Write a comment
בשביל גינת ירק ביתי לא צריך דונם אדמה בכפר, וגם מרפסת עירונית תתאים לגידול ירקות בעציצים. אז למה החורף הוא העונה המומלצת להקמת גן ירק ביתי?

כולנו היינו שמחים לחסוך את קניית הירקות וסחיבתן המייגעת מהירקן או הסופרמרקט, שלא לדבר על החיסכון הכלכלי הכרוך בכך. אלא שלא לכל אחד ואחת יש את חלקת האדמה לגינת ירק. אז קונים במקום לגדל.

העניין הוא שירקות ניתן לגדל גם בבית, בדירה עירונית, במרפסת או על אדן החלון. ירקות גדלים מצוין בעציצים ובהשקעה כמעט אפסית של זמן, מאמץ וכסף, אפשר להקים גינת ירק לתפארת בבית. חסה, צנונית, תפוח אדמה, בטטה – כל אלה ועוד יכולים לאכלס בקלות את המרפסת שלכם ולספק לכם ירקות מעולים מתוצרת ביתית אמיתית.

כלי גידול
גם אם מתחילים בהנבטה קטנה, יש לבחור כלי קיבול גדול, בגודל של 10 ליטרים לפחות (כמו דלי לשטיפת רצפה). אפשר כמובן לקנות עציצים ואדניות, ואפשר גם למחזר כלי פלסטיק ומתכת ולהשתמש בהם. יש לקדוח או לחורר כמה חורים בקרקעית הכלי לשם ניקוז. באדמה אפשר לערבב חרסים, אבני חצץ או טוף. האבנים הללו יאווררו את האדמה והתפרקותן האיטית תספק מינרלים חשובים לצמח.

איפה מגדלים?
במקום עם הכי הרבה שמש. מן הסתם במרפסת, ואם לא אז ליד חלון מואר היטב. ירקות צריכים לפחות 3 שעות של שמש ישירה ביום, וכמובן שמסתדרים מצוין עם יותר מכך.

הנבטות
אפשר כמובן לגשת למשתלה ולקנות זרעים להנבטה. ואפשר פשוט למחזר. השתמשו בשאריות האוכל שלכם והפיקו מהם את גינת הירק שלכם. עגבנייה שלא נאכלה עד תומה יכולה לספק זרעים להנבטה. כך ניתן להוציא זרעים גם מפלפל ומלפפון, למשל. אפשר כמובן להוציא בצורה זו זרעים של אבטיח, מלון ודלעת, רק שיש לקחת בחשבון שמדובר בפרי בעל נפח ומשקל רב, וכדאי לשקול אם לגדלם בבית.

ניתן להנביט בהצלחה קטניות מסוגים שונים – חומוס, שעועית על סוגיה הרבים, עדשים. הנביטו את הזרעים על מצע צמר גפן רטוב, ואחרי שהזרע יתפתח ויוציא גבעול, ניתן יהיה להעבירו לשתילה בעציץ.

הוצאת שורשים
כדי לחסוך קנייה של זרעים או שתילים, וסתם כדי למחזר ולהשתמש במה שכבר קיים (שנאמר, קיימות), אפשר להנביט צמחים קיימים.

למשל, סלרי. חתכו את חלקו התחתון של השורש בעובי של 3-5 ס"מ והניחו בצלוחית עם מים כשהצד החתוך פונה כלפי מעלה. אחרי 3-5 ימים הצמח יתחיל לגדול מחדש. בשלב זה אפשר לשתול אותו בעציץ.

בצל ירוק – חתכו את החלק הלבן, היפטרו מהעלים הירוקים (כלומר, שלבו בסלט) והכניסו את החלקים הלבנים לכוס מים (כמו עם הסלרי). תוך מספר ימים יתפתח הבצל ויצמח, ותוכלו להעבירו לגידול בעציץ.

שתילה
כמובן שזה הפתרון הטוב ביותר והבטוח מכל. קונים שתילים מפותחים ממשתלה ושותלים בעציצים. ככה הולכים על בטוח ולא מבזבזים זמן בתהייה האם הזרע ייקלט ומתי יתפתח. רוב המשתלות מציעות שתילי ירקות ועשבי תיבול במחירים סבירים, ולא תצטרכו להוציא כסף רב מדי בכדי להשלים לעצמכם גן ירק ביתי מושלם.

דשן
מכיוון שהצמח מוגבל בתוך עציץ נתון מראש, הוא פחות חשוף למזיקים הנמצאים בקרקע, שזה טוב, אבל גם לחומרי הזנה שמגיעים מהאדמה. לכן מומלץ לדשן את הצמחים ולהעדיף דשן אורגני על פני כימי.

אז מה מגדלים?
כאמור, כדאי להימנע מגידולים גדולים מדי. מסיבה זו כדאי להעדיף עגבניות שרי על פני עגבניות רגילות.

בנו לצמחים משענת לטפס עליה, מה שנקרא "הדליה" – מסגרת עץ או חוטי ברזל עליה יכול הצמח לטפס ולהתפתח. משתמשים בהדליה כדי להגדיל את שטח הפנים של הצמח לקליטת אור טובה יותר לתהליך הפוטוסינתזה.

ככלל, גידולי החורף מתאימים יותר לגידול ביתי מאשר גידולי קיץ. גידולי החורף אינם זקוקים לכמות רבה של אור. רוב ירקות החורף הם שורשיים ומתפתחים מתחת לאדמה. לכן הם אינם דורשים כמות אור רבה והסיכוי שיתפתחו היטב גם בבית או במרפסת הוא גבוה.

מי הם ירקות החורף המומלצים לגידול ביתי?

גזר
בטטה
תפוח אדמה
צנון
צנונית
קולרבי
לפת
סלק
בצל יבש
בצל ירוק
סלרי
שום

מבין גידולי הקיץ, כדאי לנסות את העגבניות, פלפלים על שלל גוניהם, מלפפונים, קישואים, חצילים ועוד.

והכי טוב – עלים ירוקים
כל חטיבת העלים הירוקים היא המתאימה ביותר לגידול ביתי. כמות האור הנדרשת להם אינה רבה, והצמחים יתפתחו היטב במרפסת פתוחה וגם בתוך הבית. תוכלו לחתוך לעצמכם את העלים לשימושכם, והצמחים יחדשו את גדילתם. כך, על ידי "תספורות" מדודות תוכלו ליהנות מאספקה טרייה וביתית של עלים ירוקים נפלאים ובריאים, והצמחים ישובו ויגדלו.

ואלה שמות:
חסה ערבית
פטרוזיליה
כוסברה
בזיליקום
מנגולד (עלי סלק)
עשב חיטה
נענע ומנטה
גרגר נחלים
ארוגולה
רוקט
ועוד

בברכת בית ירוק והרבה בריאות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.