Write a comment

 

יש זמנים (כמו אחרי תקופת החגים) שאנחנו צריכים איזה דחיפה קטנה שתעזור לנו להתחיל. אז אנחנו מאמינים לכל מי שמבטיח לנו שתוך עשרה ימים אנחנו חוזרים לג'ינסים הישנים, מתחילים דיאטת בזק, אוכלים רק אוכל מסוג אחד ומרגישים שדפקנו את המערכת. אנחנו באמת דופקים את המערכת, רק לא את זאת שהתכוונו אליה. והאמת? יכול להיות שנצליח להיפטר מהקילוגרמים המיותרים, אבל לפי מה שאומרים מספר חוקרים מארצות הברית, כדי לרזות בגדול, צריך לחשוב בגדול.

כמה זה עולה לנו


לחשוב בגדול, זה לדעת שלמה שאנחנו אוכלים יש מחיר. אם פעם היינו הולכים לרופא והוא היה אומר לנו להפחית בכמות המלח והשומן שאנחנו צורכים, היום הוא יגיד לנו משהו אחר לגמרי. "אם הייתי צריך לבחור רק דבר אחד לבקש מהמטופלים שלי, זה היה לשמור על משקל גוף תקין" אומר ד"ר תומאס לי, פרופסור לרפואה בבית הספר לרפואה בהארוורד.

"אם אתם לא יכולים להגיד לא להמבורגר, זה בסדר. פשוט תקזזו את צריכת הקלוריות להמשך היום, כי מה שקובע בסוף הן הקלוריות" אומר הקרדיולוג ד"ר אוגוסטין אגוצ'ה.אנחנו מעלים במשקל כשאנחנו אוכלים יותר מדי, אין דרך אחרת לעשות את זה. קילוגרם אחד למשל, אומר שאיפשהו הגזמנו ב-7,000 קלוריות. כקרדיולוג, אגוצ'ה ממליץ על צריכה של  2,500 קלוריות ביום לגברים ו- 2,200 קלוריות לנשים, כדי לשמור על משקל תקין, כי עודף משקל מעלה את השכיחות לחלות במחלות לב. הוא גורם לעלייה בכולסטרול הרע וירידה בכולסטרול הטוב, לעלייה במסת השומן בגוף, ולשינויים בלחץ הדם. השילוב בין כולם, מגביר את הסיכון למחלות לב כליליות, התקפי לב, שבץ, או הפרעות בקצב הלב.

מנגד, ישנם מזונות מסוימים שמשפיעים בצורה חיובית על הגורמים לחלות במחלות לב. לדוגמא, חומצת שומן מסוג אומגה 3 שנמצאת בדגים, ירקות ופירות, אגוזים וזרעים למיניהם, או מוצרי חלב דלי שומן ובשר רזה. ככה אנחנו שומרים על הלב שלנו, מזינים את הגוף בכל מה שהוא צריך, ומקבלים עוד ערך מוסף, כי ההשפעה של הרכיבים טובה יותר ביחד, מאשר של כל אחד מהם בנפרד.  

הדרך ללב עוברת דרך הקיבה

"למרות זאת, עודף משקל הוא לא הפקטור היחידי בסיכון לחלות במחלת לב" אומר ד"ר לי. לא כולם יצליחו להשפיע על בריאות הלב דרך הבחירה של ארוחת הערב. יש כמה גורמי סיכון, כמו היסטוריה של מחלות לב במשפחה, שלא ניתן לשנות. במקרים כאלה ממליצים הרופאים על שימוש בתרופות שמורידות את רמת הכולסטרול בדם. אבל גם השימוש בתרופות האלה, לא אומר שאפשר לעשות מה שרוצים. לתרופות יש תופעות לוואי וכמה שנאכל יותר, כך נצטרך להגדיל את המינונים.  

את ההבטחות לירידה מהירה במשקל אפשר לזרוק לפח ביחד עם ההבטחות של הקרמים שמעלימים קמטים וצלוליטיס. אין קיצורי דרך, אין ניסים, אבל מצד שני, גם אין דבר כזה אסור או מותר. הכל שאלה של כמויות, ותמיד אפשר להגדיל את אשראי הקלוריות על ידי פעילות גופנית. בדיאטות בזק אי אפשר להתמיד לאורך זמן, דיאטה צריכה להיות משהו שאפשר לעמוד בו. השורה התחתונה היא, שאם רוצים לב בריא, צריך לעשות שינויים וצריך בעיקר לחשוב בגדול. דיאטה לא יכולה להיות אופנה חולפת, זה לכל החיים.  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.