חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment

 

כידוע, יצרני המזון האורגני, שאינו מכיל כימיקלים, הורמונים, אנטיביוטיקות וכו', מציגים אותו  כבריא ובטוח יותר לבריאות מאשר המזון הרגיל. נטען כי הוא נקי יותר ויש בו יותר ויטמינים, מינרלים ודברים מזינים אחרים. מחירו של המזון האורגני, שגודל בשיטות המסורתיות, בדרך כלל כפול מזה של המזון הרגיל, אך למרות זאת הפופולריות שלו במדינות המפותחות בכל העולם – וגם בישראל – גדלה פלאים בעשורים האחרונים. לגבי ישראל אין נתונים מדויקים, אך בארה"ב, למשל, בין השנים 1997 – 2011 גדל שוק המזון האורגני מ-3.6 עד 24.4 מיליארד דולר. 

אך האם הטענות של מגדלי המזון האורגני נכונות? הדעות על כך חלוקות בכל העולם, והנה מגיע חיזוק לאלה הטוענים כי הן אינן נכונות. 

מחקר שנערך במשך תשע שנים על ידי מומחים מאוניברסיטת אוקספורד בקרב נשות בריטניה, על פי הזמנת המכון הבריטי לחקר הסרטן, ותוצאותיו מתפרסמות בגיליון האחרון של British Journal of Cancer, טוען חד-משמעית – לפחות אצל הנשים - המזון האורגני לא מונע סרטן.

שתי קבוצות

במחקר נטלו חלק למעלה מ-600 אלף נשים אנגליות בגילאי 50 פלוס מינוס, שנשאלו האם הן צורכות מוצרי מזון אורגניים. לאחר מכן הנשאלות היו במשך תשע שנים במעקב, כשהחוקרים בדקו באופן שיטתי נתונים שונים לגבי התפתחות של 16 סוגים של מחלות אונקולוגיות. במשך תקופה זו סימנים של מחלות התגלו בקרב כ-50 אלף ממשתתפות המחקר.

בקרב משתתפות המחקר היו שתי קבוצות מובחנות – באחת היו 180 אלף נשים, שטענו כי מעולם לא השתמשו במזון אורגני, לעומת קבוצה של 45 אלף נשים אשר ניזונו באופן קבוע וסדיר אך ורק ממזון אשר לא הכיל חומרים סינתטיים. בין שתי הקבוצות לא נמצא שום הבדל באשר להתפתחות המחלות האונקולוגיות 
.

תוצאות דומות

לא רק זאת, הניתוח של כל אחת מהמחלות האונקולוגיות שאובחנו הצביע על עלייה לא משמעותית בהתפתחות סרטן השד דווקא בקרב אלו שצרכו מזון אורגני, אם כי לדברי עורכי המחקר, הדבר בהחלט יכול להיות קשור בגורמים אחרים. נוסף לכך, נמצא במחקר כי בין הנשים שצרכו מזון אורגני נרשמה ירידה מסוימת בהתפתחות סרטן הלימפומה שאינה הודג'יקין (הנבדלת מלימפומת ההודג'יקין בהימצאות תא מסוים בשנייה, והטיפול בשתיהן שונה), אך אחד מעורכי המחקר, פרופ' טים קיי, ציין כי מדובר בנתון הטעון בחינה מדוקדקת יותר.

זו, אגב, אינה הפעם הראשונה שהמדענים מטילים ספק ביתרונותיו של המזון האורגני לעומת הרגיל. זכור מחקר רחב ההיקף שנערך בספטמבר 2012 על ידי מומחים מאוניברסיטת סטנפורד בארה"ב, שתוצאותיו הראו כי המזון האורגני אינו מועיל ובטוח יותר לבריאות מאשר המזון הרגיל. תוצאות מחקר זה תואמות את התוצאות שהושגו במחקר מוקדם יותר, שנערך בשנת 2009 על ידי המדענים של בית הספר להיגיינה ורפואה טרופית בלונדון 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.