Write a comment

 

אוהבים לשתות יין? ומה לגבי להתקלח איתו ?או אם לדייק, בחלקים היותר טובים שלו, כמו הזרעים והקליפה? וינותרפיה (Vinotherapy), פרדוקס צרפתי מהסוג שלא הכרנו.

מישהו לפילינג קברנה?

הרומנטיקה
צרפת, 1990. מטילדה וברטרנד תומאס (Mathilde and Bertrand Thomas) עורכים סיור בכרם שלהם בבורדו, לפרופסור מהמחלקה לרוקחות באוניברסיטת בורדו ולסטודנטים שלו. תוך כדי הסיור בין הכרמים, הפרופסור מסביר בעדינות לבני-הזוג שהקליפות וזרעי הענבים שהם נוהגים להשליך הם לא פחות מאשר מכרה זהב, מלכודות נוגדי החימצון הטובה ביותר בעולם. ככה הכל התחיל. התומאסים התחילו להתנסות בוינותרפיה, והשקיעו את כל מה שהיה להם בהקמת החברה (טוב נו, ההורים של מטילדה עזרו מדי פעם). בשנת 1999 התומאסים פתחו את ספא היין הרשמי בעולם בבורדו, צרפת. אלא מה.

וינותרפיה לא מתייחסת לטיפול בודד, אלא לרעיון כולל לטיפולים על בסיס יין וענבים.

המדע

הרבה לפני שידעו להגיד מילים כמו פוליפנולים, נוגדי-חימצון, רסוורטרול (Resveratrol) וקוורצטין (Quercetin) ענבים זכו להערכה בשל היתרונות הבריאותיים שלהם. היפוקרטס השתמש ביין כדי לטפל באנשים, לואי פסטר אמר שיין הוא המשקה הבריא ביותר, אלטרנטיבה בריאה יותר ממים. בתרבויות שונות דיברו על שיפור באון, בזרימת הדם ובמראה העור. במקרים אחרים, השתמשו בו בתור תרופה לעיכול, או בתור כדור שינה. חלק מתרופות הסבתא היו מבוססות על ענבים, או על שילוב שלהם עם מרכיבים אחרים, כדי ליצור משחה לטיפול בעקיצות חרקים, או שיפור זרימת הדם.

משחות כאלה נעלמו מהעולם, אבל הרגלי השתיה לא ממש. רק בשנות ה- 80 של המאה הקודמת חוקרים התחילו לדבר על נוגדי-חימצון, מן חומרים כאלה שיכולים להפחית את הלחץ החימצוני בגוף, וגם את השינויים שנלווים לגיל.

מחקרים משנות ה-90 של המאה הקודמת שכללו יין, במיוחד יין אדום, הסיקו כי במידה מתונה, שתיית יין עשויה להפחית את הסיכון להתפתחות מחלות קרדיווסקולאריות. אבל רק לאחרונה התחילו להבין שיין טוב גם לעור. זה היה קצת אחרי שגילו את הרסוורטרול, או מעיין הנעורים כמו שכולם קראו לו. תרופת פלא לעור עייף ואפילו לנזקי שמש.

 

קוצרים את הפירות

אז למרות מה שכולנו רוצים לחשוב, רוב היתרונות הבריאותיים של היין, למעשה נוכחים בריכוזים הרבה יותר גדולים ברכיבים היותר בריאים של הענב עצמו. הענב מורכב מחלקים בסיסיים: החלק הבשרני, שאותו אנחנו אוכלים ושם מאוחסן כל המיץ, והקליפה והגרעין. בתהליך הכנת היין, לא עושים שימוש בקליפה ובגרעין, שהם למעשה החלקים שמכילים את הריכוז הגבוהה ביותר של חומרים מזינים ויש להם את היתרון הרב ביותר.

הזרעים מכילים נוגד-חימצון מסוג פוליפנול, אותו רסוורטרול שדיברנו עליו קודם. היום הוא מוכר בעיקר בתור מעכב הגדילה של תאים סרטניים, כולל סרטן העור. חלק מהמחקרים מראים כי כאשר מושחים תמציות זרעי ענבים על עור פצוע, הרסוורטרול מסייע להחלמה מהירה יותר, ומפחית את הסיכוי להיווצרות רקמה צלקתית. גם השמן שעשוי מזרעי ענבים שומר על התכונות האלה.

גם הקליפה היא מקור מעולה לרסוורטרול. הקליפה מכילה נוגדי-חימצון מסוג פלבנואידים, ששומרים מפני ההשפעה המזיקה של הרדיקלים החופשיים, מפחיתים מצבים דלקתיים בגוף ועוזרים למנוע פגיעה בעור. לפי מחקרים, במלחמה נגד נוגדי-החימצון, המולקולות של זרעי ענבים חזקות פי 10,000 מוויטמין E.  

כל הטיפולים מכילים זרעי ענבים, או נגזרת שלהם. הטיפול הפופולארי ביותר הוא פילינג דבש ויין ששוטף את כל נוגדי-החימצון מהגוף. אבל יש גם טיפולי פנים, טיפולי אנטי-אייג'ינג, טיפולי שמעודדים הרזיה, או סתם טיפולים שמשרים תחושת רגיעה.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.