Write a comment
כשמבצעים אותם לצד הטיפולים הרפואיים המסורתיים, טיפולים אלטרנטיביים שונים יכולים להגביר במידה דרמטית את סיכויי ההחלמה מסרטן השד וגם להקל משמעותית על התסמינים הכרוכים בהליך הטיפולי. כך תעשו את זה נכון

הרבה לפני שאנשים קיבלו טיפולים רפואיים בחדרי ניתוח סטריליים ותרופות חדשניות יוצרו במעבדות ננו-טכנולוגיה מתקדמות, קהילות שונות ברחבי העולם נהנו מטיפולים רפואיים יעילים למדי. בסין, הודו ומדינות שונות במזרח, פותחו מערכות טיפול מורכבות לריפוי מחלות, שהתבססו בין היתר על צמחי מרפא, טיפולים אנרגטיים, יוגה ועוד.

חלק מהגישות האלו שרדו במשך אלפי שנים וכיום משמשות לא רק מרפאים מהמזרח, אלא גם לא מעט מוסדות טיפוליים במערב, לצד הטיפולים הכימיקלים, הניתוחים וההשתלות. למרות שרבים מתסכלים בזלזול על טכניקות כאלה, הן לאט אבל בשקט, תופסות מקום של כבוד גם ברפואה הקונבנציונלית.

בתחום המורכב והסבוך של טיפול בסרטן השד לדוגמה, טכניקות ריפוי מהמזרח כבר כיום נחשבות כאמצעים לגיטימיים להקל על ההליך הטיפולי. אחד הכלים הפופולריים בתחום הזה הוא דיקור סיני. מחקר מ-2010 שפורסם בכתב העת Clinical Oncology, השווה בין דיקור סיני לבין תרופה מוכרת לטיפול בתופעות הלוואי כתוצאה מהטיפול ההורמונלי לסרטן השד. המחקר הראה כי הדיקור הקל על תופעות הלוואי בצורה דומה לטיפול התרופתי, וכמובן נחשב בריא ובטוח יותר לנשים שנבדקו.

מחקרים אחרים מצאו כי הדיקור עזר להקל על הקאות ובחילות, כאבי מפרקים, גלי חום ונזק למערכת העצבים – כולן תופעות לוואי ידועות מהטיפולים בסרטן השד. למעשה, ההוכחות האלו היו כל כך חזקות ומהדהדות, עד שמרכזים גדולים לטיפול בסרטן ברחבי העולם החלו להכניס את הדיקור לשגרת הטיפולים בתחום.

ההסבר לכך הוא שדיקור סיני מגרה את מערכת העצבים הפאראסימפתטית של הגוף, שאחראית על תגובת "הילחם או ברח" שאמורה להכין את הגוף להתמודדות עם מצבי חירום. המתח הנפשי והפיזי הכרוכים בטיפול בסרטן השד, יכולים להאיץ את פעילות המערכת, אבל הדיקור מסייע להחזיר אותה לאיזון על ידי הורדת לחץ הדם והפחתת "הורמון הסטרס" קורטיזול. חשוב להדגיש כי הדיקור לא עוזר להילחם בסרטן, אלא רק להקל במידה ניכרת על התסמינים של הטיפול הקונבנציונלי.

מעטפת טיפול משלימה ורחבה

מומחים מדגישים כי כאשר חולי סרטן מקבלים טיפולים שמסייעים להם להתמודד עם תופעות הלוואי האלו, הסיכוי שהסרטן יחזור מופחת משמעותית ומנגד, סיכויי ההחלמה מהסבב הנוכחי עולים. כדי לעשות זאת, חשוב להתאים מעטפת כוללת של טיפולים משלימים, המשלבת תזונה נכונה ומאוזנת, תוכנית להתמודדות עם סטרס וכן שימוש בצמחי מרפא שנחשבים בטוחים לשימוש.

בעוד שעשבי מרפא ותבלינים נחשבים בעיני רבים כבטוחים לשימוש בגלל שהם טבעיים, הרכיבים הפעילים שבהם עדיין יכולים להתנגש עם הטיפול התרופתי. לכן חשוב לעדכן את הרופא המטפל על השימוש בהם ולוודא שהם לא מסכנים את הטיפול.

טכניקה נוספת שנחשבת יעילה ביותר להקלה בתופעות הלוואי של הטיפול בסרטן השד היא תרגול מדיטציה ויוגה. שיטות אלו ידועות ככלים המפחיתים לחץ, כאבים כרוניים ודיכאון – הנלווים להתמודדות עם המחלה. היוגה היא גם פעילות גופנית שעוזרת לחזק את הגוף, לשפר את זרימת הדם ולהעצים את מערכת החיסון.

בבתי חולים שונים ברחבי העולם כבר הכניסו למעטפת הטיפול בסרטן השד גם כתיבה טיפולית. מחקרים מוכיחים כי ניהול יומן המתאר את הרגשות, הפחדים, הכאבים וההתמודדות, מסייע להקל על התחושות הקשות האלו ועשוי להאיץ במידה מסוימת את ריפוי הגוף והנפש. גם תרפיה באמצעות בעלי חיים נחשבת ככלי יעיל לניצחון במלחמה העיקשת הזאת.

chair banner1


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.