Write a comment

 

תגובתו הראשונה של אדם, כדי להקל על כאבים - הינה להניח את ידו על המקום הכואב. ותגובה זו - נטועה בנו כאינסטינקט. חיבוק ילד בוכה, חביקת לחיי חבר עצוב, ליטוף חיה - כולם מגיעים ממקום אחד. הצורך במגע. ומגע זה - מביא עמו שלווה, חמימות, אהבה ואיכפתיות. אך - מעל הכל - פעולה פשוטה זו, הינה הבסיס לכל טכניקות הריפוי באמצעות מגע.

אנרגית החיים ? מה זה ?

גוף חי, מקרין חמימות ואנרגיה. אותה אנרגיה אותה אנו מכנים כח החיים. אנרגיה זו, עוזבת את הגוף הפיזי, רק בעת המוות. בתרבויות השונות, היא קרויה בשמות שונים, כמו "מאנה" אצל ההונה, "פארנה" אצל ההודים, "צ'י" בסין, "רוח" בעברית, וביפן - "קי".

כל פרט בסביבתנו המיידית, האדמה, הצמחים, החיות, כדור הארץ, כמו גם הכוכבים והיקום - מכילים את ה"קי", ומקרינים אותה. כל גוף בריא ומאוזן, מקרין סביבו סוג של חיות ממנה אי אפשר להתעלם. אדם/חיה/צמח בריא ומאוזן, יתואר לרוב  כ"בוהק חיים ובריאות".

פירוש השם רייקי:

ריי - כח

קי - חיים.

מכאן ש: רייקי =  "כח החיים".

מה קורה אם האנרגיה בגוף אינה מאוזנת ?

כח חיים לא מאוזן, מרמז על חסימה או האטה באחד ממרכזי האנרגיה בגוף (צ'אקרות). אם הדבר לא מטופל, עלול הדבר להפוך את הגוף לפגיע יותר למחלות. כח החיים, משחק תפקיד חשוב בכל מה שאנו חווים או עושים, ומהווה את המאגר העיקרי של זרימה שוטפת ויעילה  של חיות פיזית, ואת חיבורה הנכון למודעות נפשית ורוחנית.

מהות הרייקי

המילה "ריי", הינה בעלת מספר משמעויות בתפישה היפנית, אך בשימושה ברייקי, היא נתפסת ככח על-טבעי, או תודעה, או חכמה רוחנית. כלומר - בבואנו לתאר את מהות הרייקי ואופן פעולתה, הכוונה היא:

לחכמה, המגיעה מתודעה אלוהית יודעת כל, המבינה כל אדם באופן שלם, יודעת את הסיבות לכל הבעיות והקשיים, ויש לה את היכולת והידע, מה לעשות על מנת לרפא אותם.

אם נחבר את מה שהעלנו עד עתה, אפשר לתמצת זאת גם כך:

התודעה האלוהית (ריי), מדריכה את כח החיים (קי), בבואנו לטפל בסוג ההתמחות הקרוי רייקי.

למי מיועדת השיטה ?

השיטה מיועדת להעברת אנרגיה לעצמך ולאחרים מקרוב, או מרחוק. השיטה התגלתה מחדש לד"ר מיקאו אוסואי בסוף המאה ה- 19. השימוש בה, אינו תלוי ביכולת אינטלקטואלית או במצב התפתחות רוחנית. לכן - היא זמינה לכל אחד.

האם הרייקי מרפא ?

הרייקי מאפשר לאדם להתחבר ולהתנקות מאותם גורמים שאיפשרו למחלה לפרוץ מלכתחילה.

כאמור - גוף ונפש מאוזנים כהלכה, כמעט לא מאפשרים למחלות לפרוץ. גם אם מופיעה מחלה על רקע ויראלי או חיידקי - היא קצרה ביותר. לפעמים חולפת בין לילה. אך הרייקי עצמו, בהיותו אנרגיה מאזנת - לא מסוגל לרפא בזכות עצמו. על המטופל "לשתף פעולה" ופשוט - לרצות להבריא. (אין טעם להרים גבה. כל כך הרבה מאתנו משתמשים במחלות כמנוף)

כיצד נלמדת השיטה ?

