Write a comment

 

בזמן ששלפתי את העיתון של סוף השבוע מערימת העיתונים במכולת שמתי לב שמתוך ערימת הדפים החליק מגנט של חברת שתייה אחת גדולה, על המגנט הופיעו משפטים כמו 'לדעת שאנחנו יכולים לשנות את המציאות' ו'להאמין שניתן לממש כל חלום'. מה להם ולמשפטים האלה חשבתי לעצמי ואחרי קריאה מרפרפת נסעתי לקיבוץ יסעור, בגליל המערבי לפגוש את מיכל לוי-אדיר, מדריכה רוחנית ומרפאה שמאנית.

בבית כתום שבתוכו חדר טיפולים סגול מקבלת מיכל את מטופליה ומדריכה אותם להקשיב לנשמה שלהם. שום דבר לא מקרי יסתבר לי מאוחר יותר.

לוי- אדיר היא גננת (גם היום, אבל קצת פחות) שברחה מרוחניות בערך כל החיים שלה. הכל היה בסדר. בית, עבודה, בעל, ילדים, ממש "מרובעת" (זה היא אמרה, לא אני) עד שמפגש מקרי עם קלפי הסגולה האינדיאנים שינה את חייה, אחר כך עברה סדנת טוטם חיות אינדיאנית ומאז הכל היסטוריה. היא מטפלת בקלפים, בקורי אור ופותחת לאנשים את הלב.


אין לנו אחרת מלבדה

שמאניזם זו תפיסת עולם ודרך חיים שרואה באמא אדמה את האמא של כ-ולם. מילת המפתח לדרך החיים האידיאלית על פי התפיסה השמאנית היא הרמוניה (עם אמא אדמה כמובן) ותפקידם של המנהיגים הרוחניים של הקהילה הוא לעזור לאנשים לחיות בהרמוניה. יש להם טקסים וכישופים וסמלים, אבל זה ממש לא מאגיה (לא שחורה ולא לבנה) הם מאמינים שבאמא אדמה יש הכל, החוכמה היא לדעת לקחת את זה בלי לקלקל, להרוס או להשמיד. אם נדע לקבל את האהבה הזאת, דברים מדהימים יקרו לנו.

חלק מהעקרונות לדרך החיים השמאנית. להשיב את הנשים והאנרגיה הנשית להובלת העולם והאנושות, להכשיר אנשים בדרכים שונות כדי שיוכלו לעזור לאנשים נוספים ולפתוח אותם לרעיונות הללו, וליצור קהילה של אנשים שמגשימה את החלום. אין אלוהים, יש אמא אדמה. כנראה שבגלל זה הם מסיימים כל משפט ב'אמא אדמה אוהבת גם אותך'.

את קהילת "הרוח הגדולה" שנמצאת בקיבוץ מיתר שבדרום מנהלים טרה ('ענן לילה') ודוב ('דוב יושב'). דוב למד את עקרונות הריפוי בקורי אור(שנשענים על הדרך שחקרו וגילו בני שבט המאיה) משמאן הנקרא "עורב לבן".

בגוף אני מבינה

ריפוי שמאני מדבר על זה שכולנו מחוברים ברשת של תקשורת. לרשת הזאת קוראים 'אלונה' והיא רשת של קורי תקשורת. כל אחד מאיתנו מחובר בקורי תקשורת לכל דבר, כל הזמן. לכל עלה, כל חרק, כל ציפור וכל גרגר אבק. דרך הקורים האלה עוברת דרכנו אנרגיה ואנחנו גם מקבלים דרכם אנרגיה, משהו כמו אפקט הפרפר. בתוך כל הקורים האלה יש גם כמה פנויים, שדרכם אפשר לרפא כאב פיזי, כאב רגשי, פחדים, דפוסי מחשבה ועוד.

לפי התפיסה השאמנית (אמרנו שהרמוניה היא מילת המפתח) כאב הוא איתות של הגוף שמשהו בחיים שלנו עובד בדיסהרמוניה, למשל כשאנחנו עושים משהו שצריך לעשות במקום משהו שאנו רוצים לעשות, וזה בכל תחומי החיים. כך למשל כאב בידיים מצביע על חוסר איזון בעשייה, וכאבי גב מדברים על משא כבד מנשוא.

הגוף הפיזי שלנו הוא בחירה של הנשמה, ונשמה אף פעם אינה טועה. נשמה חיה בהרמוניה עם הסביבה, וכשאין הרמוניה יש כאב. זאת הדרך של הנשמה להגיד שהעניינים קצת יצאו מהתלם. רובנו הרי מתעלמים מתחושות, מחשבות ורגשות ורק כשזה מגיע לכאב פיזי אנחנו לא יכולים להתעלם (וגם אז לא תמיד). הכאב הפיזי הוא רק חלק מהתהליך. אתם יודעים איך זה עובד. יש איזה שהיא בעיה ואז מתחילות המחשבות, מחשבה הופכת לרגש שמתורגם לכאב פיזי בגוף. וכשהבעיה לא נפתרת הכאב נהיה כרוני. ועד שהבעיה לא תיפתר, הנשמה תמשיך להציק ולהכאיב.

או אז מגיע המרפא שמתחבר בקורים שלו אל המטופל (וזה ממש לא חייב להיות באמצעות מגע פיזי) ומעביר את הריפוי או האיזון שהנשמה מבקשת. המרפא הוא רק צינור והמטפל האמיתי הוא ישות אור. לפי מה שמיכל אומרת, זה כל כך פשוט ויעיל שהדברים נוטים להסתדר מהר מאוד, הרבה פעמים בפגישה אחת בלבד.

