Write a comment

תמיד אמרו עליו שהוא יצירתי, חושב מחוץ לקופסא, ושבטוח ישמעו עליו מתישהו, איפשהו ליד כל השמות הגדולים ברפואה המשלימה. פיטר מנדל (Peter Mandel) לא אכזב. הוא המציא את הקולור-פנקטורה (colorpunctura). כמו דיקור סיני, גם קולור-פנקטורה מניחה כי מאחורי כל בריאות טובה, יש מערכת מרידיאנים מאוזנת. אבל קולור-פנקטורה מגיע לאיזון הזה על ידי תדרי אור וצבע.


 

מנדל טוען שזו התפתחות מהפכנית ובלתי נמנעת של הדיקור הסיני. הקיסר הצהוב מתהפך בקברו


 

צבע טרי

פיטר מנדל למד נטורופתיה, הומיאופתיה, דיקור סיני, כירופרקטיקה ושיטות שונות של עיסוי. מספרים שלקליניקה שלו בגרמניה מגיעים 150 מטופלים ביום, ויוצאים ממנה כמו חדשים. אבל כנראה שזה לא הספיק לו, כי בערך משנת 1970 הוא התחיל להתעניין בפיסיקה, אנרגיות, צבעים ואור.


 

ממחקרים הוא למד שכל תא חי בגוף פולט ביופוטונים (Biophotons), חלקיקי אור באמצעותם התאים מתקשרים, ואפשר להשתמש בהם, בין היתר, בתור אינדיקציה לחוסר איזון בתא. הוא הסיק שחוסר האיזון הזה יוביל בסופו של דבר להתפתחות מחלה. 


 

בהתחשב בעובדה שלתאים שלנו יש תכונות אנרגטיות כמו שיש לאור, ושלאור וצבע יש השפעה על המערכות האנרגטיות בגוף, זה נראה למנדל ברור שבתכונות האלה אפשר להשתמש כדי לרפא. יותר מזה, עם ההכשרה שלו בדיקור סיני, ובהסתמך על מחקרים שמראים שמרידיאנים הם למעשה ערוצים של אור, מנדל הגיע למסקנה שהוא לא היה יכול למצוא אמצעי טוב יותר מאשר נקודות דיקור ומרידיאנים.


 

אחרי אינספור ניסיונות, מנדל קבע שלנקודות דיקור מסוימות יש משיכה לצבעים ספציפיים. הוא התחיל עם צבעי היסוד (אדום, צהוב, כחול) והמשיך עם הצבעים המשלימים (ירוק, כתום וסגול) ופיתח שיטת טיפול שמשתמשת בהם כדי לאזן נקודות דיקור קוטביות.


 

מכאן הוא המשיך לחקור את הפוטנציאל הטיפולי של צבעים אחרים. הוא פיתח צבעים שמתאימים לטיפול בנפש, בהם השתמש לטיפולים פסיכולוגיים במהותם, ובמקביל צבעים שמתאימים להקלה על כאבים.


 

בחזרה לעתיד
קולור-פנקטורה כוללת עקרונות טיפוליים שעקביים עם הרעיונות של הרפואה הסינית המסורתית, כמו למשל טיפולים שנועדו לשחרר מתקיעות, או טיפולים לחיזוק הצ'י. אבל היא כללה גם טיפולים שלא נכנסו למסגרת העבודה של הרפואה הסינית.


 

קולור-פנקטורה משלבת התמקדות עם אור וצבע (באמצעות מכשיר שנראה כמו עט) על גבי נקודות הדיקור, במטרה לרפא את הגוף הפיסי והאנרגטי. אור הוא כלי ריפוי עוצמתי אבל עדין. הוא נע בצורה מהירה וחודר לעומק התאים בגוף. כל צבע מורכב מתדרים שונים של אור ולכן מתקשר עם תדר אנרגטי אחר. כשהאור נספג בגוף הוא מעורר תקשורת בין תאית שתומכת בהחלמה פיסית, רוחנית ופסיכולוגית.


 

היא מדגישה את הפעולה והתגובה בגוף, במוח ובנפש, והיא מכוונת לגורם העמוק ביותר למחלה, למקורות הלא פיסיים שלה. פרט להקלה בסימפטומים פיסיים, לפי מה שאומרים, טיפולים רבים מצליחים לשחרר מטראומות רגשיות ואמונות שליליות, שנמצאות בגוף ברמה האנרגטית ותורמות למצב תמידי של חוסר איזון וחולי.


 

רעיון מרכזי שחוזר אצל מנדל הוא שכל אדם, כנשמה, מגיע לחיים האלה עם פוטנציאל ייחודי או מסלול חיים. לפי התורה שלו, מחלה או כאב הם איתותים שאותו אדם חסום ביכולת שלו לממש את אותו פוטנציאל, או שהוא סטה ממסלול החיים שלו. מנקודת המבט הזאת, המשמעות של ריפוי היא לא רק הקלה בסימפטומים. היא גם לעזור למטופל להבין מי הוא ומה הוא בא לעשות כאן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.