Write a comment

 

אחחחח...שבועות...איזה חג זה...חג מתן תורה, חג הקציר, חג שבעת המינים, הכל חגיגי, לבן, ראשוני, האביב מתחיל, בלילה עושים תיקון שבועות, ובניגוד לשאר החגים אפילו האוכל טעים....

 

"שבעה שבועות תספור לך מהחל חרמש בקמה" כתוב בתנ"ך לציון מועד החג (דברים פרק ט"ז פסוק ט') וברשתות המזון מתזמנים קצת פחות משבעה שבועות, וקצת לפני החג מתחילים למלא את המדפים בערכות הכנה שמבטיחות את עוגת הגבינה המושלמת.

שביל החלב

אבל מאז ועד היום נשפך הרבה חלב (שמישהו בטח בכה עליו) ומוצרי חלב זה כבר ממש לא מה שהיה פעם. אם פעם החנווני מהמכולת היה מוכר חלב בכד פח, מדלת לדלת, היום לא רק שהחנווני והמכולות נכחדו מהנוף, היום יש שפע של מוצרי חלב- גבינות קשות, רכות, רזות, חצי שמנות, יוגורטים קופצניים, פרוביוטים ואינטראקטיביים .

היום במדף החלב כמעט בכל רשתות המזון ניתן למצוא גם תחליפי חלב, מה שפעם היה אפשר למצוא רק אצל בודדים, משוגעים לדבר (ובטח לא רק לדבר).  חלב סויה בכל מיני טעמים, יוגורטים מסויה ויוגורטים שעשויים מחיות שונות (מישהו פעם אכל יוגורט מבפאלו?) הם רק חלק מהם.

וכמו שהאורגני הגיע כמעט לכל חלקה בחיינו, הוא הגיע גם לאזור החלב. בין שפע המוצרים אפשר גם למצוא את הלהיט התורן: גבינות אורגניות עשויות מחלב עיזים. על חלב עזים אומרים שהוא דומה בהרכבו לחלב אם יותר מכל חלב אחר ולכן נוח יותר לעיכול, החלבון המצוי בו הינו בעל ערך ביולוגי גבוה והוא מספק לגוף האדם בצורה טובה ומאוזנת את חומצות האמינו הדרושות לו ומכיל את כל  היסודות החיוניים לגוף. הוא עשוי מרכיבים אורגניים בלבד, העיזים ניזונות ממרעה ירוק ללא כימיקלים וחומרי ריסוס או הדברה ואינן מטופלות בתרופות אנטיביוטיות.

כן, מוצרי החלב הפכו לחלק בלתי נפרד מתרבות האכילה הישראלית, וזה לא רק שיש שפע מהם, היום מוצרי החלב הם הרבה יותר מסתם עוד יוגורט או גבינה. אקטיביה מבטיחה לסדר לנו את מערכת העיכול, אקטימל מבטיח לשמור על המערכת החיסונית, והגבינה הצהובה מבטיחה להיות טובה אלינו.

כמה עובדות על סידן

אז לכבוד החג, ובתור מישהי שלא יכולה להעביר אפילו יום אחד בלי יוגורט, בדקתי מה באמת הערך התזונתי של מוצרי חלב, וגיליתי בעיקר סידן.

הנה כמה עובדות שלא ידעתם על סידן : סידן הוא המינרל הנמצא בכמות הגדולה ביותר בגוף והוא נמצא בעצמות ובשיניים, הוא חיוני להפעלת שרירי הגוף, למנגנון קרישת דם, למניעת סרטן ולאיזון יתר לחץ דם. מוצרי חלב הם הספק העיקרי של סידן לגוף, והספיגה מהם היא בין הטובות (30% לעומת 10%-20% ממזונות אחרים).

חוסר בסידן מסוכן במיוחד עבור שתי אוכלוסיות: מבוגרים (אוסטיאופורוזיס) וילדים (רככת העצמות), חוסר בסידן בדם או בשריר הלב עלול לגרום אפילו למוות. לעומת זאת, עודף סידן ממזון אינו מזיק, אולם עודף סידן מתוספי מזון עשוי לגרום לתופעות לוואי שונות.

הדיאטנית הראשית של 'שטראוס מחלבות', יעל אברבוך, טוענת כי מבחינת המחלות הקשורות בחוסר בסידן, אין הבדל בין שתי האוכלוסיות מאחר והעצם נבנית בגיל מוקדם (עד גיל 25 פחות או יותר) וצריכה לא מספקת בתקופת גיל זו עשויה לגרום לפגיעה גם באותה תקופה ובמידה רבה גם בעתיד. אחרי תקופת גיל זו, העניין פחות או יותר אבוד, אבל עדיין חשוב לשמור על הקיים.

בנוגע לתחלואים נוספים שמתקשרים למוצרי חלב, כמו ליחה למשל, מציינת אברבוך עשרות מחקרים קליניים מדעיים שבדקו את הקשר בין צריכת מוצרי חלב לליחה. כולם הגיעו למסקנה שהקשר הזה לא מתקיים.

הצריכה המומלצת של סידן ליום נעה באזור ה 1,300 מ"ג בגילאים מוקדמים, ועבור נשים וגברים בגילאי 20-50 הצריכה המומלצת מעט יורדת ונעה באזור ה 1,000 מ"ג. אם לתרגם את המספרים האלה לכמויות, מדובר על 4-5 מוצרים ליום. (מועצת החלב ממליצה על 3 ואברבוך מנסה למשוך לכיוון ה-6).

מוצרי חלב מכילים בעיקר סידן, אבל גם חלבון ומינרלים נוספים (כמו זרחן) וויטמינים מקבוצת B שחיוניים לפעולות רבות בגוף כמו בניית שרירים, עיכול נכון וגם 'מעגלי אנרגיה' בהם למעשה הגוף הופך את המזון לאנרגיה.

כמובן שבין המוצרים השונים יש הבדל בריכוז הסידן ובהרכב התזונתי הייחודי של כל אחד מהם. בגבינה למשל ריכוז החלבונים עולה, בחלב ניגר אחוז הוויטמין מסוג B12 גבוה יחסית בהשוואה ליוגורטים.

ויטמין D נחשב כמסייע באופן משמעותי לספיגת הסידן בגוף וגם לקליטה שלו בעצמות, בעוד שסיבים, חומצה פיטית (שנמצאת בסויה, סובין, נבטי דגנים, קטניות ואגוזים) וקפאין נחשבים כמפריעים לספיגה ואף מעודדים הפרשת סידן מוגברת בשתן. (יכול להיות שקפה ועוגת גבינה זה לא רעיון כל כך טוב...).

אז שבועות, על כל פסטיבליו מגיע לבקר פעם בשנה, אבל לכם יש הזדמנות בכל יתר הימים ליהנות ממוצרי חלב, ועל הדרך גם מכל היתרונות שלהם...אבל באיזי! פרה פרה...

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.