השיטה מועברת ממורה לתלמיד בשלושה (או ארבעה) שלבים:

רייקי שלב 1: פתיחת ערוצי האנרגיה אצל המטופל, דבר ה"מטעין כפות ידיו" באנרגית הריפוי. בשלב זה,              מלמדים התלמיד את תנוחות הנחת הידיים לטיפול בעצמו ברייקי.

רייקי שלב 2: חניכת התלמיד לרמה 2, מאפשרת לתלמיד טיפול עצמי ובאחרים, ויכולת טיפול מרחוק. התלמיד מתוודע לשלושת סמלי הרייקי הראשונים, המייחדים את  זרימת הרייקי למטרות הדרושות:

                       סמל ראשון: סמל הכח.

                       סמל שני :    סמל הרגש והשכל.

                       סמל שלישי: סמל ההרמוניה והריפוי מרחוק.

רייקי  שלב 3: החניך מתוודע לסמל המאסטר, ומקבל את המפתחות באמצעותם מסמיכים מורים חדשים להוראת הרייקי. ׂ

(*) על פי שיטת המאסטר ויליאם ראנד - קיים שלב ביניים, בו התלמיד מוסמך תחילה כמאסטר - מטפל MASTER   PRACTITIONER, ורק אח"כ מוסמך כמורה.

האם מותר לטפל בכל אחד ?

כל יציר אלוה יהנה מהמגע החם, הלוטף הזה. ניתן ממש להרגיש את הרייקי מחלחל בעדינות של קורי משי חמימים בדיוק לאותם מקומות בהם אנו זקוקים במיוחד לריפוי. לפעמים, כשהמטפל מניח את כפות ידיו על כתפי המטופל - ירגיש זה את החום בברכיו למשל..

קיימות התוויות והנחיות לטיפול מאד ברורות.

ההתוויה המוחלטת להענקת טיפול - תלויה בקבלת הסכמה מן המטופל. אם לא הביע את רצונו בטיפול - אסור למטפל לטפל בו, גם לא מרחוק !

מלבד זה - ניתן לטפל בכל אחד, כמעט בכל מצב.

(קיימות התוויות נגד טיפול במקרים פסיכוטיים - עלולה להיות ריאקציה כתוצאה מכך שהרייקי מאפשר להעלות מחסומים רגשיים על פני השטח, אשר לאנשים אלה לא תמיד יש את היכולת או הכלים להתמודד עמם), וכן במהלך טיפול כימותרפי למשל (בין הטיפולים, לאחר 10 ימים, רצוי ומותר)

מה מעניק ומאפשר הרייקי ?

בגלל הראשוניות שלו - מגיבים כמעט כל המטופלים בנשימה עמוקה - עמוקה לתוככי בטנם, ומשחררים אותה באנחת עונג.. חלקם - נרדמים במהלך הטיפול, חלקם בוכים, חלקם צוחקים, וחלקם שוכבים בהבעת הקשבה פנימית - כאילו עברו במקרה מול מראה וגילו את עצמם לראשונה.

הטיפול מקיף, מרגיע, תומך, מאפשר, עוטף - ונותן דבר ראשוני שכמעט שכחנו איך לחוש אותו. מגע פשוט. נתינה ללא תנאי. ללא דרישה כלשהי ממך. ללא כל התניה לקבלת תגובה כלשהי. קח מכל הלב - ותהיה בריא…

לסיכום

שיטת הרייקי הינה שיטה פשוטה ומוכרת לנו - ממש כמו נשימה.

הטיפול נעשה בלבוש מלא. (ללא נעלים)

כגודל הפשטות - כך עוצמת ויכולת ההשפעה.

המטפל  נדרש לתת 100% מתשומת לבו לתהליך. המטופל יקח מזה - כמה שהוא רוצה או יכול.

לתלמידי אני אומרת - כשנחנכתי לרייקי - הרגשתי שחזרתי הביתה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.