Write a comment

 

האדם הממוצע נכנס לחנות ממוצעת ויש לו אינסוף בחירות : דל שומן, עשיר בסיבים תזונתיים, נטול גלוטן, וכמובן מזון אורגני שתופס חלק לא מבוטל מהמדפים, כמעט בכל חנות.

אז האדם הממוצע לא יכול שלא לשאול את עצמו- האם זה באמת שווה את הכסף?. במילה אחת-התשובה היא כן. בשביל יותר ממילה אחת, תצטרכו להמשיך לקרוא.

פשוט בטוח יותר

אף מערכת מזון לעולם לא תהיה בטוחה ב- 100%. לא תמיד אמצעים טכנולוגיים עומדים בסטנדרטים של תברואה, ובינינו, לא תמיד גם המטבח הביתי. אבל מזון אורגני בטוח יותר בגלל שהוא מיוצר ללא כימיקלים וחומרים אחרים מסוכנים (כמו חומרי הדברה), ללא אנטיביוטיקה ועוד. אותם חומרים שאנחנו משתמשים בהם בערך ב- 100 השנים האחרונות כדי להפוך את החיים שלנו לקלים יותר ואת המזון שלנו לזול יותר. כן, אפילו אם הפירות והירקות שאנחנו קונים הם אורגנים, עדיין צריך לשטוף אותם. אבל אם בוחרים אורגני, מתחילים מלכתחילה מנקודת פתיחה הרבה יותר טובה.

פשוט איכותי יותר

כשאנחנו מדברים על איכות הסביבה, אנחנו חושבים בעיקר על אנרגיה, כי הדיון על ההתחממות הגלובאלית ומשבר האקלים מתמקד בעיקר באנרגיה. איך וכמה אנחנו נוהגים במכונית שלנו, איך אנחנו מחממים, או מקררים, או מאירים את הבית שלנו. אבל גם לדרך שבה אנחנו מגדלים את האוכל שלנו יש השפעה על משבר האקלים, ובטח שעל הבריאות.

מחקרים מראים שמזון אורגני מכיל יותר נוגדי-חימצון לוחמי מחלות, בהשוואה למזון שגודל בשיטות קונבנציונאליות. לדוגמא, לצורך מחקר שנערך בשנת 2007 באוניברסיטת קליפורניה (California) גידלו קיווי בשיטה אורגנית ובשיטה קונבנציונאלית, באותה חווה, למשך אותו זמן. אחרי שקטפו את הפירות, החוקרים גילו כי בהשוואה לקיווי הקונבנציונאלי, הקיווי האורגני הכיל יותר נוגדי חימצון (כולל ויטמין C). החוקרים מאמינים שבגלל שהקיווי האורגני לא גדל עם דישון של חומרי הדברה, הפרי ייצר יותר נוגדי חימצון באופן טבעי במטרה לשרוד. וזאת ההוכחה שאפשר גם בלי. דרך אגב, כמעט כל סוג של מזון הצליח לעשות את זה.

דור ההמשך

ילדים נמצאים בסיכון גבוה יותר ממבוגרים לסבול מסיבוכים בריאותיים שנגרמים בעקבות חשיפה לחומרים כאלה או אחרים. ובגלל שחלק מהאיברים שלהם עדיין נמצאים בשלב התפתחותי, הגוף שלהם לא תמיד מצליח להיפטר מחומרים מזיקים. בנוסף, אותם חומרים מזיקים יכולים למנוע ספיגה של חומרים מזינים, שילדים צריכים בשביל להשלים את ההתפתחות שלהם. באחד המחקרים, שפורסם בכתב העת Journal Environmental Health Perspectives, גילו כי שיירים של חומרים מסוכנים שנמצאו בשתן של ילדים, ירדו בצורה משמעותית לאחר חמישה ימים של תזונה אורגנית. אלרגיה, אסטמה, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות (ADHD) הן חלק מהבעיות שנמצאו קשורות לחשיפה לחומרים מזהמים.

למבוגרים, חשיפה לחומרי הדברה מסוימים, כמו דיפניל (diphenyl), פראקואט (paraquat), ומנב (maneb) נמצאה קשורה לפגיעה בתאי עצב במוח, פגיעה בספירת זרע (קרוב ל- 100 סוגים שונים של חומרי הדברה מפריעים לאיזון ההורמונאלי בגוף) ולפגיעה בתפקוד המערכת החיסונית.

איכות הסביבה

גידול אורגני מונע מאלפי כימיקלים רעילים לחדור לסביבה ולהרעיל את האדמה שלנו, המים שלנו, המזון שלנו, וכמובן אותנו. בגלל שהוא כולל הרבה פחות חומרים מזהמים, גידול אורגני גם משחזר את היכולת של כדור הארץ לעבד פחמן, כך שהוא מפחית באופן משמעותי את הבעיה באטמוספרה שגורמת למשבר האקלימי. ואולי אפילו יותר חשוב, בגלל שגידול אורגני משחזר את היכולת של כדור הארץ לעבד פחמן, הוא עוזר גם לנו להמשיך בפעולה הכי בסיסית שלנו. לנשום.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.