Write a comment

 

כשאנחנו, "המערביים" חושבים על המחיר של השינויים האקלימיים, אנחנו חושבים בעיקר על מחירי החשמל והדלק. אבל מה שמטריד אותנו, זה בערך הדבר האחרון שמטריד את התושבים במדינות מתפתחות. מצרים, וייטנאם, קמבודיה, פיליפינים, תימן, מקסיקו ועוד למעלה מ-30 מדינות מתפתחות מתמודדות מול מחסור חמור במזון, בגלל עליה של מוצרים בסיסיים כמו אורז, חיטה, סויה ותירס.

רק בשביל שנבין על מה אנחנו מדברים, העלות של אורז, המזון הבסיסי בערך בשביל מחצית מאוכלוסיית העולם, הכפילה את עצמה רק בשנה האחרונה, ופי חמישה בהשוואה לחמש השנים האחרונות. מלאי האורז נמצא בשפל שכמותו לא ידע מאז שנת 1980 והמדינות שהוא הענף הכלכלי העיקרי שלהן (קמבודיה, הודו, פקיסטן ווייטנאם) הגבילו את היצוא למדינות אחרות, כי אתם יודעים איך זה, עניי ביתך קודמים לעניי עירך ועניי עירך קודמים לעניים האחרים.

מה שגורם להתייקרות המוצרים היא בעיקר עלייה במחירי השמן (רכיב עיקרי בייצור ושינוע של מזון), מחסור באדמות במיוחד בגלל שחלקן הוסבו ליצור דלק אורגני, וכמובן, איך אפשר בלי מצבי הרוח המשתנים של מזג האוויר.

לא נשקר לכם. אין במיוחד מקום לאופטימיות. כלכלנים צופים כי המחירים ימשיכו לעלות. ופרט למחסור במזון, מדינות רבות סובלות ממתיחות מבית. רק בשבועות האחרונים היו מהומות והפגנות באינדונזיה, מצרים, בוליביה, ומדינות רבות ועניות באפריקה.

לפי מחקר חדש, שפורסם בכתב העת המקוון British Medical Association, זה לא רק תבנית צריכת האנרגיה שלנו שצריכה להשתנות, אנחנו צריכים להתאים את צריכת המזון לשינויים האקלימיים.

המחקר בחן את ההשפעה של ההתחממות הגלובאלית, כולל משתנים כמו עלייה במקרי מוות כתוצאה מגלי חום, שכיחות גבוהה יותר של מחלות מדבקות, בעיות בריאות הנפש, ותזונה לקויה.

חלק מהמסקנות של המחקר, הן שאנחנו צריכים להתאים את התזונה לעליית מחירי המזון. ויפה שעה אחת קודם. להעדיף מוצרים טריים ומקומיים ובשום פנים ואופן לא מיובאים, לצרוך פחות מזונות מעובדים שחייבים קירור, לא לזרוק מזון (בערך שליש מהמזון מושלך), לשתות מי ברז ולא מים מבקבוקים, לאכול פחות בשר ומוצרי חלב, ולהעדיף מוצרי מזון כמו דגנים, פירות וירקות, במיוחד פירות וירקות עונתיים. גם זול יותר לגדל אותם וגם הם צורכים פחות משאבים כמו אנרגיה ושטחים.

חובבי הבשר יכולים להשתולל עד מחר. אם קוראים טוב טוב, יש בהמלצות האלה לא מעט היגיון. לא רק שההמלצות יבטיחו שנצמצם את עקבות הפחמן שאנחנו מפזרים על ימין ועל שמאל, הן גם דרך לא רעה לנהל את תקציב משק הבית. מחירי מזון עם צריכת אנרגיה נמוכה, כמו דגנים, פירות וירקות יעלו בצורה איטית והדרגתית יותר מאשר מוצרי מזון זוללי אנרגיה, כמו בשר ומוצרי חלב.

אבל יש גם יתרון נוסף. התזונה החדשה היא למעשה הרבה יותר טובה בשבילנו. במשך עשרות, מאות, אפילו אלפי שנים אנחנו היינו ניזונים מציד אקראי. חלק מהחברות עדיין חיות ככה. היוונים למשל אוכלים בעיקר לחם, דגנים, שמן זית, דגים ויין אדום. נשמע מוכר? זה מה שנקרא תזונה ים תיכונית. ביפן אוכלים תזונה דלה בקלוריות, מנות קטנות, עם מעט מאוד או בכלל בלי בשר, והמון המון דגים וירקות ירוקים וצהובים. זה מה שנקרא תזונה בנוסח אוקינאווה. שתיהן קשורות לאריכות ימים ובריאות טובה. אז מנקודת המבט של הבריאות שלנו, זה אולי לא רעיון כל כך רע לחזור אחורה.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.