חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment

 

לנו כנראה כבר לא תהיה אשה ראש ממשלה. אבל בעולם כולו כבר מכירים את הגורו-אשה היחידה, המנהיגה הרוחנית באמת של כ-ולם

היא מאמינה בכל הדתות, ובאף אחת. ציבור הבוחרים שלה הם כולם. ואת האג'נדה הפוליטית, חברתית, סביבתית שלה אפשר לסכם במילה אחת. אהבה.

האמא של כולם
זה לא ממש מקובל במסורת ההודית שאשה לא נשואה תבוא במגע עם כל הרבה אנשים ותחלוק איתם משהו כל כך אינטימי. אבל מאטה אמריטנדמאי (Mata Amritanandamayi), שם חיבה אמה (Amma), נולדה עם כל התכונות הנכונות שמנהיג רוחני צריך.  

היא נולדה בכפר דייגים קטן ועני בקרלה (Kerala) שבדרום הודו. היא לא בכתה כמו כל התינוקות. היא רק חייכה. אולי כי היא לא ידעה מה מחכה לה.

בגיל ששה חודשים היא כבר דיברה והלכה. בגיל 3 היא לא הפסיקה לשיר. בגיל תשע אמא שלה חלתה, ולמרות שהיא היתה התלמידה הכי טובה בכיתה, היא עזבה את בית הספר כדי לטפל בה, ובשבעת האחים שלה. היא עבדה כל יום מצאת החמה. וכשהיא הלכה לחפש אוכל בשביל כולם, היא ראתה כל מיני דברים שהטרידו אותה. עוני, רעב, חולי, מוות. במובנים רבים, השליחות שלה התחילה כבר אז. חוץ מלטפל במשפחה שלה, אמה התחילה לטפל בכל הכפר.

בגיל 21 היא סירבה להתחתן. ומאז פחות או יותר היא מחבקת. נשמה, יקום, אלוהים, מדיטציה לא היו מילים זרות בשבילה. היא התעסקה עם השאלות האלה מאז שהיא ילדה. לפי מה שהיא אומרת, העובדה שהיא מצליחה להעביר את זה לאחרים, מאפשרת להם להתקדם לשלב הבא בחיים שלהם.

הרבה אנשים תוהים איך הילדה הקטנה מהכפר הפשוט בדרום הודו הפכה להיות מוכרת בכל העולם. אבל האמא של כולם מסבירה שהמהות של להיות אמא, היא לא רק לשאת ילד במשך תשעה חודשים. המהות האמיתית בלהיות אמא היא אהבה, חמלה, חוסר אנוכיות, נתינה טוטאלית בלי תנאים.

רק בשביל לקבל חיבוק
ב- 35 השנים האחרונות, היא מקדישה את החיים שלה לסבל של אחרים, דרך המחווה הפשוטה ביותר. חיבוק. היא מאמינה שאהבה היא הסוד לחיים מאושרים, ושאנחנו צריכים לבטא אותה במילים, במעשים ובעיקר בחיבוקים.

הבית שלה הפך לסוג של אשרם. היא מבלה את ימיה בישיבה על כסא נמוך, מוקפת בעוזרים פרלמנטאריים. נשים בלבן וגברים בכתום. ותמיד תמצאו אותה מחבקת מישהו. חיבוק אחרי חיבוק, יום אחרי יום. שנה אחרי שנה. היא לא קמה והיא האחרונה שעוזבת את המקום. בין לבין, היא ישנה שעה אחת. לפעמים שעתיים. ואם תשאלו אותה אם לא נמאס לה לפעמים, היא תגיד שלאמא אף פעם לא נמאס מהילדים שלה.

חלק מאמינים שלידיים שלה יש כוחות מרפאים. שבחיבוק שלה היא מצליחה לרפא כאבים ובעיות רפואיות. חלק מאמינים שזה החום, האהבה והמנטרות שהיא לוחשת. חלק בוכים, חלק מרגישים שלווה עמוקה. מה שבטוח, כולם עומדים בתור שעות. אם הגעתם מוקדם, תקחו מספר. אם לא, תקבלו את החיבוק שלכם עד מחר בבוקר.

מאז שהיא עושה את זה, היא הספיקה לא מעט. יש לה כרטיס נוסע מתמיד בזכות הנסיעות הרבות שלה ברחבי העולם, היא הספיקה לחלק 26 מיליון חיבוקים ולהקים 36 אלף בתי תמחוי לנזקקים, יתומים, חולים ורעבים.

חיבוק בשבילה הוא נתינה והדת שלה היא אהבה. שהיא, אם תשאלו אותה, הדבר היחיד שיותר גדול מהיקום עצמו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.