Write a comment

 

פסיכולוגים, פילוסופים, היסטוריונים, אנתרופולוגים, ביולוגים, סופרים, משוררים, דון- ג'ואנים, נזירים טיבטיים, קטנים, או גדולים. לכולם יש המון תשובות לשאלה אחת. מה זאת אהבה?.

אבל אולי הדברים לא כל-כך מסובכים כמו שעשינו מהם? אולי האהבה היא פשוטה?

טיפוס אש

מעט מאוד אנשים יודעים לעשות רושם כמו טיפוסי אש. אש הוא איש של רעיונות גדולים, ובתמורה הוא יבקש בקשה מאוד צנועה. לקוד קידה לכבודו. אש הוא שאפתן (אבל לוקח אחריות), כן (אבל לעיתים אגרסיבי), תחרותי (אבל ידע להפסיד בכבוד לרעיון גדול, ולא שיש הרבה כאלה חוץ משלו), נדיב (עד בזבזן), חם ומלא בתשוקה (אבל לפעמים קצת שורף), עצמאי (אבל לא זאב בודד), מפקד מלידה (ועלול להיות קולני אם דברים לא מתבצעים בדרך שלו) שיצחק מהבדיחות שלכם (אבל רק אם הן באמת, אבל באמת, מצחיקות). סקס ורגשות בשבילו הם חומר נפץ. אם יש לכם אחד כזה בבית, קחו אותו מדי פעם לסרט פעולה, ואל תשכחו להרעיף מחמאות, אבל בטעם. אש חי על הכרה ושבחים, אבל בן הזוג האידיאלי עבורו צריך להעריץ אותו, ובאותו זמן גם לדעת לשים לו גבולות. להסכים איתו, אבל לא רק לשם ההסכמה. להשתולל איתו, אבל לדעת להתמודד גם עם היהירות. אחרת, הוא משתעמם.

טיפוס אוויר

אם אתם אוהבים לדבר ולצחוק, טיפוס אוויר הוא אידיאלי בשבילכם, אבל כדאי מאוד שלא תהיה שרשרת עם כדור גדול מחוברת לכל זה. כי זה האוויר. חכם, שנון, סקרן, שואל, לומד, מתעניין בכל מה שגורם לגלגלים שלו להסתובב (שזה בערך הכל), מצחיק וחברותי. אבל אם תגעו לו בחופש שלו, אתם יכולים להתחיל לארוז. הגעתם לסוף המשחק. אתם לא עוברים לשלב הבא. כי באותה מידה שאוויר כמה לגירוי אינטלקטואלי, הוא גם צריך את החופש שלו. אוויר כמו אוויר, כל הזמן בתנועה. המחשבות שלו לוקחות אותו למחוזות רחוקים, הרגליים מנסות להדביק את הקצב והכסף בורח מבין האצבעות. אוויר צריך למצוא לו מישהו שיגרה אותו מבחינה אינטלקטואלית. הוא לא חייב להיות גאון, אלא פשוט מישהו עם תחומי עניין ותובנות. וכשהוא ימצא אותו, הוא יצטרך ללמוד שיעור בסבלנות, כי לא כולם מצליחים לעקוב אחר החשיבה המהירה וקצב הדיבור העוד יותר מהיר. אמרנו כבר שהדרך ללבו של האוויר עוברת דרך המוח, והמיטה לא יוצאת דופן מהבחינה הזאת. גם בסקס הוא צריך גירוי אינטלקטואלי. אם יש לכם אחד כזה בבית, תשחררו את החבל. כבר דיברנו על זה.

טיפוס מים

נכון שטיפוסי מים יכולים להיות חולמניים, איטיים ולפעמים קצת יותר מדי רגישים, אבל זה מה שקורה כשמלחיצים אותם. וזה גם מה שהופך אותם לחברים כל-כך טובים. מים הם מישהו לצחוק וגם לבכות איתו. הם רגישים, מלאי אמפתיה וחמלה, מקשיבים מעולים, ועם האינטואיציות המפותחות שלהם, הם יודעים בדיוק מה בן-הזוג צריך לפני שהוא בעצמו יודע את זה. סקס עבורם הוא תענוג על-חושי ורגשות מוציאים מהם את הכי טוב שלהם. בעבודה הם צריכים סיפוק רגשי, בזוגיות הם צריכים חיבוק אמיתי, ובאופן כללי הם צריכים להרגיש נוח, שמקבלים אותם ושאף אחד לא מנסה לעצור או לבלום את הדמיון שלהם, גם אם הוא ממש מתפרע. אם יש לכם אחד כזה בבית, אל תשכחו שבן-הזוג שלכם צריך שיבינו אותו. אם אתם בעצמכם מים, אל תבזבזו זמן על מישהו שלא יודע מה עושים עם רגישות.

טיפוס אדמה

אל תגידו לטיפוס אדמה שתתקשרו אליו מחר, אם אתם לא באמת מתכוונים לעשות את זה. אחרת הוא מאבד את הצפון ואז כבר לא יהיה כל-כך כיף. אדמה צריך ביטחון. הוא אמין, שקול, מעשי, ודורש את זה גם מאחרים. נכון שלפעמים הוא ריאלי, זהיר, פרקטי ומחושב מדי, אבל בלי זה אין סדר, ואי-סדר זה לא משהו שהוא יכול לחיות איתו. אדמה מת על חוקים, ו'חוקים נועדו בשביל להפר אותם' זה משפט שבחיים לא תשמעו ממנו. וזה בדיוק השיעור שלו. אדמה צריך ללמוד לא לתת לחוקים להפריד בינו לבין האושר שלו. העולם לא יתמוטט אם נניח תאחרו בחמש דקות. אדמה בדרך כלל נמשך לטיפוסים ספונטניים, אבל הם בדיוק אלה שהוא צריך להיזהר מהם. בגדול, אדמה הוא פשוט. סקס בשבילו זה ריח העור של בן-הזוג, והבילוי המועדף הוא בדרך-כלל ארוחה טובה. נכון שהומור לא ממש עושה לו את זה, והספר האחרון שהוא קרא היה מדריך עשה זאת בעצמך. אבל הוא ללא ספק בן-זוג שאפשר לסמוך עליו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.