Write a comment

 

לפי ההערכות, בערך כל בית רביעי עושה שינויים רציניים במטבח. וכשאנחנו אומרים שינויים במטבח, אנחנו לא מתכוונים לפינת-אוכל חדשה. אנחנו מתכוונים למזווה בלי מוצרי-חלב, חיטה, סוכר וסוגים שונים של אגוזים.

על אלרגיה למזון ולמה היום כמעט לכל אחד יש אחת כזאת.

מלחמה

הרבה מסתורין אופף את השאלה למה אחד מפתח אלרגיה למזון או בכלל, ואחר לא. אבל מה שאימונולוגים מתחילים עכשיו להבין לגבי אלרגיות, הוא שמערכת החיסון שלנו לא סתם מגיבה לדברים מסוימים ומתעלמת מאחרים. היא מגיבה לכל מה שהיא נחשפת אליו.

כאשר הגוף נחשף לחומר מסוים מתחילה תגובה מורכבת. למערכת החיסון של הגוף יש צבא של תאי דם לבנים שמייצרים נוגדנים. העבודה של תאי הדם הלבנים היא לזהות ולהשמיד חומרים שעלולים לשבש את המערכת. תאי הדם הלבנים מייצרים נוגדן ספציפי לחומר אליו הם נחשפים. הנוגדן מצידו מעודד ייצור ושחרור של כימיקלים והורמונים שנקראים מתווכים. היסטמין למשל, הוא אחד מהמתווכים האלה. אותם מתווכים משפיעים על הרקמות והאיברים, אבל הם גם גורמים לתאי הדם הלבנים להתגונן יותר. התהליך הזה הוא שגורם לסימפטומים להופיע. אם התגובה של המתווכים היא פתאומית, התגובה האלרגית יכולה גם היא להיות פתאומית וחמורה.

גם במעיים קיימת מערכת שלמה שמזהה ומסווגת חומרים. לכאורה, מזון אמור להיות בקטגוריה של 'חומרים לא מסוכנים'. אבל במקרה של אלרגיה למזון, זה עובד בדיוק ההיפך. כאשר סובלים מאלרגיה למזון הגוף חושב שמזונות מסוימים מנסים לפגוע בו. אז הוא משיב מלחמה ומעורר תגובה אלרגית.

אלרגיה למזון (ואלרגיה בכלל) היא טיפוס מאוד משפחתי. מה שאומר שאם יש לכם אחת כזאת במשפחה, יש סיכוי טוב שבשלב מסוים היא תשים את הידיים גם עליכם. אלרגיות למזון שכיחות יותר אצל ילדים, ובמרבית המקרים ילדים מתגברים עליהן במהלך השנים. אם התחלתם לסבול מאלרגיה למזון כמבוגרים, כדאי שתתחילו להתרגל לרעיון. כנראה שזה לכל החיים.

האלרגנים השכיחים ביותר הם- ביצים, מוצרי חלב, חיטה, תירס, סוכר, חלק מסוגי האגוזים (בעיקר בוטנים וצנוברים), פירות יער, ותוספי מזון כמו מנוסדיום גלוטמט (MSG) או חומרים משמרים.

במרבית המקרים, התסמינים הם מתונים. זה יכול להיות גירוי בעור, אף דולף, או קיבה עצבנית (שלשול, כאבי בטן). תגובה מתונה היא לא כיף גדול, אבל היא לא מסוכנת. מה שכן נחשב למסוכן היא אנאפילקסיה (Anaphylaxis), תגובה אלרגית שמאופיינת בירידה פתאומית ודרסטית בלחץ הדם ובנפיחות של הגרון והלשון. תגובה כזאת יכולה להיות קטלנית, אם היא לא מטופלת בצורה מיידית.

ושלום

לאלרגיה למזון יש אולי הרבה סימפטומים, אבל היא נחשבת לבעיה קשה לאבחון. הסיבה העיקרית היא שאין לה סימפטום אחד, אלא כמה, שיכולים להגיע מכל מיני כיוונים. אצל אחד הם יכולים להופיע במערכת העיכול, אצל אחר לקבל ביטוי בעור, אצל שלישי בתור בעיה של דרכי הנשימה. מה שהופך את הבעיה לעוד יותר קשה לאבחון, היא העובדה שהתגובה יכולה להתפתח בתוך כמה ימים, או אפילו כמה שבועות. מצד שני, לפעמים זה דווקא דבר טוב. לאלרגיה יש כמה מאפיינים מאוד לא צפויים, אבל יש לה כלל אחד בטוח- ככל שהתגובה מופיעה מהר יותר, כך היא חמורה יותר.

השאלה האם אלרגיה למזון היא הפיכה, היא פחות או יותר הנושא החם נכון לעכשיו. במקרה של אלרגיות רגילות, הטיפול התמקד בלנסות לשכנע את מערכת החיסון שמה שמטריד אותה, בעצם לא באמת יכול להזיק לה. אבל במקרה של אלרגיות למזון זה טריקי. הרבה פעמים אנשים שסובלים מאלרגיה למזון מגלים שהאלרגיה מתעוררת בתגובה למזונות רבים. בנקודה הזאת, החיים הופכים להיות מורכבים. בטח, הפתרון הקל הוא להימנע מסוג המזון שאלרגיים אליו. אבל במקרה של אלרגיה מרובה למזון, זה כמעט בלתי אפשרי להוציא לאורך זמן קטגוריות מזון שלמות מהתזונה.

הפתרון היחיד הוא לבנות מחדש את היכולת של הגוף להגיב למזון בצורה נכונה. לפי הרפואה הסינית, הבסיס לאלרגיה למזון הם חוסר איזון וחוסר הרמוניה באיברים שונים. ברוב המקרים, שני האיברים שמעורבים באלרגיה למזון הם הריאות והטחול. הריאות (חוץ מנשימה), כי הן אחראיות על הצ'י המגן של הגוף (wei qi) ולכן כל תגובה אלרגית מעידה על כך שהן צריכות קצת תמיכה. הטחול (ביחד עם הפרטנרית שלו, הקיבה) אחראי על פעולת העיכול ולזה שהמזון שאנחנו אוכלים יהפוך לאנרגיה. נקודות דיקור מתאימות ופורמולת צמחי מרפא שמותאמות למטופל באופן אישי, יחזקו את מערכת החיסון ואת תפקדו האיברים הפנימיים. אם סובלים מהבעיה לאורך זמן, קחו בחשבון שגם להחזיר למערכת את האיזון וההרמוניה עשוי להימשך קצת יותר. אבל התגובה הרגילה של מזון לגוף תחזור. ובגדול.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.