Write a comment

 

בחיפושי עקבות הזמן חסרי הרחמים, הנשים בראש ובראשונה שמות לב לפניהן, ובייחוד לקמטים ליד העיניים. עם זאת נשים רבות פשוט שוכחות שאיברי הגוף האחרים מזדקנים בקצב זהה כמו הפנים ועלולים להסגיר את הגיל בצורה בוגדנית. איש לא מעריך את גילכן בפחות מגילו הכרונולוגי האמיתי? אנשים שאינכם מכירות סבורים כי אתן מבוגרות מגילכן האמיתי, ואילו קרוביכם מייעצים לכן לנוח יותר? הביטו בעצמכן במראה בתשומת לב גדולה יותר. שינויי הסטרוקטורה או הצבע של חלק גוף זה או אחר – הם הם הסממנים של שינויי הגיל: צבע השיער דוהה, השיניים מצהיבות, העור מאבד את גמישותו ואת האלסטיות שלו וכו'.

פניהן של רוב הנשים נראות טוב יותר הודות לטיפול קבוע מאשר החלקים האחרים של הגוף. לעולם לא מאוחר (ואגב, גם לא מוקדם) להתחיל במאבק בזיקנה.

הצוואר וקו המחשוף

רוב הנשים אינן מקפידות לטפל בצוואר במידה שהן עושות זאת לגבי הפנים, פחות מכך – בחלק החזה העליון. אך הרי חלקי הגוף האלה לא פחות חשופים לפגעי השמש, הרוח ושאר תנאי הסביבה המזיקים. כתוצאה מכך, הפנים המטופחות עשויות להיראות טוב בהרבה מאשר הצוואר וקו המחשוף. הקונטרסט הזה עשוי לומר לא מעט על גילכן האמיתי. פשוט אל תזניחו אותן. מדי יום, בעת טיפול פנים, מרחו את חלקים הגוף האלה בקרם בעל אנטיאוקסידנטים, למשל כזה, המכיל ויטמינים איי וסי. אל תשכחו לנקות את הצוואר ואת החזה באמצעות קרמים קוסמטיים, המכילים חלקיקים קשיחים כגון זרעי צמחים, מלח, סוכר, חול מטוהר, המסייעים לניקוי העור מתאים מתים וגם מרחו עליהם מסכות מזינות למיניהן. בתקופת הקיץ חיוני למרוח עליהם קרם הגנה נגד השמש.

הקמטים בצוואר ובסנטר ו/או סנטר כפול נוצרים בעיקר בגלל נטייה גנטית, אך הם עלולים להיווצר עקב סיבות רבות אחרות, כגון שקיעת השומנים או השפעה מזיקה של השמש.

ניתן למתוח מעט את עור הצוואר והסנטר בעזרת קרמים מחזקים המיועדים לכך. האמצעים האלה מסלקים נוזלים משכבות העור העליונות ומותחים אותו, והודות לכך במהלך שעות מספר עור הצוואר והסנטר ייראה גמיש יותר. אך למרבה הצער, הרושם הנוצר הודות לתכשירים האלה הוא זמני בלבד. לטווח רחוק האמצעים האלה לא נושאים פרי אפקטיבי.

על מנת שהסנטר ישמור במשך זמן ממושך יותר את צורתו, הרבה יותר יעיל להשתמש בקרמים לחים ומזינים ובמסכות בשטח הצוואר והסנטר. אך להעלים את הבעיה הזו לגמרי ניתן רק בעזרת התערבות כירורגית.

השיניים

עוד בטרם תאמרו מילה אחת בדבר גילכן, השיניים שלכן כבר יסגירו אותו. במשך השנים, כתוצאה משימוש במוצרי מזון ומשקאות שונים, צבע השיניים הופך לצהבהב או אפרפר, ואם בנוסף לכך, אתן מעשנות, צבע השיניים ניזוק בצורה הרבה יותר מהירה. במקרה הזה, ניתן בהצלחה רבה להלבין את השיניים באמצעות התכשירים החדשים הנמצאים בשוק. הלבנה מקצועית אצל השיננית עשויה להניב תוצאה מעולה תוך יום אחד, אך היא גם יקרה יותר.

