1 Comment

 

בדיוק כמו טיפול פסיכולוגי, גם המטרה של טכניקת הטיפול באמצעות נשימה היא להגיע לעומק הדברים ולפתור אותם מהשורש. רק שבטכניקה הזאת, נותנים לנשימה לדבר.

נשימה לשם שינוי (Transformational breathing)- קחו נשימה עמוקה, לשם שינוי

אראלה ממפעל הפיס

לא פלא שאנחנו לא נושמים. זה מאמץ, מעייף וזה עושה סחרחורות. 20 דקות לתוך הפגישה שלי עם אראלה ואני מרגישה שאני ממש עובדת קשה. אני שוכבת על מזרון, אראלה לצידי. מפענחת אותי באמצעות שאלון קצר ובעיקר דרך הנשימה הרגילה שלי, שמספרת לה כל מה שהיא צריכה לדעת. אני נושמת, אראלה מפעילה לחיצות במקומות שהיא מרגישה שצריך. "זה קשה רק בהתחלה, אבל כשמתרגלים ונכנסים לזה, זה כיף" אראלה מנסה לעודד אותי.

וכשאראלה מדברת על נשימות, היא באמת נראית ונשמעת נלהבת. אראלה רוסו, מאמנת מנטאלית לחיים, עם רקורד של 25 שנים באימון (קואוצ'ינג) בארצות-הברית, הרבה לפני שאנחנו בארץ בכלל ידענו מה זה, לגמרי מצאה את עצמה בטכניקה הזאת. גם מבחינת מענה לכל הבעיות שהיו לה, וגם מבחינת הגשמה עצמית.

הכל התחיל לפני בערך שש שנים. רוסו, שסבלה מבעיות נשימה וניסתה פחות או יותר הכל, שמעה במקרה על טכניקת טיפול שנקראת נשימה לשם שינוי (
Transformational breathing) ופתאום הכל הסתדר. "כל שיטות הטיפול שניסיתי עבדו, אבל רק עד גבול מסוים. הנשימה עזרה לי להיפטר מאסטמה, ברונכיט, סינוסיטיס, לחץ דם, אלרגיות. הכל פשוט יצא".


מה ההסבר? "מערכת הנשימה יותר מורכבת ממה שאנחנו חושבים. היא מתחילה בעצם הפיוביס, עוברת דרך הבטן, הסרעפת, החזה ומסתיימת בגרון. הרעיון בטכניקה הוא לנשום נשימה סרעפתית מלאה. זאת לא נשימה יומיומית, זאת נשימה מאוד עוצמתית ודינאמית, שמחדירה כמויות עצומות של חמצן למערכת ומובילה לתהליך ריפוי".

ריפוי? הרי כולנו נושמים, כל הזמן. "נכון" אראלה מסבירה, "אבל לא באופן שאותו אנחנו לומדים ומתרגלים בטכניקה. אם בנשימה רגילה אנחנו שולטים בסרעפת, בנשימה הזאת אנחנו משחררים את הסרעפת. ברגע שמשחררים את הסרעפת, מגיעים ללב ליבם של הדברים. שלושה דברים גדולים קורים כשעושים את זה נכון: יש יותר אנרגיה, קיבולת הנשימה גדלה, וסילוק הרעלים מהגוף מוגבר. הטכניקה עובדת גם במישור הפיסי, גם במישור הרגשי, גם במישור המנטאלי וגם במישור הרוחני"

כלי לחיים

אנחנו ממשיכות. אני בנשימות, אראלה לצידי, כמו תומכת לידה, מנחה אותי להמשיך לנשום, לעבוד עם הקול כשהגוף מאותת שהוא מתעייף. לאט לאט הנקודות שהיא לוחצת עליהן מתחילות להשתחרר ולהתרכך. "היופי בנשימה הוא שהיא זאת שמחליטה לאיזה מקום בגוף ללכת, מה לפתוח, מתי וכמה. אין פה מניפולציה, הנשימה היא טבעית, והמטופל יוצר את עוצמת הטיפול".

ככל שמתמסרים לחוויה, מרפים ומשחררים, מתחילים להרגיש את האנרגיות זורמות בכל הגוף. אם תשאלו אותי למשל, באיזה שהוא שלב שמעתי את אראלה קוראת בשמי, ולמרות שהמחוג של השעון הראה שחלפו כמעט שעתיים שלמות, לא הרגשתי שהזמן חלף ולא ממש ידעתי איפה אני, למרות שפיסית עדיין הייתי על המזרון ואראלה עדיין היתה לצידי, מחייכת חיוך רחב וחם.


"זה בדרך כלל מה שקורה פה" היא מסבירה לי. "אנשים מסיימים ואומרים 'וואו'. זה הסוד הגדול של הטכניקה. ברגע שמתמסרים ובאמת זורמים עם הנשימה, נוצרת חוייה פנומנאלית". אראלה מספרת למשל על מטופלים שמגיעים אחרי טיפול כימותרפיה ובקושי מצליחים לעלות במדרגות ויוצאים ממנה קלילים ומלאים באנרגיות, או על נשים בהריון שילדו בקלות וללא אפידורל, על אנשים שסובלים מלחץ דם גבוה, פוסט טראומה, הלם קרב, פוביות, חרדות ופחדים, בעיות קשב וריכוז, וגם על מטופלים שלא סובלים מבעיה ספציפית, אבל רוצים לחולל תהליך של שינוי ומודעות בחיים. "אין באמת בעיה שהטכניקה לא מתאימה לה" היא מוסיפה.

בשביל ללמוד את הטכניקה צריך בין חמישה לעשרה שיעורים. אבל הטכניקה הזאת היא הרבה יותר. היא כלי שאחרי שלומדים אותו, אפשר להשתמש פה בכל זמן, בכל מקום. אראלה ממליצה לתרגל לפחות 20 דקות ביום.

בדרך הביתה הרגשתי כבדה וקלה. כבדות של רוגע ושלווה, כמו אחרי עיסוי. וקלילות כאילו הורדתי מעלי משקל כבד. ואל תתכננו תוכניות גדולות לאותו ערב. אתם הולכים לישון טוב ועמוק.

לחצו כאן ליצירת קשר עם אראלה רוסו

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.