Write a comment

המשפט ששמעתי הכי הרבה פעמים בזמן האחרון הוא ללא ספק - 'בקרוב אצלך'. החברים שלי תמיד נותנים לי את הסוף של היין, כי זה אומר שהשנה זה סוף סוף יקרה. הם גם נותנים את הטלפון שלי לכל מיני אנשים. וזה לא רק הם, זה גם ההורים שלהם, והחברים של החברים שלהם. ההורים שלי הלכו לרב שיברך אותי, והשיא היה שילדה בת 18 אמרה לי: אל תדאגי, זה יגיע. נכון, הכל מכוונה טובה, אבל בכל זאת.

רגע לפני שאני מתחילה להפנים שמשהו באמת לא בסדר, שיניתי כיוון והלכתי לבדוק מה אומרים על זה הסינים. אולי משם תבוא הישועה.

חמסה, חמסה, חמסה....

הפילוסופיה הסינית התפתחה מזמן. ממש מזמן. כמה מאות לפני שבכלל התחלנו לספור. המטרה שלה היא למצוא את הדרך הנכונה (הטאו). הכל מרוכז בספר התמורות והשינויים (אי ג'ינג). לא שקראתי, אבל אומרים שיש שם תשובה לכל מה שצריך. אצל הסינים הכל מסודר, מעגלי ומסונכרן עם עונות השנה. יש חמישה אלמנטים (עץ, אש, מתכת, אדמה, מים) חמש איכויות (רוח, לחות, יובש, חום וקור) וחמישה שלבים בחיים (לידה, צמיחה, בגרות, דעיכה, מוות). כל אלמנט מייצג טיפוס, והוא מקביל לאיכות ולשלב בחיים. לכל אחד מהטיפוסים יש צבע שהוא אוהב, עונה בשנה, שעה מועדפת ביום, ורגש ששייך רק לו. סוג הטיפוס ישפיע בין היתר על מה שנאכל, מה שנאכל ישפיע על איך שנרגיש, ואיך שנרגיש ישפיע על הבריאות שלנו. זה לא עד כדי כך שחור ולבן, אנחנו יכולים להיות בבסיס טיפוס מים למשל, אבל להיות בתקופה של מתכת. חוץ מזה, כל דבר אצל הסינים מתחלק ל- ין ויאנג, היאנג זה האנרגיה הגברית וה-ין היא העזר כנגדו. כל אלה ביחד יכולים לגלות לנו כמה דברים על מי שעומד מולנו.

סינית אני מדברת אליך

רובנו שייכים ליסוד העץ. העץ אוהב את האביב ואת הצבע הירוק, והוא מסמל פריחה ואת תקופת הלידה והילדות. השעה שלו ביום היא הבוקר, הוא נחשב ליצירתי ותחרותי ויודע מה הוא רוצה מעצמו ומאחרים, ובאמת לפי הסינים טיפוסי עץ קלאסיים הם מנהיגים מלידה. איך תזהו אותו? לעץ יש פנים ארוכות, אף ארוך ומצח גבוה. ודרך אגב, אלכוהול לא כל כך טוב לו, אז תחשבו על אופציה אחרת לדייט...

אש ומים הם שני ניגודים. משהו כמו האיד והסופר אגו של פרויד. האש הם פרועים וקלילים כמו שרק בני נוער יודעים להיות, המים כבדים, סגורים וחופרים בעבר. האש הרפתקנים, המים בעיקר מפחדים. השלב בחיים שמייצג יסוד האש היא תקופת ההתבגרות, המים מייצגים דעיכה. האש אוהבים קיץ וצהריים, המים אוהבים חורף ולילה. האש אוהבים אדום, המים שחור. הטעם החביב על האש הוא מריר, אצל המים זה מלוח כמו דמעות. לאש יש פנים ארוכות (אפילו יותר מהעץ) והמים הם עגלגלים ושמנמנים. הדבר היחיד שמשותף ביניהם, הוא שאת שניהם נדיר למצוא.

     

אם כל שיר שאתם שומעים ברדיו הופך אוטומטית להיות אופציה לשיר כניסה לחופה, כדאי לכם לחפש טיפוס אדמה. לאדמה 2 רגליים על הקרקע. הוא יבשל, ידאג, יחליף, יאהב, לא יריב ויהיה גם טוב עם הכסף. בקיצור לאדמה יש כל מה שצריך בשביל להחזיק בית. בחיים הוא מקביל לתקופת אמהות, הצבע שלו הוא חום או צהוב, הפנים שלו מרובעות ותווי הפנים בשרניים.

     

יסוד המתכת לכאורה קיבל את הקלפים הכי פחות טובים. הכל אצלו עצוב ומצער, והוא מסמל פרידה וניתוקים ומקביל לתקופת הזקנה. אבל זה רק לכאורה, כי הצד השני של התכונות האלה הוא הגיון חד ויכולות אנליטיות גבוהות. מתכת הוא זה שיש לו מוטיבציה וגם עושה איתה משהו. לטיפוסי מתכת פנים אליפטיות, עיניים בהירות ועור פנים חיוור ואומרים שהם בדרך כלל נראים טוב. למרות הכל, יש לו חוש הומור והוא גם די אופטימי. תיקחו אותו לאכול משהו חריף והמשך הערב מובטח.