גם לצורה ומצב השיניים חשיבות לא פחותה. שיניים "צעירות" –מבריקות, בעלות קצוות ישרים ומעוגלים, ואילו שיניים ישנות יותר הן בלויות, לרוב בעלות קצוות שבורים. גם במקרה הזה עשוי לסייע מומחה שיניים, ולאו דווקא באמצעות כתרים. ניתן לטפל גם באמצעות רפואה שיקומית. ככלל, שיניים "חדשות" מצעירות אתכן בכ-5 עד 10 שנים.

השיער

הסיבות להזדקנות המהירה של השיער הן בדרך כלל תנאי האקולוגיה הלא נאותה, נטייה מוגזמת לתלתול ולצביעה תכופה, וגם הזדקנות טבעית, הנובעת מסיבות גנטיות.

האויב מס' 1 של השיער הוא היובש שלו, מה שמתבטא באובדן הברק ובקצוות השיעור החתוכות. ככל שהשיער זקן יותר, כך הוא זקוק ליותר לחות. אך לא מספיק לחפוף את השיער במקלחת מדי יום. גם אם הדבר ייראה לכן בלתי טבעי – ככל שאתן מרטיבות את שיערכן פחות, כך הוא יהיה בריא יותר. המים מייבשים את השיער – מה גם כשמדובר במים מהברז, המכילים כלור. על מנת להקנות לחות לשיער ולהחזיר לו את הברק שאבד, השתמשו בקונדישנרים ובמסכות המיוחדות, המתאימים לסוג השיער שלכן.

במהלך צביעה חוזרת של השיער, צבעו רק את שורשים שגדלו ולא את כל השיער. נוסף לכך, במהלך השנים השתדלו להקנות רכות, הווה אומר הבהירו קצת את גוון השיער. שיער שחור מדי, אדום או בעל גוון סגול מוסיף לכן ויזואלית כמה שנים טובות.

הידיים

עור שהופך לדק יותר, ורידים בולטים, צבע לא אחיד בעל כתמים כהים ואדומים – כל אלה הם סממנים של הזדקנות הידיים. הסיבה העיקרית לכך היא אובדן עיבוד הקולגן שבאה עם הגיל והשפעתה המזיקה של השמש. יובש העור שמגיע עם הגיל נובע מאובדן ההורמונים באורגניזם, במיוחד של הורמון האסטרוגן. הנשק הסודי שלכן במאבק בסממנים האלה הם קרם ידיים, קרם הגנה נגד השמש, קרם הזנה וקרם הבהרה.

עם זאת, אין שום הכרח לרכוש ארבע שפופרות שונות. התכונות האלה של הקרמים משלבות היטב זו בזו.

מדי בוקר מרחו את הידיים בקרם לחות, המכיל חומצה מיוחדת, על מנת לסלק את התאים המתים המצטברים על פני העור. אחת לשבוע נקו מעור ידיכן תאים מתים בעזרת קרם רך לפנים. הדבר יאפשר לחומרים מועילים להיספג טוב יותר ולחדור לשכבות עמוקות יותר של עור הידיים.

לפני צאתכם מהבית, מרחו את ידיכן בקרם הגנה נגד השמש המגן עליהן מקרני השמש המזיקות. השתמשו בקרמים המגנים מפני קרני ה-יו.וי.איי וה-יווי.בי, בעלי אינדקס האס.פי.אף, לא פחות מ-15. כיום קיימים בשוק לא מעט קרמי לחות המכילים פילטרים נגד השמש. לכן קראו היטב את התוויות על הקרמים.

אם בכל זאת מופיעים על ידיכן כתמים קטנים בצבע כהה, או אפילו חסרי צבע, תוכלו להיפטר מהן על ידי מריחה של קרם מבהיר מיוחד, רצוי בעל ויטמין איי. אך ההיו זהירות: אם לא תקפידו על הקרמים נגד השמש, הכתמים האלה יופיעו שוב.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.