Write a comment

 

לפני 150 מיליון שנים בערך, הופיעו לראשונה על כדור הארץ צמחים עם פרחים. זה היה אירוע חשוב במיוחד בהיסטוריה, בגלל שבפעם הראשונה כל החומרים המזינים היו מרוכזים במקום אחד, פרח שהתפתח לפרי או ירק. מהפרחים האלה, נוצר בהמשך גם הפולן.

פולן דבורים. בטוח שמעתם עליו. לא בטוח שניסיתם.

הוויטמין של הטבע

בתרבויות שונות מכירים אותו כבר אלפי שנים, אם לא יותר. אלינו הוא הגיע רק בשנים האחרונות, בעיקר בזכות העובדה שבערך באמצע שנות ה- 70 של המאה הקודמת, ספורטאים התחילו להשתמש בו בצורה מאסיבית כדי לשפר את היכולות שלהם.

הוא לא דבש. הוא לא יערת דבש. הוא לא מזון מלכות. הוא גם לא ארס של דבורים. הוא אבקנים של פרחים, שנאספים על ידי דבורים, ולפי מה שאומרים, הוא סופרמן בבריאות. אפשר למצוא אותו בתוספי תזונה וגם במוצרים קוסמטיים. ואת השם שלו אפשר לשמוע בהקשר של אסטמה, אלרגיות, בעיות קיבה, ובעצם מה לא?

חלק מהיתרונות שלו קשורים לעובדה שהוא מכיל ריכוז גבוה של וויטמינים מקבוצת B ואת הוויטמינים A, C, D ו- E. חוץ מוויטמינים, פולן דבורים מכיל ריכוז מאוד גבוה של חלבון (30%) ופחמימות (55%), את המינרלים אבץ, מגנזיום, אשלגן וברזל, את כל חומצות האמינו ולפחות 100 סוגים שונים של אנזימים. מושלם, כבר אמרנו?

לא רק שהוא מכיל בערך את כל מה שאנחנו צריכים, החומרים שנמצאים בו הם באיכות גבוהה במיוחד, שגם שומרים על הבריאות וגם מקדמים אותה. המגוון הזה של החומרים, הופך אותו למקור העשיר ביותר לוויטמינים שנמצא במזון אחד, כפי שהכתיר אות מחקר שנערך במכון לכוורנות (Institute of Apiculture) באירופה.

אחד הדברים שהוא יותר חזק בהם, הוא תחום האנרגיה. אבל זה לא נגמר כאן. מחקרים שנערכו בסין מראים שהוא פלש גם לתחום של עיכוב תהליכי הזדקנות והפחתה במשקל. לפולן יש את היכולת לעזור לתקן חוסר איזון כימי שהרבה אנשים שסובלים מעודף משקל, סובלים גם ממנו. הוא גם עוזר לשיפור חילוף החומרים, והפחתת התיאבון.

יתרונות אחרים שלו קשורים לבריאות המינית. מחקרים רבים מראים שפולן משקם ומבריא את מערכת הרבייה אצל נשים ואף מקל על חוסר הנוחות בתסמונת קדם מחזור. לגברים, היתרון אפילו גדול יותר. מחקר שנערך באוניברסיטת וולס (Wales) מצא שפולן מאוד יעיל במניעת התפתחות בעיות בערמונית הגדלה שפירה של הערמונית, וכנראה שגם בשיפור דרמטי בספירת הזרע.

היתרונות של פולן מתרחבים כמעט לכל תחום. לפי מחקר שנערך בבית הספר לרפואה סנט מארי (St. Mary's Medical School) פולן מחזק את המערכת החיסונית, מנקה את הגוף מרעלים, ויכול לסייע להרגיע אלרגיות.


תזהר ממנה

הבעיה היחידה היא, שכדי ליהנות מהאוצר הבלום הזה, צריך כמות מאוד גדולה ממנו, וזה בעיקר בגלל שהגוף יכול בפועל להשתמש רק בערך ב – 5% מהאבקנים. אבל, ממש עכשיו עובדים על פיתוח תוסף פולן זמין יותר לגוף .

בנוסף, למרות שמשתמשים בו כדי לטפל באלרגיה, זה בהחלט אפשרי לסבול מתגובה אלרגית, אפילו חמורה, כתוצאה משימוש בפולן. וזה יכול לקרות אפילו עם כמות מאוד קטנה. במקרה שידועה רגישות לפולן, העצה הכי טובה שתקבלו היא להימנע ממנו. לנשים הרות, מניקות ולילדים מתחת לגיל שנתיים, הוא נחשב לא בטוח לשימוש. ולכל מקרה, לפני שמכניסים אותו הביתה, כדאי להתייעץ עם רופא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.