Write a comment

 

תמיד היא אשמה. תוכנית האימונים שלנו. האם אנחנו מרימים מספקי משקל? נחים מספיק בין תרגיל לתרגיל? עושים מספיק פעילות אירובית כדי שהירידה במשקל תהיה אפשרית? אז אנחנו עושים שינוי קטן פה, התאמה קטנה שם ומחכים לתוצאות בכיליון עיניים. אבל הרבה פעמים, הסיבה שהתוצאות מבוששות לבוא היא לא אחרת מאשר התזונה.

לפעילות גופנית ותזונה יש מערכת יחסים ארוכה ומורכבת. אם התזונה לא ממש בסדר, סביר מאוד להניח שתהיה לזה השפעה גם על פעילות גופנית. על תזונה, פעילות גופנית ומה שביניהן.

הכל עומד במקום

לא כל הפתרונות התזונתיים לבעיות אימונים כל כך פשוטים, אבל נתחיל מהקל לכבד. נניח שאתם וחדר הכושר שלכם יוצאים קבוע, אתם עושים הכי טוב שלכם, ואפילו התחלתם להרים משקלים שלא היו מביישים אף באדי בילדר. אבל למרות כל המאמצים, המחוג של המשקל בשלו.

הבעיה העיקרית עם משקל עקשן הרבה יותר פשוטה ממה שחשבתם. כנראה שאתם פשוט לא אוכלים מספיק. במטרה לבנות רקמת שריר חדשה, חייבים לספק לגוף יותר קלוריות ממה שהוא צריך בשביל התחזוקה היומיומית שלו. וכאשר מעלים במשקל בגלל שמסת השריר גדלה, גם קצב חילוף החומרים עולה בהתאמה וצריך להתאים את צריכת הקלוריות כדי להמשיך לראות תוצאות. תוסיפו לתזונה 250 קלוריות ליום. שבועיים זה מספיק זמן בשביל לבדוק אם זאת הבעיה.

איבוד מסת שריר בזמן דיאטה

המטרה שלכם היא להוריד את מסת השומן בגוף, אבל במקום זה, כל מה שאתם מאבדים הם שרירים. וזה רק הולך ונעשה גרוע יותר.

אז קודם כל, אתם ממש לא מדמיינים. התזונה שלכם פשוט לא כוללת מספיק חלבון. אם אתם שואפים להוריד את רמת השומן בגוף מתחת ל- 10%, קחו בחשבון שבשביל לעשות את זה וגם להצליח לשמור על מסת שריר, צריך שלושה גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל הגוף. בהמשך, אפשר להגדיל גם את צריכת הפחמימות. פחמימות הן חסכניות בחלבון. כשהן בסביבה, הגוף לא יוכל להפוך חלבון לדלק באותה מידה, והופך אותו לשריר.

לא מצליחים לגמור

אם המטרה שלכם היא בניית מסת שריר לתפארת, וברגע האמת אתם מגלים שאתם לא מצליחים לעשות את כל הסטים שתכננתם, והסטים האחרונים הופכים למאבק של חיים או מוות, יכול להיות שהגיע הזמן להסתכל על הצד התזונתי של הבעיה.

גם כאן הבעיה היא פחמימות. חלק מהאנשים לוקחים יותר מדי ברצינות את הרעיון שפחמימות לא צריכות להיות חלק מהתזונה, אבל יכול להיות שצריך להעריך מחדש את החלק היחסי שלהן בתזונה ולהוסיף יותר מהן קרוב לזמן האימון. אם אתם נחושים בדעתכם שלא להוסיף פחמימות לתזונה בכל יום, תעשו את זה לפחות ביום אחד בשבוע. גם תוספת של עוף או בשר אדום זה לא רעיון רע. זה יעזור להגדיל את מאגרי הקריאטין פוספט (Creatine Phosphate) בגוף, שאחראים לאנרגיה שדרושה לעבודת שריר תקינה.

התכווצויות

זה בדרך כלל קורה בשוק, בירך, ביד האחורית או הקדמית, אבל האמת היא שהתכווצות שרירים יכולה לתפוס כל קבוצת שרירים בגוף לא מוכנה, ובשביל חלק מאיתנו, זה יכול להיות בעיה. לא רק באימון, אלא גם אחריו. 

סידן הוא אחד החומרים העיקריים שיכול למנוע התכווצות שרירים. אם הוא לא מגיע מהתזונה באיכות מספיק טובה, יכול להיות שאתם שמים את עצמכם במקום הלא מאוד נעים של סבירות גבוהה להתכווצויות שרירים. חשוב לזכור שגם ויטמין D משחק תפקיד חשוב בספיגה של סידן, ככה שצריך לאזן בין שניהם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.