חזרה לידע מקצועי ראשי
הדפסה
Write a comment
ירקות מוחמצים מכילים חיידקים פרוביוטיים הנוצרים בתהליך הכבישה וטובים לבריאותנו עד מאד. והכי בריא להכין בבית

אנחנו מכירים אותם תחת שם התואר הפשוט "חמוצים", נוהגים לשים אותם בפיתה עם הפלאפל ולא בדיוק מודעים לאיכויות הבריאותיות שיש בהם. אלא שהאדם משמר ירקות בדרך זו, של כבישה, כבר אלפי שנים ומרוויח הרבה בריאות.

ירקות כבושים או מוחמצים נוצרים בתהליך הנקרא "תסיסה הומולקטית", במהלכה הופכים החיידקים שבירקות לפרוביוטיים. ומן המפורסמות הוא שחיידקים פרוביוטיים מועילים לבריאות.

במה עוזרים לנו החיידקים הפרוביוטיים?

- חיידקים פרוביוטיים מיטיבים עם פלורת המעיים (ובמיוחד עם החיידק מסוג לקטובצילוס, מהמרכזיים והחשובים בחיידקי מערכת העיכול האנושית).

- מחזקים את מערכת החיסון.

- משפרים את ספיגת המזון בגוף.

- מונעים התפתחות מחוללי מחלות ודלקות.

- באופן מיוחד, מספקים הגנה לקיבה ומערכת העיכול ממחלות ודלקות


מהו תהליך ההחמצה?
בתהליך החמצת הירקות (אפשר גם פירות) הופכים החיידקים הנמצאים על הירק לחומצה לקטית (חומצת חלב). בתהליך זה, הופכת מולקולה אחת של גלוקוז (כלומר סוכר) לשתי מולקולות של חומצה לקטית. חומצה זו נותנת לירק את טעמו החמוץ ובעיקר אינה מאפשרת התפתחות חיידקים הפוגעים בירק. כך נמנע ריקבון, וזו הסיבה שהאדם משמר כך ירקות מזה אלפי שנים. הנה דרך מצוינת לשמור על הירקות ועל חלק מערכיהם הבריאותיים, ועל הדרך גם לקבל מנה יפה של חיידקים פרוביוטיים.

תהליך התסיסה ההומולקטית מגבירה את ייצור האנזימים בירק הכבוש אך עדיין שומרת אותו חי – ותוסס!

ירקות בחומץ
ירקות בחומץ אמנם זכו לטעם חמוץ אך זאת בשל השרייתם בחומץ. הם לא עברו תהליך של תסיסה לקטית, לא התפתחו בהם חיידקים פרוביוטיים ולכן אינם נחשבים מזון פרוביוטי.

עשו זאת בעצמכם!
נכון, היום כל אחד יכול להיכנס לחנות טבע ולקנות מוצרים פרוביוטיים, אבל למה להוציא כסף אם אפשר לכבוש ירקות ללא בעיות בבית, והם גם טעימים וכיפיים וקלים להכנה.

למה עדיף לכבוש ירקות בבית
ירקות כבושים או מוחמצים תעשייתיים עברו תהליך של פיסטור במהלך הכנתם, והפיסטור הרג את כל מה שטוב בהם, כלומר את החיידקים הפרוביוטיים.

מטרתו של הפיסטור כמובן טובה – לחטא את הירק הכבוש מחיידקים מזיקים. אבל אם מקפידים על תסיסה ביתית נכונה, התוצאה היא ירק כבוש נקי מכל השפעה חיצונית, ומוגן על ידי החיידקים הלקטיים מפגיעה חיצונית.

מה צריך שיהיה בבית כדי לכבוש ירקות


מתכון קל ופשוט לירקות כבושים
- נכון, יש מתכונים מסובכים ויש הסברים ארכניים. הנה אחד פשוט:

בתיאבון!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.