגרביטציה, התינוק עשוי להבין את הרמז ולרדת קצת יותר למטה בתעלת הלידה. צעידה יכולה לעזור אם יש צירים, אבל תהליך הלידה עדיין לא התחיל, כלומר אין פתיחה של הרחם. צעידות קצרות זה בסדר, אבל לא צעידות ארוכות ומעייפות. תשמרי על האנרגיה. את תצטרכי אותה בשלב מאוחר יותר.

תזונה

האם באמת ישנם סוגים שונים של מזון שיכולים לעודד את תהליך הלידה?. אם כבר התחלת לחקור את הנושא, בטח שמעת על מישהי שמוכנה להישבע שהמנה החריפה במקסיקנית מתחת לבית, היא זאת שהפגישה אותה פנים אל מול פנים עם התינוק. ואם לא חריף, יכול להיות ששמעת גם על אננס (או פירות טרופיים באופן כללי), אוכל סיני וחצילים. למרבה הצער, זה משהו ששומעים הרבה אבל הוא לא מוכח מבחינה סטטיסטית. הרציונאל מאחורי הרעיון הזה, הוא שיש סוגים שונים של מזון שממריצים את מערכת העיכול, ובתגובה גם את הרחם. אבל אולי כדאי להקדיש לזה מחשבה נוספת. להגיע ללידה על בטן מלאה יכול להיות מאוד לא נוח.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.