Write a comment

 

טרנדים באים (אלינו קצת באיחור). טרנדים הולכים. ומעצם ההגדרה שלהם, הם לא נשארים הרבה זמן, אלא אם כן הם ממש מוצלחים.  

הטרנדים הבריאותיים החמים של קיץ 2010.

גוף
שיגעון הבריאות החדש של הוליווד מחזיר אותנו כמה שנים אחורה בזמן. גם מבחינת המראה, וגם מבחינת מה שהוא דורש מאיתנו. אפשר למצוא אותו על המדפים בסופר-פארם באזור של מוצרים לתינוקות, והוא כולל בעיקר בננות מרוסקות, גזר מגורד, או בטטה טחונה.

טרייסי אנדרסון (Tracy Anderson ), האשה מאחורי דיאטת מזון תינוקות (baby food diet) טוענת שמדיאטה שכוללת בעיקר נוזלים אפשר להפחית במשקל, אבל אפשר גם להעלות את הכל חזרה די מהר. אז היא חיפשה משהו שגם עוזר לנקות את הגוף, גם שומר על מערכת העיכול חיה ובועטת, וגם עוזר לה לנוח ומאפשר לה להיפטר מרעלים, ומה יכול לעשות את כל זה אם לא מזון תינוקות?.   


בדיאטה הזאת אוכלים ירקות או פירות מבושלים ומרוסקים (14 מנות ביום), ובערב אוכלים ארוחת-ערב של גדולים שכוללת הרבה ירקות ונתח רזה של בשר. כמובן שכל התזונאים ספקנים ואומרים נו-נו-נו לכל המשבחים של הדיאטה. הגבלת הצריכה הקלורית אולי מזרזת את הירידה במשקל, אבל עם פחות מ- 1,200 קלוריות ליום, חילוף החומרים מוריד הילוך והגוף מתחיל לאחסן קלוריות כשומן. ארוחת בוקר בצנצנת?. עדיף פירות וירקות אמיתיים. גם יותר בריא וגם יעלה לכם פחות.

נפש
המשמעות של יוגה היא איחוד. בין אור וחושך, בין גברי לנשי, בין שני כוחות שפועלים בכיוונים מנוגדים. אבל בשביל מנדי אינגבר (Mandy Ingber), ממציאת היוגה-לוסופי (yogalosophy) יוגה היא הרבה יותר מזה.

אינגבר מאמינה שאהבות נגמרות, ילדים מתבגרים, תחומי עניין משתנים וחברים מתרחקים. הדבר היחיד שנשאר קבוע הוא הגוף שלנו, ומערכת היחסים החשובה ביותר שיש לנו היא איתו. האימון שהיא מציעה כמובן מאפשר גם ירידה במשקל ופיתוח הכושר הגופני דרך פעילות מאתגרת, אבל מעל לכל, אימון יוגה הוא המקום בו אנחנו נדרשים להוכיח סבלנות ואהבה עצמית.

לגוף שלנו יש הרבה התגלמויות. לפעמים אנחנו רוצים לתרגל בצורה רכה. לפעמים אימון אינטנסיבי הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים. לפעמים אנחנו סתם קשים עם עצמנו. היוגה שלה יכולה לעזור להשתמש בתחושות הטבעיות, בכוונות, ברגשות ולעבוד איתם בהתאמה. כי מה זה בעצם יוגה?. להיות לגמרי ברגע ההווה. ואת זה אפשר לעשות רק כשהגוף והנפש לומדים לדבר אחד עם השני ולהקשיב אחד לשני.


גוף ונפש

השנים האחרונות לקחו את הטכנולוגיה לרמה חדשה לגמרי. העבודה שלנו במחשב, הטלוויזיה שלנו במחשב, הקולנוע שלנו במחשב, המוסיקה שלנו במחשב, ועם התפתחות הרשתות החברתיות, גם החברים שלנו במחשב. אנחנו אפילו מחוברים למחשב גם כשאנחנו לא מחוברים למחשב (דרך הטלפון) וכמעט לכולם יש יותר מכתובת דואר אלקטרונית אחת.

בדיוק מכאן מגיע הרעיון של ניקוי דיגיטלי (digital cleanse). בדרך כלל עושים את זה בשבוע הראשון בתחילת השנה, אבל לא חייבים לחכות עד אז כדי לפרמט את הדיסק הקשיח שלנו. ההנחיות הכלליות אומרות ש- מותר לבדוק את תיבת הדואר האלקטרוני רק ממכשירים שנועדו בשביל זה (רמז: לא הטלפון הסלולארי), טלפונים סלולאריים נועדו רק בשביל  לקיים שיחות טלפון, בלי לשלוח הודעות ובלי לבדוק את הדואר האלקטרוני, ובלי להשתמש באף אחת מהרשתות החברתיות במשך שבוע. גם לא בשביל סתם להציץ לראות מה קורה. ותשימו את הטלפון על שקט.

המטרה המקורית היתה להתחיל את השנה החדשה במצב מנטאלי פחות ממוחשב, בשביל הגוף והנפש שלנו. האמת?. לא יזיק לנו להיות קצת בגרסת אנפלאגד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.