Write a comment

חורף הוא אחת הסיבות הטובות להיכנס למיטה ולא לצאת ממנה. ומה שאנחנו עושים במיטה, בהחלט יכול לעזור לנו לעבור את החורף בשלום, וגם את כל שאר החורפים שיבואו אחריו.

כל הסיבות (חוץ מהנאה) לעשות סקס

שינה

אם את לא מבינה איך עד לפני רגע הפרטנר שלך היה פעיל, וברגע אחריו הוא כבר נוחר, הסיבה היא אוקסיטוצין, אותו הורמון שמשוחרר בזמן אורגזמה. לפי מחקרים, בין יתר הדברים שהוא עושה, אוקסיטוצין גם מעודד שינה. ומספיק שעות שינה מביאות איתן עוד כמה דברים טובים חוץ מחלומות. שמירה על משקל גוף תקין ולחץ דם תקין הם רק חלק מהם.

שרירי רצפת האגן

יחסי מין מחזקים את שרירי רצפת האגן, ולפחות בשביל נשים יש לזה כמה יתרונות. בתור התחלה, אם מתרגלים את השרירים האלה לעבוד, במיוחד במהלך קיום יחסי מין, פשוט נהנים יותר. באופן כללי, חיזוק שרירי רצפת האגן מחזק את האזור ומפחית את הסיכון לבעיות כמו אי שליטה על הסוגרים.

בריאות הלב

תדירות יחסי מין ומין בכלל, לא מסכנים את הלב. להיפך. וזה לפי מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Epidemiology and Community Health שבדק 914 גברים במשך 20 שנים. היתרונות של סקס ללב שלנו לא נגמרים כאן. החוקרים מצאו בנוסף שקיום יחסי מין פעמיים או יותר בשבוע, הפחית אצל גברים את הסיכון להתקף לב במחצית.


הערכה העצמית

הערכה עצמית היתה אחת מ- 237 הסיבות של אנשים לקיים יחסי מין, לפי מחקר שנערך באוניברסיטת טקסס (Texas). אפילו אלה שכבר יש להם לא מעט ממנה, דיווחו שלפעמים הם מקיימים יחסי מין בשביל להרגיש אפילו עוד יותר טוב. סקס טוב מתחיל בהערכה עצמית טובה, והוא גם משפר אותה. כמובן אם רוצים אותו.

אינטימיות

יחסי מין ואורגזמות מעלים את הזמינות של אוקסיטוצין, הורמון האהבה, זה שעוזר לנו להתחבר ולבנות אמון. חוקרים מאוניברסיטת פיטסבורג (Pittsburgh) שבחנו 59 נשים לפני גיל המעבר, לפני ואחרי מגע חם עם בן הזוג שלהן, מצאו שכמה שיותר מגע, ככה יותר אוקסיטוצין. רמות גבוהות שלו קשורות גם לנדיבות, אז אם אתם מרגישים נדיבים מהרגיל, תנו קרדיט למי שצריך.

כאב

ביחד עם הרמות של אוקסיטוצין, עולות גם הרמות של אנדורפינים שאחראים על הקלה בכאב. אז אם כאבי הראש, הפרקים או תסמונת קדם מחזור משתפרים אחרי סקס, אנחנו שוב חייבים תודה לאוקסיטוצין. מחקר שפורסם בכתב העתBulletin of Experimental Biology and Medicine, בדק מה קורה ל- 48 המתנדבים ששאפו אדי אוקסיטוצין ואז נדקרו באצבעותיהם. קצת מזוכיסטי, אבל בזכות האוקסיטוצין הם לא ממש הרגישו את זה.

סרטן ערמונית

שפיכות תכופות, במיוחד אצל גברים בסביבות גיל 20, עשויות להפחית את הסיכון לסרטן הערמונית. מחקר אוסטרלי שפורסם בכתב העתBritish Journal of Urology International מצא שגברים ששפכו חמש או יותר פעמים בשבוע, בשנות ה- 20 שלהם, הפחיתו בשליש את הסיכון לסרטן הערמונית מאוחר יותר בחיים. מחקר נוסף, פורסם ב- Journal of the American Medical Association מצא ששפיכות תכופות, 21 או יותר בחודש, היו קשורות לסיכון נמוך יותר לסרטן ערמונית בגברים מבוגרים, בהשוואה לשפיכות פחות תכופות (4-7 בחודש).

מתח

22 הגברים ו- 24 הנשים שהשתתפו במחקר שפורסם בכתב העת Biological Psychology, היו צריכים לא רק לתעד את הרגלי הפעילות המינית שלהם, אלא גם להיחשף לסיטואציות מלחיצות, כמו לנאום בפני קהל. החוקרים מדדו את לחץ הדם שלהם לפני ואחרי, וגילו שהמשתתפים שקיימו יחסי מין הגיבו טוב יותר לסטרס.

המערכת החיסונית
אם תקפידו על פעם או פעמיים בשבוע, תסדרו לכם יותר נוגדנים מסוגIgA (immunoglobulin A) בדם, נוגדנים שמגנים מפני התקררות ודלקות אחרות. במחקר שנערך באוניברסיטת ווילקס (Wilkes) נלקחו דגימות רוק של 112 סטודנטים שבנוסף גם דיווחו על תדירות קיום יחסי מין. החוקרים מצאו שאצל הביצועיסטים (פעם, פעמיים בשבוע) היו רמות גבוהות יותר של נוגדנים, בהשוואה לקבוצת הנמנעים לגמרי והנמנעים חלקית (פחות מפעם בשבוע).

קלוריות

30 דקות של סקס שורפות לכל הפחות 85 קלוריות. זה אולי לא נשמע הרבה אבל זה מצטבר. למשל, 42 פעמים של יחסי מין שנמשכים חצי שעה ישרפו 3,570 קלוריות, קצת יותר ממה שצריך בשביל להוריד חצי קילו. אז תעשו את זה טוב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.