Write a comment

 

זה היה רק עניין של זמן עד שהשניים האלה ימצאו את עצמם אחד עם השני. מצד אחד, עולם החתונות שיש בו הכל מהכל ובגדול. מהצד השני, איכות הסביבה שחושבת קטן, יעיל, טבעי וידידותי. אז איך באמת זה מסתדר ביחד? כנראה שצדק מי שאמר שניגודים משלימים.

מתי, איפה ואיך

אחת ההחלטות החשובות בדרך לחתונה זה התאריך. רוב הזוגות מחפשים תאריך עם אג'נדה משלהם, אבל לא תמיד פשוט למצוא אחת כזאת שגם נופלת בדיוק על יום שלישי (פעמים כי טוב). אז מה שאתם יכולים לעשות זה לבחור את אחד הימים שמוקדשים לסביבה, כמו יום איכות הסביבה העולמי שמצוין ב- 5.6, או שבוע ניקיון כדור הארץ, שמתחיל ב 19.8. יש גם את יום כדור הארץ העולמי (22.4), יום הזדהות עם בעלי חיים במעבדות (24.4), היום הבינלאומי ללא עישון (31.5), שבוע ללא טלוויזיה שמתחיל ב- 21.4, יום חופשי ממכוניות (19.9) או היום הבינלאומי של האוזון (16.9).

אם אתם הולכים על חתונה חורפית, יש גם כמה אופציות. לדוגמא, יום הסבלנות העולמי (16.11), יום ללא קניות (26.11), יום המים הבינלאומי (22.3), יום מזג האוויר הבינלאומי (23.3) ויום ללא סלולארי (1.3).

אחרי שקבעתם תאריך, צריך למצוא את המקום. אם אתם ממש בקטע של טבע פרופר, אפשר היום למצוא גם מקומות כאלה, רק תיקחו בחשבון שתצטרכו לאלתר הרבה יותר ולעבוד קשה יותר כדי להשאיר אחריכם הכל נקי. מה שעוד צריך לקחת בחשבון, זה מקום טוב באמצע הדרך. לא רק בשביל שכל הדודות שלכם יהיו מרוצות, אלא כדי שלא יצטרכו לנסוע הרבה, כי ככל שנוסעים יותר מזהמים יותר. אם בכל זאת לא מצאתם מקום כזה, אפשר תמיד לטעת כמה עצים, זה מפחית את הזיהום שנגרם כתוצאה משימוש בכלי הרכב.

אחרי שמצאתם את המקום, הגיע זמן לבחור הזמנות. האופציה הכי ידידותית לסביבה היא לשלוח הזמנות במייל. עם כל הכבוד (ויש כבוד), אף עץ (נדיב ככל שיהיה) לא צריך לשלם את המחיר בגלל שהחלטתם להתמסד. עדיף להשתמש בנייר ממוחזר, או כזה שאינו עשוי מעץ. ואם הקטע עם העצים לא משחק לכם על המצפון ואתם עדיין מעדיפים את האופציה המסורתית (הזמנות מנייר רגיל), עדיף שיהיו כמה שיותר קטנות ובלי צבעים. תהליך הייצור שלהם מזהם את הסביבה.

לא פחות חשוב מאיך שהמקום יראה, זה איך אתם תראו. בדרך כלל בחתונות הולכים על דפוק (הופעה) וזרוק, שזה עומד בניגוד לכל החשיבה הירוקה, שאומרת שכל מה שלא עובר שימוש חוזר הוא בזבוז (כן, גם בגדים אפשר למחזר). אז בתור התחלה אתם יכולים למצוא משהו שישמש אתכם אחר כך, ואם לא אתכם אז מישהו אחר. אם בכל זאת בא לכם להתגנדר, אתם יכולים לבחור בדים ידידותיים לסביבה, לא מתכלים ולא רעילים, כמו כותנה אורגנית או המפ. חוץ מזה, יש גם איפור שמיוצר מחומרים טבעיים בלבד וטבעות שעשויות מזהב ממוחזר.

אחד בפה, אחד בלב


יש כאלה שאומרים שחתונה טובה זה מוסיקה וצעירים. אבל לא פחות חשובים הם האוכל והאלכוהול, וכאן לא חסרות אופציות. אוכל אורגני זה כבר מזמן לא רק תבשילים בטעם אדמה וקינוחים שעשויים מחרובים, יש אפילו יין ובירה אורגניים. רק לא לשכוח: את שאריות האוכל ואת בקבוקי הזכוכית ממחזרים או תורמים. ומה שבטוח, כלים חד פעמיים זה מחוץ לתחום.

אף אחד לא אמר שאתם צריכים להציל את העולם. זה לא יקרה ביום אחד, ובטח שלא ביום הזה, אבל הסביבה שאנחנו חיים בה תהיה שם עוד הרבה אחרי שהילדים שלנו ילכו לבית ספר, וזאת בדיוק הסיבה שצריך להתחיל להבין שלכל מה שאנחנו עושים עכשיו, יש השלכות בעתיד. וכמו שהמצב של הסביבה נראה כרגע, זה לא משהו שאפשר להגיד עליו שעד החתונה זה יעבור.....

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.