Write a comment

 

תקופת ההיריון היא תקופה של הרבה טפו-טפו-טפו ואולי אפילו יותר חמסה-חמסה-חמסה. כי כשכל כך הרבה יכול להשתבש, יש לנו נטייה להניח שהוא אכן ישתבש. הנה עוד כמה מהמיתוסים הנפוצים (והלא נכונים) לגבי היריון.

עדיף לא להרים ידיים מעל לראש, כדי שחבל הטבור לא יסתובב סביב צוואר התינוק

את יכולה להרים ידיים מעל לראש כמה שאת רוצה, אפילו לרקוד לצליליYMCA. התינוק יהיה בסדר. זה אפילו יכין אותך להמשך (ידיים למעלה, על הראש על הכתפיים אחת שתיים שלוש). אם חבל הטבור מסתובב סביב צוואר התינוק, זה רק כתוצאה מפעילות של התינוק בתוך הרחם ולא קשור לפעילות של האם. זה קורה ב- 25% מהמקרים, ולמרות שהסטטיסטיקה מפחידה, החדשות הטובות הן שכמעט כל התינוקות האלה נולדים בריאים לחלוטין ובהצלחה.

חתולים והיריון לא הולכים ביחד

יש משהו במיתוס הזה. אבל, רגע לפני שאתם הופכים את החתול שלכם לחתול רחוב, כדאי שתדעו שרוב האינטראקציות עם החתול (כמו התכרבלות, ליטוף והאכלה) בטוחות לחלוטין. הדבר היחיד שצריך להדאיג הוא ארגז הצרכים. נשים בהיריון לא צריכות להתעסק עם הפרשות של חתולים בגלל פרזיט שעלול להימצא בצואה של חתולים ועונה לשם טוקסופלסמה גונדי (Toxoplasma Gondii). אותו פרזיט יכול לגרום לזיהום חמור אצל בני אדם ולמומים בעובר מתפתח, ככה שמומלץ למצוא מישהו אחר שיעשה את העבודה המלוכלכת.  

גם היריון ואמבטיות לא הולכים ביחד

אין עדות רפואית שתומכת בטענה שאמבטיות לא טובות לנשים בהיריון. המיתוס כנראה מבוסס על המשוואה הפולנית הרווחת : קור גורם לדלקת שאם רק יתנו לה צ'אנס היא תגיע גם לרחם. אין כל בסיס רפואי לדאגה הזאת. כל עוד שומרים על טמפרטורת מים סבירה, אפשר בשקט להוציא את ברווזי הגומי ואת המשקפת.

האמת על קרני רנטגן מחשבים מיקרוגל ומכשירי טלפון נייד

בעוד שזה רעיון טוב להימנע מקרינה לא הכרחית בזמן ההיריון, אם יש סיבה מוצדקת לרנטגן לא צריכים להתלבט אם לעשות את זה או לא. כמות הקרינה שהתינוק יחשף אליה בזמן צילום רנטגן היא מינימאלית. בקשר למיקרוגל ומחשבים, אין עדות שהם מזיקים לתינוק. לגבי מכשירי טלפון ניידים הדעות חלוקות. מצד אחד, יש מחקרים שקושרים בין קרינה סלולארית לפגמים בעוברי תרנגולות. אבל רוב הרופאים לא מודאגים ממחקרים כאלה, בגלל שרמת הקרינה בה השתמשו בניסוי היתה גבוהה מאוד, בעוד שרמת הקרינה בחיים היא מזערית. מצד שני, מחקר חדש שנערך בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת קליפורניה (California) בלוס אנג'לס רומז שאולי מכשירי טלפון ניידים צריכים לשאת את אותן תוויות אזהרה שמודבקות על חפיסות סיגריות. במחקר השתתפו 13,159 נשים מדנמרק והילדים שלהן. המחקר הוא מחקר אורך שבדק את הקשר בין תדירות השימוש במכשיר טלפון נייד ובין התפתחות הילדים עד שהגיעו לגיל 7. הממצאים מראים כי השיעורים של הפרעות התנהגות שונות היו גבוהים. למשל, הסיכוי שהילד יהיה היפראקטיבי עמד על 54%. במבט ראשון הממצאים נראים מזעזעים, אבל מבט קרוב מראה כי שלחוקרים יש עוד עבודה לעשות לפני שהם יוצאים בהצהרות מפוצצות.  

מהמורות בכביש מזרזות צירים

פרט לתאונות קשות, מהמורות רגילות בכביש בזמן הנסיעה בטוחות לתינוק. הרחם והנוזלים שמקיפים אותו מספקים הגנה מלאה למטען יקר הערך שלך. הגוף שלך הוא מושב הרכב הכי טוב שקיים, אז אפשר להדק חגורות ולהפסיק לדאוג.

אחרי הלידה התינוק נשאר בבית

הרבה אנשים מאמינים שלפחות בחודשים הראשונים (אם לא עד גיל 18) התינוק נשאר בדלת אמות והבית הופך למקום עלייה לרגל למי שרוצה לראות את הפלא. ואם בכל זאת תעיזי לעבור את מפתן הבית, כנראה שתזכי למבטים מודאגים. אז האמת היא שכל עוד התינוק לבוש כמו שצריך וכל עוד לא משתוללת בחוץ סופת רעמים, זה לא מזיק לו. חיידקים אמנם נמצאים בחוץ, אבל באותה מידה הם יכולים להיות אויבים מבית. ובכל זאת, לילד יש אמנם מערכת חיסונית מרשימה, אבל עדיין לא מפותחת כמו של אדם מבוגר. אז ממה כן לדאוג? מאמצעי זהירות שהם בבחינת היגיון פשוט, כמו אנשים שחולים במחלות מדבקות.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.