Write a comment

 

לפי הואסטו שאסטרה (Vaastu Shastra), אם קצת קשה לכם בזמן האחרון, כנראה שהמדרגות בבית שלכם הולכות נגד כיוון השעון, או שיש להן מספר אי זוגי. אם הילדים לא מכינים שיעורי בית, כנראה שהחדר שלהם ממוקם בצד הדרום מזרחי, ואם גבר סובל מבעיות בתפקוד המיני, כנראה שהנחתם מזרקת מים בפינה המערבית ולא בפינה הצפון מזרחית כמו שאמרו לכם. בכל מקרה, אם אתם רוצים לפתור את הכל, הפינה הצפון מזרחית היא הפינה של השראה ורעיונות טובים. רק אל תתכנו לשים שם את השירותים. כי גם אם יתהפך העולם, לשירותים אסור להיות בכיוון מזרח.

ואסטו שאסטרה. התרופה ההודית כמעט לכל הבעיות

כיוונים ואלמנטים

הואסטו (בית) שאסטרה (בניה לפי חוקי הטבע), הפאנג שווי של ההודים, היא תורה שמתייחסת לעיצוב הסביבה הפיסית בצורה הרמונית עם הטבע, כך שכל היסודות של הטבע יפעלו לטובתנו. אפשר אפילו להגיד שזה סוג של בניה ירוקה שהקדימה את זמנה. וכשאנחנו אומרים הקדימה, אנחנו מתכוונים לפחות ל- 5,000 שנים אחורה. הואסטו שאסטרה היא חלק בלתי נפרד מהכתבים ההודים העתיקים.

ההודים מאמינים למרות שהטבע קיים בכל מקום, כל מקום הוא קצת שונה. יש סדר ומבנה טבעיים, והואטסו מראה לנו איך לסדר אותם, ואיזה מקומות בבית הכי טובים לאיזו מטרה. ההודים מתייחסים אליו כדרך פרקטית ויעילה לפתור בעיות בחיים, כי ואטסו טוב יביא לנו עוד ממה שאנחנו צריכים. שלווה, שגשוג, כוח ושמחה.


לא משנה אם איפה אתם גרים, אם קורת הגג שלכם מסודרת לפי עקרונות הואטסו מובטח לכם גן עדן. כל כוחות הטבע יתגייסו כדי לתמוך בכם, ואתם והחיים שלכם תתקדמו בצורה חלקה, טובה וזורמת.

לואסטו יש ארבעה עקרונות עיקריים שצריך ליישם אותם לפי ארבעת הכיוונים (צפון, דרום, מזרח, מערב) ולפי חמשת האלמנטים (אדמה, אש, מים, שמיים ואוויר). את העקרונות האלה צריך לקחת בחשבון בבניית בית, מרגע רכישת החלקה, ועד לעיצוב של חדר הכביסה בבית. אם כל אחד מהאלמנטים האלה מסודר בצורה הנכונה ובמקום הנכון, הם ייצרו את התדר המושלם.

לפי הואסטו שאסטרה יש כיוונים מבשרי טובות, וכיוונים שקצת פחות. כסף למשל בא מהצפון, הדרום קשור להתבוננות הפנימית שלנו, המזרח הוא הכיוון של הרוחניות, והמערב הוא הבית של הנפש. האזור הצפון מזרחי נחשב לאזור הכי טוב.

כל זה לא בא משום מקום. המשכילים ההודים ישבו במשך שנים והתבוננו על היקום. על המהירות של האוויר, על החום של השמש ועל האינטנסיביות של הגשם. ואת כל מה שהם ראו הם הפכו למערכת שלמה שנקראת ואסטו. הם גם הגיעו למסקנה, שכל אחד מהאלמנטים האלה (Paanchbhootas) חייב לקבל ייצוג בבית. האדמה (Bhumi) בגלל שבהודו היא נחשבת לאמא, המים (Jal) בגלל שחיים מתקיימים במקום שיש בו מים, האוויר (Vayu) בגלל שהוא אוויר לנשימה, האש (Agni) כי היא האור והחום, הימים והלילות, עונות השנה, התשוקה, החיות וההתלהבות שיש במקום בו מתקיימים חיים. כל האלמנטים האלה מהונדסים במקום אחד, השמיים או החלל (Aakasha) בשביל נוחות פיסית, נחישות מחשבתית וסיפוק רגשי.

עד הפינה הצפון מזרחית

לפי הואסטו שאסטרה, לכולנו כדאי שיהיו בבית מקסימום כניסה של אור וכמה שיותר כיווני אוויר. הכניסה לבית צריכה להיות ממוקמת או בצפון, או במזרח. דלת הכניסה צריכה להיפתח פנימה, כדי שהאנרגיה לא תברח החוצה, ועדיף לפתוח אותה תמיד עם יד ימין. מול דלת הכניסה צריך להיות חלון. עצים יכולים להיות בפינה הדרומית, או המערבית, אבל בטח שלא בצפון או במזרח (הפינות הממוזלות) כדי שהם לא יטילו צל על האזור הזה בבית. צפון, עציצים קטנים אפשר להניח במזרח או בצפון מזרח, כל עוד הם לא קקטוסים.

בפינה הצפון מזרחית גם לא כדאי לשים מדרגות. מדרגות צריכות להיות בנויות כך שנעלה ממזרח למערב, או מצפון לדרום. אם יש מדרגות לולייניות, העלייה צריכה להיות עם כיוון השעון. מספר המדרגות צריך להיות זוגי, כדי שאם התחלנו ברגל ימין, נגיע למעלה ברגל ימין.

בפינה הצפון מזרחית גם לא כדאי למקם את חדר השינה. אם תעשו את זה, לפי הואסטו יהיו לכם הרבה בנות, שזה כנראה לא משהו אצל ההודים. אם חדר השינה נמצא באזור הצפון מערבי בבית, תשאירו אותו לאורחים, או לילדים. אם חדר הילדים ממוקם בדרום מזרח, אל תתפלאו אם הילדים לא ישנים טוב ולימודים זה הדבר האחרון שמעניין אותם.

השירותים חייבים להיות מופרדים מהמקלחת, עם הפנים לדרום או לצפון. אם יש לכם כספת של כסף, הכי בטוח שהיא תהיה בצפון. אם יש לכם כספת של תכשיטים היא יכולה להיות בדרום.

בקליניקות, מומלץ למקם את חדר ההמתנה בפינה הדרום מערבית, או בפינה הצפון מערבית. בחדר הטיפולים עצמו, אם הראש של המטופל מונח לכיוון דרום, הוא יחלים יותר מהר.

הפינה הכי טובה למים היא (ניחוש אחד) צפון מזרח. מים בפינה הצפונית הם סגולה לשלווה ואושר. אם אתם רוצים גם עושר, לכו על הפינה המזרחית. מים בדרום לעומת זאת יביאו איתם רק סבל, ובעיות בתפקוד המיני אצל גברים מיוחסות למקור מים שנמצא במערב. אם אתם לא מצליחים לעקוב אחרי ההוראות, שימו בבית פסל של האל ההודי גאנש. זה אמור לסדר את הכל.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.