Write a comment

 

אם העיניים הן הראי לנשמה, הרפואה הסינית מאמינה שהפנים הם חלון למצב הבריאותי שלנו. המצח, האף, הסנטר, הלחי הימנית והלחי השמאלית- כל אחד מהם נותן רמזים למה שמתחולל בתוך הגוף. בתנאי שיודעים מה לחפש.

אם מבינים את השפה של הגוף, אפשר לטפל בבעיות קטנות לפני שהן הופכות להיות עניינים גדולים.

מפת דרכים

הרפואה הסינית מאמינה שלגוף שלנו יש שפה מיוחדת כדי להסביר את עצמו. למשל, כל חלק באזור הפנים משקף אלמנט אחד מחמשת האלמנטים של הרפואה הסינית (אש, אדמה, מים, מתכת, עץ). כל אחד מהאלמנטים קשור לאיבר, או למערכת איברים. אם מבינים את השפה, אפשר לקבל עוד קצת אינפורמציה למה שאולי מתרחש במערכות הפנימיות, כמו הלב, מערכת העיכול, המערכת ההורמונאלית ואפילו הנפש.

המצח

לפי הרפואה הסינית, המצח שייך לאלמנט האש, האלמנט עם העוצמה החזקה ביותר מבין כל האלמנטים. האיברים הקשורים לאלמנט האש הם הלב והמעי הדק. אדמומיות, או כלי דם קטנים ובולטים באזור המצח יכולים להעיד על בעיה בלב. אבל הלב של הסינים הוא לא הלב שאנחנו מכירים. ברפואה הסינית הלב הוא הקיסר. הוא הופך אנרגיה לדם ומעביר אותו לכל שאר האיברים. לכן, שינוי בגוון העור יכול להיגרם גם בעקבות חוויה טעונה רגשית, כמו פרידה, או אובדן. הרבה פעמים רואים את זה אצל אנשים שהמצב הרגשי שלהם סוער. אם מבחינים בסימנים האלה, משהו מתרחש. או ברמה הפיסית, או ברמה הרגשית.

האף

האף נמצא במרכז הפנים. הוא קשור לאלמנט האדמה ובעצם אפשר להגיד שהוא נמצא בין מה שיש לאדמה להציע, לבין מה שאנחנו נותנים בחזרה. התכלית שלו היא לאזן בין ין ויאנג. חוץ מזה שלפעמים הוא נסתם בזמן שהוא מנסה לשמור על האיזון הזה, הוא קשור גם לקיבה, לטחול וללבלב. בגלל שכולם קשורים למערכת העיכול, אם אכלתם מזון שומני, מטוגן או חריף, יכול להיות שארוחת הצהריים של אתמול מופיעה על האף היום. סימנים לחוסר הרמוניה פנימית בדרך-כלל מופיעים כפצעון על קצה האף או בצידיו. האפשרות השניה היא שאתם באמת שומרים בבטן, אבל הפעם מדובר ברגשות. נימי דם קטנטנים, או אדמומיות לאורך גשר האף יכולים להעיד על דאגות וסטרס, שגובים מס מהאיברים ששייכים לאלמנט האדמה.

סנטר

אזור הסנטר קשור לאלמנט המים, שהנציגים שלו הם הכליות, שלפוחית השתן והמערכת ההורמונאלית. סומק, או שינוי גוון באזור הסנטר, או סביב הפה, עשויים להעיד על בעיה בכליות או בשלפוחית השתן. גם במקרה הזה, לא מדובר על הכליות שאנחנו מכירים. ברפואה הסינית הכליות נחשבות לקודש הקודשים. הבטריה שלנו. המקום בו מאוחסנת האנרגיה שלנו והתשוקה לחיים. פצעונים באזור הסנטר או סביב הסנטר, יכולים להעיד גם על חוסר איזון הורמונאלי. האזור הקטן שממוקם מעל השפה העליונה, קשור למערכת איברי הרבייה גם אצל גברים וגם אצל נשים. כל שינוי באזור הזה יכול להעיד בעיות במערכות האלה. למשל מחזור לא סדיר אצל נשים, או בעיות בבלוטת הערמונית אצל גברים.

לחי ימין

לחי ימין קשורה לאלמנט המתכת, שקשור לריאות ולמעי הגס. סומק, שינוי בצבע, או בעיות עור יכולות להעיד על בעיה, או בריאות או במעי הגס. למשל, אדמומיות או פצעונים קטנים בלחי הימנית, יכולים להעיד שאתם עומדים להתקרר. אצל אנשים עם נטייה לאלרגיות, או אסטמה, הרבה פעמים נראה אדמומיות באזור הזה, מה שאומר שיש יותר מדי חום במערכת הנשימה שלא מוצא את הדרך החוצה.

לחי שמאל

לחי שמאל שייכת לאלמנט העץ, כלומר לכבד וכיס המרה. לפי הרפואה הסינית, וגם לפי הרפואה המערבית, הכבד הוא אחד האיברים שאחראים על ניקוי הגוף מרעלים. ולכן, נימי דם קטנטנים, או אדמומיות באזור הלחי השמאלית (במיוחד אם הם קרובים לגשר האף) עשויים להעיד על חום ואולי אפילו על הצטברות של רעלים בכבד. רעלים יכולים להיות חיצוניים (כמו למשל כתוצאה מתזונה לא נכונה) או פנימיים (כמו למשל רגשות, ובמיוחד כעס הקשור לאלמנט העץ).

ברפואה הסינית, כל הסימנים האלה מעידים על נטייה. זה לא אומר שמחר בבוקר יקרה משהו. זה אומר שהנטייה קיימת, ושבאמצעות שינויים באורח החיים אפשר לעצור אותה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.