Write a comment
למה להתענות בדיאטות אינסופיות כשאפשר לסייע לגוף עם צמחי מרפא שיעילים עד מאד לניקוי מערכת העיכול ולשריפת שומנים טובה יותר            

נהוג לומר שבדיאטה אין קסמים וירידה במשקל היא עניין של משטר, הקפדה והתמדה. מי לא היה מתנגד לשריפת שומנים מהירה ואיכותית, שאינה כרוכה בסבל, מאמץ וזיעה.

עשבי מרפא המצויים בארץ משפרים את חילוף החומרים והניצול האנרגטי, ובכל זאת רבים מעדיפים להשקיע במנוי לחדר הכושר מאשר בצרור עשבים. כמובן שעשבי מרפא אינם תחליף לתזונה נכונה, אך הם משלימים ותומכים בה. לכן, הכירו כמה מהעשבים שצריכים להיכנס לתפריט של דיאטות רבות.

זרעי שומר (אניס)

בתהליך העיכול שלהם בגוף מתפרקים מזרעי השומר חומרים המזרזים את חילוף החומרים, שזו כמובן נקודת מפתח לכל דיאטת הרזייה. הזרעים הללו מצוינים להרחקת זיהומים שונים מחלל הבטן והם מסייעים לכאבי בטן ולהתכווצויות בקיבה הנובעות מפעולת השרירים בבטן.

שימוש: השרו כפית זרעי שומר בכוס מים חמימים, חכו 5 דקות ושתו את המים ולעסו את הזרעים ספוגי המים.

אזוב (זעתר)

הרכיבים בעלי האזוב עוזרים בפירוק של המזון בקיבה, בדגש על בשר, רכיב תזונה קשה לעיכול בדרך כלל. האזוב ממריץ את זרימת הדם, עניין קריטי לחילוף החומרים בגוף. הוא בעל תכונות מחטאות ובעל ערך רב במערכת העיכול.

שימוש: שימו עלי אזוב בכל סלט ירקות. שלבו אותו בתבשיל, בפסטה ובפשטידות. וכדי למצות אותו בקלות, חלטו חופן עלים במים רתוחים, המתינו חמש דקות ושתו את המים.

חילבה

עלי החילבה מכילים סיבים חומרים המווסתים את קצב מעבר הגלוקוז ממערכת העיכול אל הדם. צמח נהדר לחולי סוכרת, המסדיר את ייצור האינסולין בלבלב ובכך מונע השמנה מיותרת.

שימוש: נהוג לרכוש חילבה כאבקה ולהמיס אותה במים ולשתות (תוך התגברות על טעם הלוואי). אפשר גם לקנות צרור עלים ולשלב במאכלים, וכיום ניתן לרכוש זרעים, להנביט ולאכול ובכך להימנע מרוב טעמי הלוואי הדומיננטיים שבצמח.

ג'ימנמה (Gymnema Sylvestre)

הצמח המטפס שמוצאו בהודו וסין יעיל למדי לגמילה מממתקים וקינוחים למיניהם. שזה סוג של תרופת פלא, לא? ועל הדרך גם טבעי לגמרי. מהצמח מכינים תכשירים טבעיים המווסתים את רמת הסוכר בדם ושוברים את "מעגל הסוכר" המוכר לשמצה ולזרא ובכך מורידים את התיאבון ואת הצורך בעוד מתוק ועוד סוכר.

את עלי הצמח אפשר ללעוס כפי שהם, ומחקרים מדווחים כי לאחר לעיסתם לא מרגישים את הטעם המתוק. צריכה קבועה ממנו משקמת את פעולת הלבלב, הודות לירידה בצורך בייצור אינסולין לספיגת הסוכר בדם.

שן הארי

צמח שן הארי מוכר מזה מאות שנים כבעל יכולות תרפויטיות, הודות למינרלים ולוויטמינים המצויים בו. לעלים ולשורשים של הצמח יכולת ניקוז וספיחת נוזלים, דבר המתבטא במערכת עיכול סדירה ובשריפת שומנים מוגברת.

שימוש: משרים 2 כפיות שורש שן הארי בכוס מים למשך הלילה. בבוקר מרתיחים את המים עם השורשים, מחכים 10 דקות, מסננים ושותים. ככה כל יום ואתם מסודרים. 


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.