1 Comment

 

אנחנו אולי לא תמיד יודעים מאיפה הם באים, ובטח לא מבינים למה הם כל כך חזקים. אבל החשק שלנו דווקא יודע טוב מאוד. יש רק דבר אחד בעולם שיכול להרגיע אותו.

 

מה זה אומר עלינו? זה כבר סיפור אחר לגמרי.

על טעם ועל ריח

צדק מי שאמר שעל טעם ועל ריח אין להתווכח. הקולטנים של הריח כמעט בלתי נפרדים מהקולטנים של הטעם. על איך זה בדיוק עובד לא יודעים להגיד יותר מדי, אבל כנראה ששניהם מגיעים ביחד לחלק במוח שאחראי על רגשות (מערכת לימבית) ולחלק שאחראי על דחפים כמו רעב ומין (היפותלמוס), ואיפה שהוא בין המדע להתנהגות אינסטינקטיבית, מתעוררת תגובה הגיונית.

השתוקקות למזון היא הכל חוץ מהגיונית, וללא ספק יש לה רכיב פיסי. אבל מחקרים חדשים מאמינים שחשק הוא יותר מסימן לרעב שיצא משליטה. הוא נותן הצצה לצרכים התזונתיים שלנו, וגם קצת למי שאנחנו. הנה משהו לחשוב עליו כשאתם עומדים מול המקרר באמצע הלילה. (חוץ מאקסטרה קלוריות).

מלוח

אם המלפפונים החמוצים ניצחו את השוקולד, ובהנחה שאתם לא אשה בהריון, יכול להיות שאתם סובלים מחוסר במינרלים, כמו סידן למשל. מחקרים הראו שתזונה דלה בסידן, הובילה לתזונה עתירה יותר במלח, בהשוואה לתזונה שכללה מספיק מהחומר בונה העצמות הזה. סיבה נוספת ואפשרית- מלח מעלה באופן זמני את רמת הסידן בדם, וגורם לגוף לחשוב שהבעיה נפתרה. אבל צריכת מלח יכולה להיות קשורה גם לחוסר במינרלים אחרים. במחקרים על בעלי חיים, מצאו כי גם חוסר באשלגן וברזל גרם לנבדקים לצרוך תזונה עשירה יותר במלח.

מה זה אומר עלינו? באופן כללי, חובבי מלח מתוארים כאנשים שזורמים עם הזרם ומאמינים במקור שליטה חיצוני. כלומר שמשהו חיצוני, ולא המעשים שלהם, מכריעים את גורלם.

מתוק

במקרה של תשוקה למתוק, מבחינים בין אהבה לשוקולד ואהבה למתוקים באופן כללי. אהבה למתוקים היא לא התמכרות רגילה לשוקולד. היא יכולה להעיד שחסרה לנו קצת אנרגיה מצד אחד, או שחסר לנו קצת מצב רוח מצד שני. סוכרים מעובדים מסוגים שונים של מזונות מתוקים נותנים לגוף דלק מיידי. הגוף סופג אותם מהר יותר מכל סוג אחר של מזון וזאת כנראה הסיבה העיקרית.

מה זה אומר עלינו? סוכר מצליח להפיל אתכם בפח פעם אחר פעם? על המכורים לסוכר אומרים שהם נוטים ללכת על הצד הלא בטוח, אם רק יש להם הזדמנות. הם נהנתנים, אוהבים להתבלט ולא מתחרטים על שום דבר שהם עושים.

שוקולד מסווג כתת קטגוריה של מתוק, עם חוקים אחרים לגמרי. אתם אולי חושבים ששוקולד הוא החבר הכי טוב שלכם בגלל הטעם, אבל האמת היא שמה ששוקולד עושה, זה לקחת את רמות הסרוטונין בגוף ולהעיף אותן מהר וגבוה. שוקולד הוא באופן בסיסי נוגד דיכאון בצורה של קינוח, שהגוף מחפש בצורה אינסטינקטיבית בכל פעם שהכימיקלים של השמחה צונחים למטה ואנחנו צריכים חיזוק מהיר.

מה זה אומר עלינו? תלוי איזה סוג שוקולד. חובבי שוקולד מריר נחשבים לטיפוסים חברתיים. המסמר של כל מסיבה והמוח החושב מאחורי כל פרויקט מצליח בעבודה. על חובבי שוקולד חלב אומרים שהם מהסוג השקט והמתבונן. תנו להם ספר טוב, לבד בים, וקיבלתם אחר צהריים מושלם.

חריף

זה אולי נשמע מנוגד לאינטואיציה, אבל אם הגוף שלכם חושק במנה הגונה של טעם לוהט ויוקד, כנראה שאתם צריכים להתקרר. מספר מחקרים גם מציעים שאנשים מתמכרים לתחושה המלוות אכילה של מזון חריף, כמו העלייה בלחץ הדם, הדופק המואץ והנשימה המהירה.

מה זה אומר עלינו? פרפקציוניסטים, אוהבים סדר, לא אוהבים לבזבז זמן ומזיעים על הפרטים הקטנים. נשמע מוכר?

מתוק ומלוח ביחד

הגוף צריך סוכר ולא פחות מזה מלח, כדי לתפקד בצורה נאותה. אז כשהתאים הופכים לעצלנים, ומעייפים אפילו אותנו, אנחנו מושיטים יד למשהו מלוח, ואחר כך למשהו מתוק, כדי לאפשר להם להתחדש.

מה זה אומר עלינו? אתם זאב בודד, אבל בטח לא פראיירים. לפי מחקרים, אנשים שחושבים שבייגלה ושוקולד זה מה שאדם וחווה אכלו בגן עדן, הם יצירתיים אבל חשאיים, אפילו עד לנקודה שבה הם עשויים להיראות מסויגים ולא ידידותיים. 

אשרי המאמין?

זה אולי נשמע מופרך או סתם לא הגיוני, אבל המסקנות האלה מבוססות על מחקרים שבדקו תשוקות, בחירות תזונתיות ודפוסי אישיות, בקרב למעלה מ- 18,000 נבדקים במהלך 25 שנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    עופר · 2 years ago
    תמיד האמנתי שאנשים שאוהבים חמוץ הם טיפוס מסויים של אנשים