Write a comment

קטנות אפילו יותר מחלקיק אטום, אבל עם לא פחות אנרגיה ממנו, הצ'אקרות (גלגל או מעגל) הן מרכזי אנרגיה שנמצאים בכל נקודת מפגש של עצבים בגוף. אל תנסו, כי אי אפשר לראות אותן, אלא אם כן אתם מוארים (ואם אתם מוארים, אתם בטח יודעים שלכל אחת יש צבע אחר). הצ'אקרות לא רק מרכזות, מאחסנות, ומפיצות את כוח החיים (הפראנה) בגוף, הן גם מייצגות את התפקודים השונים של המהות הרגשית, הפיסית והרוחנית שלנו. או במילים אחרות, אפשר להגיד שהאופי שלנו נקבע במידה מסוימת לפי הצ'אקרות.

יש אלפי צ'אקרות, אבל כל יוגי מתחיל יודע, שמתייחסים לשבע עיקריות. הצ'אקרה הראשונה היא צ'אקרת הבסיס או השורש(מולאדהרה).היא ממוקמת בבסיס עמוד השדרה, בין שני הנקבים והיא מחברת אותנו לאדמה. הצבע שלה אדום, מבחינה פיסית היא אחראית על הדם, והמהות שלה היא האנרגיה החייתית, האינסטינקטים ההישרדותיים שלנו כמו אוכל ומין, אבל גם אהבה וחיבוק.

הצ'אקרה השניה, צ'אקרת המין או הטבור (שוואדהיסטנה) ממוקמת מתחת לטבור ושואבת את הכוח שלה מצ'אקרת הבסיס. אם צ'אקרת הבסיס מדברת על יצרים, בצ'אקרה הזאת מדברים על מה עושים איתם. פה נכנסים לתמונה רגשות הקשורים למין, ההנאה ממין, יצריות, יצירתיות וחשק. הצבע שלה הוא אדום או כתום, ומבחינה פיסית היא שולטת על הכליות, שלפוחית השתן ואיברי הרבייה.


בבטן העליונה, קצת מעל לטבור וקצת מתחת לעצם הסטרנום, ממוקמת מקלעת השמש (מניפורה),צ'אקרה שנקראת גם מרכז הכוח האישי. היא עוסקת במודעות והערכה עצמית, אגו, כוח רצון וקבלת החלטות. הצבע שלה הוא כתום או צהוב, מבחינה פיסית היא אחראית על הלבלב, הכבד והטחול, והתפקיד שלה, הוא להראות לנו את הדרך לייעוד שלנו.

שלושת הצ'אקרות האלה נקראת הצ'אקרות התחתונות. הן מייצגות את האדמה, את הצרכים הבסיסיים, את ההישרדות שלנו, את האני הנמוך. שלושת הצ'אקרות הבאות מתייחסות לאני הגבוה, לרוח. מי שמחברת בין האדמה לרוח, ונחשבת ללב ליבה של כל מערכת הצ'אקרות ולמרכז הרגשות של הגוף, היא צ'אקרת הלב (אנאהאטה, התוף ההולם תמיד). הצבע שלה הוא ורוד ומבחינה פיסית היא אחראית על הלב ועל מחזור הדם. מבחינה סמלית, הצ'אקרה הזאת מדברת על אהבה, חמלה, קבלה ונתינה. בלי אגו, בלי ביקורת, בלי שפיטה. נקי. לב אל לב.

הראשונה מבין הצ'אקרות הגבוהות היא צ'אקרת הגרון (וישאדהא, מלא טוהר). היא נחשבת למרכז ההבעה של הגוף. הצבע שלה הוא כחול או תכלת, ומבחינה פיסית היא אחראית על הגרון, מיתרי הקול ובלוטת התריס. בפשט, היא אחראית לזה שאנחנו אומרים מה אנחנו רוצים, מרגישים, או חושבים. בדרש, מדברים פה על תקשורת יותר עמוקה, כי גם להקשיב לקול הפנימי זה סוג של תקשורת.

הבאה בתור, היא צ'אקרת המצח או העין השלישית (אג'נה, מרכז הפיקוד). היא נמצאת בין 2 הגבות והצבע שלה הוא כחול-סגול (אינדיגו). כל המסורות הרוחניות מדברות על פיתוח הצ'אקרה הזאת כתנאי ראשון להתפתחות רוחנית גבוהה.

בקצה הקודקוד נמצאת הצ'אקרה האחרונה, צ'אקרת הכתר (סאסהארטה, פרח הלוטוס בעל אלף עלי כותרת). הצבע שלה הוא לבן או זהב, היא נחשבת למרכז החוכמה ועוסקת ברבדים גבוהים של מודעות, כמו שיש להילרים או למדריכים רוחניים.

חשוב לחזק ולאזן כל אחת מהצ'אקרות, אבל גם לסנכרן אותה עם האחרות. כל מה שצריך זה למצוא את הזמן והמקום, בלי כל הדברים שמסיחים את הדעת. שבו בתנוחת לוטוס או חצי לוטוס, עצמו את העיניים, נשמו והירגעו. דמיינו את האנרגיה כאור בוהק שנע בצורה מעגלית לאורך הצ'אקרות. מתחילים מלמטה למעלה, ומתמקדים כל פעם בצ'אקרה אחרת. בכל צ'אקרה מבצעים ששה מחזורי נשימה, בצ'אקרות העליונות (אם מצליחים) מבצעים 12 מחזורים. אם אתם מתקשים באזור מסויים, שלחו לשם עוד אור ואנרגיה. אחרי שסיימתם לחזק את צ'אקרת הכתר, תציפו את כל הגוף באור לבן בוהק. דמיינו שכל תא בגוף מקבל את החיות והאנרגיה המרפאה. פקחו את העיניים, ותרגישו חזקים, רעננים ומלאי אנרגיה.     

כתבות קשורות:

ארבעת היסודות ברפלקסולוגיה

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.