Write a comment

 

בקטריות, חיידקים, וירוסים ומיקרו אורגניזמים הם חלק מהעולם. למרבה הצער גם רשימת הרעלים שאנחנו נתקלים בהם מדי יום (קרינה, זיהום אוויר, חומרי ריסוס והדברה) היא כמעט אינסופית. ולמרות שמערכת החיסון שלנו בנויה כדי לנקות את הגוף ולהגן עליו מפני מחלות ופולשים זרים, לפעמים כל זה יכול להיות קצת גדול עליה.  העזרה יכולה להגיע מצמחי המרפא.

צמחי המרפא הטובים ביותר לחיזוק המערכת החיסונית, שאנחנו עדיין לא מכירים

פטריית ריישי
נחשבת למלכת הפטריות הרפואיות, לוותיקה ביותר, וכנראה שגם הנחקרת ביותר. הסינים מאמינים שאם יש שיקויי קסם שמבטיח חיי נצח, זאת ריישי. ריישי יכולה לשפר בצורה משמעותית את תפקוד מערכת החיסון מול וירוסים, חיידקים, בקטריות, כימיקלים, רעלים ושאר אורחים לא קרואים מהסוג שאנחנו נחשפים אליהם באופן יומיומי. ריישי עוזרת לבנות את מנגנון ההגנה שלנו, ויוצרת התנגדות פנימית חזקה לגורמים חיצוניים.

פטריית צ'אגה
אם ריישי היא המלכה, צ'אגה היא המלך של הפטריות בעלות התכונות הרפואיות. ניתוח ההרכב של פטריית צ'אגה מראה כי היא מכילה את הכמות הגדולה ביותר של רכיבים שמונעים התפתחות גידולים בהשוואה לכל צמח אחר. הרכיבים האלה כמו בטולין (betulin), חומצה בטולית (acid betulinic) ולופאול (lupeol) בדרך כלל נמצאים בגזע העץ שצ'אגה צומחת למרגלותיו. צ'אגה נחשבת עשירה מאוד בפיטוכימיקלים ונוגדי חימצון, ובתחום מניעת סרטן, היא נמצאת במקום השני, אחרי קקאו שמוביל את הרשימה.

ג'ינוסטמה (Gynostemma) ,אועשב אלמוות
אנחנו יודעים, השם דרמטי, אבל לפי מחקרים מדעיים שנערכו ג'ינוסטמה הרוויחה את זה ביושר. לפי מחקרים, הצמח הזה הוא בעל התכונות הרפואיות הרבות ביותר מכל הצמחים ברפואה הסינית. הוא מכיל 120 סוגים שונים של ספונינים (saponins), שהם למעשה מולקולות שמחזקות את מערכת החסון, ולכל אחד מהם תכונות ייחודיות וספציפיות למערכת החיסון. למשל ג'יפנוסיד (Gypenoside), מספר 49 ברשימת הספונינים, שומר על הגנטיקה שלנו צעירה לאורך זמן. ג'ינוסטמה אפשר לצרוך כל יום, והיתרונות שלה מתעצמים ככל שצורכים אותה יותר.

ג'ינסנג
אם הולכים לפי התרגום הלטיני לשם שלו (PANAX), ג'ינסנג הוא מרפא כל. אם הולכים לפי התרגום במדינות אסיה, ג'ינסנג הוא שורש האדם. כך או כך, ג'ינסנג (ו-11 המינים השונים שלו) מוכר בעיקר בזכות היכולת המדהימה שלו לשחזר אנרגיה. הוא עוזר לגוף להסתגל לתנאים סביבתיים מלחיצים, מגביר את המודעות המנטאלית, עוזר להילחם בכאב, מתקן נזקים שחוללו רדיקלים חופשיים לרקמות, ובעיקר מגביר את תחושת האנרגיה והכוח. לפי האמונה, שימוש קבוע בג'ינסנג מבטיח תוחלת חיים ארוכה, לפחות כמו זו של הג'ינסנג.

כלורלה (Chlorella)
מביני דבר אומרים שאם צריך לבחור רק צמח אחד מבין כל רשימת צמחי המרפא, זאת היתה כלורלה. כלורלה היא ירוקה טבעית, עם תכולת הכלורופיל הגבוהה ביותר (פי 40 יותר תכולת הכלורופיל במיץ עשב בחיטה הידוע) והיא נחשבת מומחית בתחום הטיהור והניקוי. היא מכילה ריכוז גבוה של חלבון מלא, ועוזרת לסלק ממערכת העצבים רעלים שלא אמורים להיות שם מלכתחילה.

שילז'ית (Shilajit)
אם תצעדו בטיול למרגלות הרי ההימלאיה, תבחינו בחומר סמיך וכהה מבצבץ מבין הסלעים. זה שילג'ית, אחת התרופות הייחודיות של הרפואה ההודית (איור-וודה), ומשמעות השלו בתרגום חופשי היא כובש ההרים ומעלים החולשות. הספרות המקצועית מראה שרשימת התכונות שאפשר לייחס לו ארוכה: הוא עוזר לגוף להיפטר מרעלים, עוזר לשרירים ולרקמות לספוג חומרים מזינים, הוא מגביר את תחושת הכוח והאנרגיה, מחזק את האון המיני, משפר ספירת זרע אצל גברים, עוזר להפחית סטרס ומשפר את התפקוד של כל האיברים הפנימיים.

קאמו-קאמו (Camu Camu Berry)
קאמו-קאמו הוא פרי של שיח קטן שגדל על גדות האמזונס, והוא אחד המקורות הטובים ביותר לוויטמין C שמחזק את מערכת החיסון.  חוץ מוויטמין C, קאמו-קאמו מכיל ויטמינים אחרים, מינרלים וחומצות אמינו. וחוץ מחיזוק מערכת החיסון, הוא טוב גם לחניכיים, לעיניים, לעור, לדלקת מפרקים (ודלקת בכלל), דיכאון וסוכרת.

פרוביוטיקה
חיידקים טובים כמו אצידופולוס (Lactobacillus acidophilus), ביפידוס (Bifidus infantis), לקטובצילוס בולגריקוס (L. bulgaricus) ולקטובצילוס סאליוואריוס (L. salivarius) הם בני ברית שלנו. הם עוזרים לגוף להתמודד עם וירוסים, חיידקים ופטריות (כמו קנדידה) וזיהומים אחרים, הם מחזקים את מערכת העיכול ובאופן כללי עוזרים לבנות מערך הגנה טוב יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.