חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment
תבלינים, שמן אתרי, חומץ ואפילו קפה שחור יגרמו לנמלים שבביתכם לחשב מסלול מחדש

נמלים הם כמו האורח שמתנחל על הספה ושוכח את הדרך החוצה. מהרגע שקבעו את קינן בבית או בסביבתו, קשה מאד לגרום להן לעזוב. עבור הנמלים, בית, בעיקר כזה עם ילדים, הוא ספק מזון מושלם. הפירורים, האוכל שנופל מן הצלחת, המטבח הפעיל, המקרר הגדוש – לך תשכנע נמלה שלא כדאי לה להישאר.

רבים נרתעים מריסוסים וכימיקלים, בוודאי בבית עם ילדים. לכן, קבלו מספר שיטות טבעיות וירוקות שישכנעו את הנמלים שבעצם עדיף להם במקום אחר.

עלי דפנה. מה שטוב למרק שלכם לא עושה טוב לנמלים ולחרקים נוספים. פזרו במדפים ובמגרות עלי דפנה ותנו להם לעשות את העבודה.

קינמון. עוד תבלין שנמלים שונאות ומתרחקות ממנו. פזרו קינמון במדפים, מגרות וגם ליד קינים של נמלים בבית, אם מצאתם כאלה.

שמן מנטה. החריפות של השמן האתרי גורמת לנמלים לעשות "ויברח". טפטפו מעט שמן מנטה לתוך הקן, סביבו ולאורך שביל הנמלים. אתם תרוויחו ריח טוב בבית, הנמלים יעדיפו לתפוס אזימוט.

חומץ. הוסיפו מעט חומץ פשוט ורגיל לדלי של שטיפת הרצפה. כמה מעט? רבע כוס, לא יותר. האפקט דומה לשמן המנטה – חומץ דוחה נמלים והן יעדיפו למצוא מקום אחר. כדאי להקפיד ולשטוף את הבית במים מהולים בחומץ עוד מספר פעמים נוספות, כדי לשכנע גם את האמיצות שבנמלים שעדיף לעזוב.

קליפות הדרים. אחרי שגמרתם לקלף תפוז או קלמנטינה (או לסחוט לימון), נצלו את הקליפות ליצירת מדביר טבעי. הכניסו את הקליפות לסיר, כסו במים והרתיחו. כשהמים רותחים כבו את האש, חכו שיתקררו וצקו אותם לכלי עם פיית ריסוס. רססו ליד קינים ועל שבילי הנמלים. ניחוח הדרים אין, נמלים אאוט.

גיר / טלק. הבדואים נוהגים להקיף את אוהליהם בקו גיר טבעי אותו הם מפיקים מאבני הגיר, כדי להרחיק עקרבים, ג'וקים, חרקים שונים ואפילו נחשים. אבקת הטלק, הנמצאת גם בגיר, דוחה נמלים והן לא יחצו את הקו הלבן שתסמנו להן.

דרך קלה וכיפית להרחיק נמלים מן הבית היא לתת לילדים גירים ולשלוח אותם לצייר על המדרכה ובכניסה לבית. דרך נוספת היא כמובן לשרטט קווי גיר סביב קינים ולפזר טלק במקומות הנכונים. הנמלים לא ישובו לשם.

פלפל שחור. מרחיק נמלים קלאסי. הנמלים אולי לא יתעטשו ממנו (ואם כן, מי ישמע..) אבל יעדיפו להתרחק ממנו. פזרו פלפל שחור בתוך הקן, וצפו בנהירה ההמונית החוצה.

קמח תופח / קמח תירס. נמלים אוהבות קמח ומכניסות אותו בשמחה לקן. מה שהן לא יודעות הוא שהקמח יתפח בסביבה של מים ויסתום להן את הקן.

קפה שחור. עוד חומר שנמלים סולדות ממנו ומעדיפות לשמור מרחק. אספו את הבוץ שנשאר בכוס הקפה ויבשו את הנוזל עד שתישאר האבקה בלבד. פזרו את האבקה השחורה בחריצי הבלטות, היכן שנמלים עוברות בדרכן החרוצה. הקפה לא קוטל אותן אלא פשוט מוציא להן את החשק לראות אותו, והן ימצאו מקום אחר לעבור בו.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.