בחדר הסגול מיכל משוחחת עם המטופל על הכאב ומנסה להגיע לשורש הבעיה.בהמשך מתבצע הטיפול דרך קורי האור, הכאב נעלם (גם אם לא באופן מיידי) והמטפל נוטע דפוס מחשבה חיובי במקום זה הקיים, ההרסני. אחר כך מקבל המטופל שעורי בית כדי להיפטר מהכאב לחלוטין. זה יכול להיות בצורה של שינוי דפוס קיים או משפטי מנטרה שהמרפא או הישות חושבים שעל המטופל לשנן.


אז יש כאלה שמגיעים עם כאב פיזי ויש גם כאלה עם כאב נפשי. לשמאנים יש הסבר מעניין לכאב נפשי. הם אומרים שעוד לפני שעומד לקרות משהו טראומתי, הנשמה כבר יודעת וכדי שהגוף הפיזי לא יחווה את הכאב במלוא עוצמתו, היא מתנפצת. אחרת הכאב יהיה בלתי נסבל. אחרי שהנשמה התנפצה היא מפוזרת בכל מקום (בעולמות אנרגטיים), וצריך לעשות לה איסוף. זה מסביר למה אנשים בדיכאון הם חסרי כוחות, הם עובדים רק עם חלק מהנשמה שלהם.

קלפים חיות וצבעים

'טוטם' הוא סמל. חיה, צמח או אלמנט כלשהו מן הטבע, שאנחנו יכולים להתחבר אליו או לא וללמוד דרכו על עצמנו.

על פי הפילוסופיה האינדיאנית של שבט הסנקה יש 13 חיות, מפת חיות הטוטם האישית של כל אחד מורכבת מצירוף של 9 חיות המלוות אותו ומשפיעות עליו במשך כל החיים. החיות מייצגות מאפיינים של האדם, והשמאנים טוענים כי הכרות עם החיות האלה תעזור לנו להבין יותר טוב את עצמנו. למשל קלף העיט מדבר על לראות את התמונה במלואה, ממרום מעופו של העיט. קלף הארנב מייצג פחדים, וקלף הדולפין מדבר על זרימה, תקשורת, משחק והנאה.

חוץ מהחיות, איתן יש לנו פחות חיכוך בחיי היום יום שלנו (אם אתם גרים ליד ריף דולפינים), יש את הצבעים שנמצאים סביבנו כל הזמן. בשבט הסנקה האינדיאני מקובל לדבר על 13 צבעים,  לכל אחד משמעות, תדר ואיכות. לצבע יכולה להיות משמעות הפוכה בתרבויות שונות אבל מה שחשוב זה הפרשנות שאנו נותנים לצבע. אצלנו למשל שחור מסמל אבל, אצלם זה הקשבה.

הצבעים מסודרים במעגל שנקרא 'מעגל השלום'. דרך אחת היא להסתכל ולהקשיב לצבעים ולנסות להבין מה זה אומר אם למשל יש צבע מסוים שאנחנו נורא אוהבים, או להיפך מאוד לא מתחברים אליו. הדרך השנייה היא להשתמש בהם באופן מודע, להגביר ולחזק איכויות למשל באמצעות בגדים או חפצים. מיכל למשל בחרה לצבוע את הבית שלה בכתום שמסמל לימוד, את הקירות הפנימיים בבית בורוד בהיר שמסמל יצירתיות ואת חדר הטיפולים בסגול,  סגולה לחוכמה וריפוי.

זה מזכיר קצת את הרעיונות בספר 'הנבואה השמימית'. שום דבר הוא לא מקרי, משפט אקראי של אדם (או על מגנט שחולק בעיתון), שלט שקופץ לנו מול העיניים, צריך פשוט לדעת לשים לב, לזהות, להקשיב, לתת לזה להנחות אותנו ולהוביל אותנו לתשובות.

פותחת לב
השמאנים מאמינים כי יש בתוכנו שלושה קולות. שניים מהם רעים (ה'טורף הפנימי' ו'חשיבות עצמית') ורק אחד טוב (מי אם לא הנשמה). ה'טורף הפנימי' תמיד מדבר על ייאוש ופחד. 'חשיבות עצמית' עובד על אותו עיקרון אבל הוא מוסיף גם את התפיסה שלי בהשוואה לאחרים (יש טובים ממני ויש גם פחות) ורק הנשמה מבקשת אושר אמיתי וטהור. אם נקשיב לקול הנשמה הכל ילך כמו שצריך ובזמן. הבעיה שאנחנו רגילים להקשיב לשניים האחרים, וכדי ללמוד להקשיב רק לנשמה צריך לעשות פתיחת לב.  

"עיסוי לפתיחת הלב" (אד-אומה) היא טכניקה שאמנית המאפשרת לנו לשמוע בבהירות את הקול האמיתי של הנשמה שבתוכנו, כלומר את הדרך והכיוון הנכון להגשים את ייעודנו.

השאמנים מאמינים כי הנשמה שלנו מכוסה בזבל בגלל תרבות למשל, או בגלל חינוך, אחרי שמפנים את הזבל מהנשמה באופן אנרגטי וגם מנטלי, האור שלה פשוט קורן החוצה. 

אי אפשר להיפטר מהשניים האחרים אבל אפשר ללמוד להתחיל לחיות איתם. מי שעובר את התהליך מתחיל את החיים מחדש. הטיפולים בשיטת אד-אומה נמשכים שעתיים כשהשעה הראשונה מוקדשת לשיחה, אחריה יגיע עיסוי המנדלות המקודשות על הגב כשמוסיקת שורשי ההרים מתנגנת ברקע, אז זה קורה.

חוזרים הביתה

כשנכנסתי לאוטו בדרך חזרה הביתה הרדיו ניגן את someone please call 911 . נזכרתי ששום דבר לא מקרי, והמשכתי לנסוע. אמא אדמה אוהבת גם אתכם. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.