Write a comment

 

חלק מהתרופות לוקחים לפני האוכל, חלק אחריו. אבל בלי קשר למתי לוקחים אותן, גם האוכל עצמו יכול להשפיע על העבודה שהתרופה תעשה, ועד כמה היא תעשה אותה טוב.

תרופות מסוימות בשילוב עם מזונות מסוימים, עשויות להיות פחות יעילות. על יחסים אסורים בין אוכל ותרופות (ואנחנו מתערבים שלפחות אחת מהקבוצות תצליח להפתיע אתכם)

ירקות ירוקים עליים

באופן כללי, ירקות ירוקים ועליים הם אחד מהדברים היותר טובים שקרו לנו. הם מכילים פיטוכימיקלים רבים, שנותנים להם את הצבע שלהם, אבל לא רק. למשל קרטנואידים, פיטוכימיקלים שהם נוגדי חימצון חזקים, או לוטאין, נוגד חימצון עוצמתי, שטוב במיוחד לעיניים. ירקות ירוקים ועליים מכילים גם ויטמין K, פיסת מידע שחשובה במיוחד לאנשים שנוטלים תרופות לדילול הדם. ויטמין K עוזר לדם להיקרש, שזה בדיוק הפוך ממה שעושות התרופות. המינון של התרופה מותאם למטופל באופן אישי, ככה שאם אתם אוכלים סלט ביום תמשיכו לעשות את זה. רק אל תחליטו פתאום להיות פופאי.

גבינות קשות
חלק מהתרופות (כמו תרופות נוגדות דיכאון ותרופות לטיפול בפרקינסון) עובדות על המסלול של אנזים שנקרא מונואמין אוקסידז (MAO), אנזים שאחראי על הזמינות של מוליכים עצביים כמו סרוטונין, נוראדרנלין ודופמין. היום כבר לא ממש משתמשים בתרופות כאלה, ותכף גם תבינו למה. הרבה מאוד מזונות מכילים רכיב שנקרא טירמין (tyramine). טירמין מתפרק באמצעות אותם אנזימים של מונואמין אוקסידז. וכל תרופה שמעכבת את הפעילות של האנזים, גורמת לטירמין לנוכחות מוגברת בשטח. זו לא היתה בעיה, אם השילוב הזה לא היה גורם לעלייה בלחץ דם, לכאבי ראש ומיגרנות ולהפרעות בקצב הלב, סימפטומים שאם הם מחריפים הם יכולים להגיע אפילו לכדי שבץ. המזונות שמכילים טירמין הם גבינות קשות, יין, בירה, סויה, אבוקדו, בננות, קפה, שוקולד, בשר ונקניק, תאנים ושקדים. מה שלא משאיר יותר מדי דברים שכן מסתדרים עם התרופות האלה.

אלכוהול
אלכוהול ותרופות עושים את אותה דרך בגוף. מזרם הדם הם מגיעים אל הכבד, ושם הם מתפרקים לגורמים ראשוניים, ממשיכים למערכת העצבים ועושים את מה שהם צריכים לעשות. אבל כששניהם נמצאים ביחד בגוף, הם נלחמים על אותם אנזימים בכבד, והגוף שלנו (קצת כמונו) מעדיף אלכוהול ולא תרופות. זה אומר שחוץ מפגיעה אפשרית בתפקוד של הכבד, התרופה פחות יעילה ויכולה אפילו להפוך לחומר שלגוף שלנו אין כלים להתמודד איתו. במקרה של אנטיביוטיקה למשל, זה יכול להפוך לבחילות וכאבי ראש, ואם האנטיביוטיקה לא ממש יכולה לפעול, זה אומר שהחיידקים רק מתחזקים. במקרה של תרופות נוגדות דיכאון, הן נאלמות דום לנוכח אלכוהול ופשוט הופכות לפחות יעילות. במקרה של תרופות לטיפול בסוכרת, רמות הסוכר בדם יכול לעלות או לרדת לרמה מסוכנת. אז אם אתם לא רוצים לגמור עם הראש באסלה (במקרה הטוב), לא שותים אלכוהול ביחד עם תרופות. אפילו לא שלוק קטן.  

אשכוליות

מי שאחראי לפרק את התרופה בגוף הם אנזימים במערכת העיכול שלנו. הבעיה עם מיץ אשכוליות היא שהוא משתק את האנזימים האלה, ובעצם מגדיל את כמות התרופה שנכנסת לזרם הדם, כאילו לקחנו הרבה יותר מהמינון המומלץ. מצב כזה עשוי לגרום לכאבי בטן, שלשולים ובמקרים נדירים לכשל בתפקודי כליות.

זה נכון לגבי תרופות להורדת כולסטרול, תרופות לטיפול ביתר לחץ דם, תרופות מדללות דם, תרופות הרגעה ותרופות נוגדות חרדה או דיכאון, ואפילו תרופות להורדת חום.

מוצרי חלב

הסיפור של אנטיביוטיקה ומוצרי חלב הוא סיפור פשוט. מוצרי חלב פשוט עלולים לפגוע בספיגה של התרופה ולכן, לא תהיה שום השפעה לנטילת התרופה. זה נכון במיוחד לגבי אנטיביוטיקה ממשפחת הטטרציקלינים (Tetracycline) שמתחברת בקיבה לסידן, והוא זה שמונע ממנה להיספג כמו שצריך בגוף.

  

כנראה שככה זה. מה שאמור לעשות אותנו בריאים, יכול לפעמים לעשות בדיוק ההיפך. לפחות ככה אנחנו יודעים איך להיזהר ממה שעושה אותנו חולים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.