               

מי שלא פחות חשובים בסיפור הזה הם תווי הפנים. לפי הסינים הפנים מדברות, ומי שמדבר הכי טוב זה העיניים. הפנים יכולות לספר על המצב הבריאותי, על קווי אישיות, על היכולות ועוד. למשל, אם יש לו או לה עיגולים שחורים במקום עיניים, סביר להניח שהוא או היא לא יוכלו להקדיש יותר מדי זמן לכם או למערכת יחסים. מדובר על טיפוס שכנראה עובד קשה מדי, אוכל ג'אנק פוד ולא שותה מספיק. אם בנוסף יש לו גם שפתיים דקות, הסיכוי שהוא וורקוהוליק בכלל עולה. מכל איברי הפנים, האיבר שהכי צריך לעניין אותנו הוא הגבות. הגבות קשורות ליצירתיות, לרגשות ולמיניות. הן גם מעידות על איך אנו מתייחסים לאחרים. מה שהכי כדאי לחפש זה גבות כהות בצורה של ירח. זה מעיד על אנשים שחושבים בשניים.

וגר זאב עם כבש

שיטה נוספת היא האסטרולוגיה הסינית. זה דומה קצת למה שקורה אצלנו, רק שהסינים לא משתמשים בזה לניבוי העתיד אלא כדי להבין את האדם והמאפיינים שלו. אם אצלנו מתחלף המזל האסטרולוגי פעם בחודש, אצל הסינים הוא מתחלף פעם בשנה. אם אצלנו צריך להכין מפות וסרטוטים, לגלות מה שעת הלידה ומה מזל האופק, אצל הסינים זה יותר פשוט. כל מה שצריך זה לגלות איזה חיה אתם, ואת זה קובעים לפי שנת הלידה. החיות הן: עכברוש, שור, נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, כבשה, קוף, תרנגול, כלב וחזיר. מי שקבע את זה הוא בודהה. אל תנסו לחפש הגיון, כנראה שזה היה אקראי לגמרי.

אם בא לכם לקרוע את העיר, תחפשו מישהו במזל עכברוש. העכברוש אוהב את הנאות החיים, הוא מאוד אוהב לאכול ולכן הוא בריא (שלא לומר שמן), הוא אוהב מין אבל לא בהכרח נאמן. גם השור אוהב לאכול, זה רק לא אומר שהוא אוהב לשלם על זה. הוא רכושני, קמצן ולא רומנטי בעליל. הנמר לעומתו מאוד רומנטי, חכם ובטוח בעצמו. במיטה מובטחת לכם חוויה בלתי נשכחת. אם אנשים בהירים וקצרים עושים לכם את זה, לכו על ארנבת. הוא חכם ומיני, אבל גם הפכפך ורכושני. אם בא לכם על קצת טיפת מזל, דרקון הוא הטיפוס, מזל זה השם השני שלו. הוא תמיד יהיה המסמר של הערב, אף פעם לא יהיה לו כסף, אבל אם הוא אומר שהוא אוהב, זה רק בגלל שזה באמת ככה.

על הנחש אומרים שהוא חכם, מצחיק ומאוד מיני. על הסוס אומרים שהוא יפה אבל טיפש. התיש הוא קצת היפוכונדר ויש לו פתיל קצר, אבל הוא רגשן ומאוהב באהבה. אם יליד שנת הקוף יביא לכם פרחים כדאי שתתחילו לדאוג, זה אומר שמשהו קורה כי הקוף לא במיוחד נאמן. וכמו שאומרים, צריך לדעת עם מי להתחתן כדי לדעת ממי להתגרש. קוף הוא לא אחד שהייתם רוצים בתור אויב.

פעם אחת חבר שלי אמר לי שבשבילי הוא ייתן את 2 העיניים. לא ממש הבנתי מה הוא רוצה (אצלנו האשכנזים לא מדברים ככה). עכשיו אני מבינה שהוא כנראה תרנגול, עליו אומרים שהוא נאמן ויעשה הכל בשביל החברים. כסף, כסף ועוד פעם כסף, זה כל מה שמעניין את הכלב. החזיר הוא חבר לכל החיים. הוא אולי נראה אדיש מבחוץ, אבל זה ממש לא ככה.

     אז נכון, אתם יכולים להגיד שזה לא חוכמה. שעיגולים שחורים מתחת לעיניים באמת מעידים רק על דבר אחד, ושאם הגבות שלי בהירות זה לא אומר שאני לא זוגי, ושאיך זה יכול להיות שכל האנשים שנולדו באותה שנה יהיו בדיוק אותו דבר??. אבל עדיין... מיליארד סינים עובדים לפי זה שנים, וכמו שאתם בטח יודעים, מיליארד סינים לא טועים.


חוץ מזה, אל תדאגו. זה יגיע.

לחצו אן לדעת איזה טיפוס אתם לפי האסטרולוגיה הסינית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.