Write a comment

 

כמו בשנים קודמות, בטח גם לקראת השנה הזאת החלטתם להפסיק עם כל ההרגלים הישנים והרעים. ואנחנו מוכנים לשים כסף על זה שבטח גם השנה ייקח לכם בדיוק חודש / שבוע / יום/ שעה / דקה לרדת מכל אותן הבטחות גדולות.

תמיד יש תירוצים (זו בכלל לא לוח השנה שלנו, כנראה שזה לא הזמן הנכון, אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה וספורט אף פעם לא היה הקטע שלי). איך לעשות שהשנה נצליח? רמז: זה לא קשה כמו שחושבים.

תוכנית ריאליטי

אל תבלבלו בין ציפיות הגיוניות לבין ציפיות מציאותיות. הגיוני זה משהו שיש בו הגיון, מציאותי זה משהו שיש סיכוי טוב שהוא באמת יקרה. זה הגיוני להפסיק לעשן, להתחיל דיאטה, לעשות ספורט. זה לא כל כך מציאותי שתצליחו לעשות את הכל בבת אחת. הניסיון מראה שלהתמקד במטרה אחת או שתיים, זה גם יותר הגיוני וגם יותר מציאותי. אז באיזה מטרה לבחור? בזאת שהכי מטרידה, זאת שתתן את ההרגשה הכי טובה, גם אם לא המיידית. אם אתם לא מוכנים לוותר, תקבעו מטרות ברורות לטווח הקצר. סוג של אבני דרך בדרך למטרה הגדולה.

שיטת הסלאמי

הסוד הכמוס ביותר של ההצלחה, הוא לחלק את המטרה למיני מטרות ברות ביצוע. כאלה שאפשר להתנהל איתן יותר בקלות. זה הופך את המטרה לקצת פחות מאיימת, ומגדיל את הסיכוי שתצליחו. וכמה שתעשו יותר תוכניות לפני, ככה יש יותר סיכוי שתצליחו אחרי. למשל, אם אתם רוצים להתחיל להיכנס לכושר, תחליטו שאתם מתחילים לרוץ פעם בשבוע, ותעשו שזה יקרה. וכל פעם שאתם מצליחים, אל תתביישו לטפוח לעצמכם על השכם, אבל שלא יעלה לכם לראש. מעידה אחת והכל יכול להיגמר. עוד דבר שמאוד עוזר למוטיבציה הוא לוח זמנים. זה הברומטר שלכם להצלחה. למשל אתם יכולים החליט שאתם רצים פעם בשבוע ונשקלים פעם בחודש.

יבוא לכם

לרוב האנשים יש רעיון כללי לגבי איך הם היו רוצים להרגיש.  מאושרים יותר, בריאים יותר, עשירים יותר, זוגיים יותר. בדרך כלל, יש להם בראש גם את הדברים שהם צריכים לעשות בשביל להגיע לשם. יש פתגם כזה שאומר שכאשר יש רצון, יש דרך. ואנחנו אומרים שההיפך הוא הנכון. תסללו את הדרך, תכינו תוכנית, השאר יגיע.

ניר ועיפרון

למגירה או לאן שזה לא יהיה, תכתבו מה בדיוק אתם צריכים להפסיק לעשות, ויותר חשוב, מה בדיוק אתם צריכים להתחיל לעשות, בשביל להשיג את המטרות שלכם. כתיבה היא כמו חוזה ביניכם לבין עצמכם. היא מגבירה את המחויבות שלכם למטרה. חוץ מזה, מחקרים מראים שהחלטות אימפולסיביות מועדות לפורענות. גם לתעד את ההתקדמות שלכם יכול מאוד לעזור. כמה שתהיו יותר דוקומנטאריים, ככה יש יותר סיכוי שתצליחו.

תפתחו את הפה

גם לדבר עם אנשים אחרים על השינוי שהייתם רוצים לעשות, או על המטרות שאתם רוצים להשיג, מגביר את סיכויי ההצלחה שלכם. תבחרו אנשים שאתם מעריכים ומכבדים, כאלה שהייתם רוצים לשמוע את מה שיש להם להגיד, או כאלה שגם החליטו שהשנה הם הולכים על הקופה. לסגל הרגלים חדשים ובריאים, קל יותר ביחד. קבוצות התמיכה לא המציאו את הגלגל.

אל תרימו ידיים

עם יד על הלב, רוב הסיכויים שלא תספיקו הכל השנה. אבל בעוד שנה, רוב הסיכויים שתהיו הרבה יותר קרובים למטרה שהצבתם לעצמכם. אולי אפילו רק צעד אחד קטן משם. לא תמיד מצליחים בניסיון הראשון, אבל זה בטח לא תירוץ מספיק טוב בשביל להפסיק לנסות. שינוי בהתנהגות צריך חודש בשביל להפוך להרגל, ועוד ששה חודשים נוספים בשביל שההרגל יהפוך לחלק טבעי מהאישיות שלכם.

כל סוף הוא התחלה חדשה

שנה חדשה היא לא רק זמן להחליט החלטות ולנסות לתקן את הבעיות שמטרידות אותנו. במובנים רבים, שנה חדשה היא גם זמן טוב לנסות דרכים חדשות, תחביבים, או גישות. מה שזה לא יהיה, זה לא אמור להרגיש כמו עונש. אם מסתכלים על הניסיון כניסיון, סביר יותר להניח שנצליח להתמיד בו. אם תתמקדו בדברים החיוביים, זה ייתן לכם יותר תחושה של שליטה, אנרגיה ונחישות להשיג את המטרה שלכם. וחוץ מזה, אלה שמאמינים הם בסופו של דבר גם אלה שמצליחים. בשורה התחתונה, האחריות למה שהולך לקרות היא רק בידיים שלכם. נשמע רחוק וגדול, אבל בינואר הבא אתם תצחקו על זה.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.