Write a comment

 

אם פעם רוב בעיות הפוריות (70%) נבעו כתוצאה מבעיה אצל האישה, היום נשים וגברים אחראים במידה שווה לעובדה שיותר ויותר קשה לקיים את מצוות פרו ורבו. באופן כללי אומרים שפוריות הגבר נמצאת בירידה מתמדת. איכות הזרע יורדת, ספירת הזרע יורדת, חלק מהזרעים בכלל לא מגיעים לאן שצריך, חלק מהם לא מצליחים לשרוד עד לרגע בו מתרחשת ההפריה. ואנחנו לא מדברים רק על בעיות פוריות, אנחנו מדברים גם על בעיות אונות, הפרעה נפוצה ושכיחה לא פחות.

אני לוזר?

אצל רוב הגברים הבעיה היא הורמונאלית, בעיקר מעט מדי טסטוסטרון שגורם לבעיות זקפה וזרע. בנוסף, קיימות בעיות נפוצות כמו ספירת זרע נמוכה (אוליגוספרמיה) שמוגדרת כפחות מ-20 מיליון זרעונים למילימטר של שפיכה, בעיות בתנועה של הזרע (אסטנוזואוספרמיה), בעיות גנטיות ואנטומיות, זיהומים (כמו דלקת בדרכי הולכת הזרע), או גודש ורידי האשכים (וריקוצ'לה) שנגרם כתוצאה מחשיפה לחום (סביבת עבודה חמה או ישיבה מרובה) שמעלה את הטמפרטורה גם באשכים. בשנים האחרונות נפוצים במיוחד גורמים סביבתיים כמו עישון, אלכוהול או חומרים מזהמים שנמצאים באוויר, בחומרי הדברה וגם באוכל. וכן, כל המיתוסים בנוגע לרכיבה על אופניים, אמבטיות חמות ובגדים צמודים, הם נכונים.

זה נשמע כמו המון גורמים לבעיה אחת, אבל כל הגורמים האלה מייצגים בפועל רק עשרה אחוזים מהמקרים, יתר המקרים (90%) נכנסים לקטגוריה של "חוסר פוריות לא מוסבר". כדי לדעת מה שורש הבעיה, בודקים שלושה פרמטרים בזרע- מבנה התאים, ריכוזיות התאים והתנועתיות שלהם. כדי להיות בטוחים במאה אחוזים, גם הגבר עצמו עובר סדרת בדיקות לא פשוטה, ביניהן בדיקת אולטראסאונד באשכים.

טבעי שלא תשלוט בעצמך

ברפואה המתקדמת של היום כמעט לכל בעיה יש פתרון. בעיות פוריות אצל גברים קצת קשה יותר לפתור, מאחר ובמרבית המקרים הגורם בכלל לא ידוע. בנוסף, בכל הנוגע לבעיות פוריות אצל גברים יש פחות אופציות טיפוליות מאשר אצל נשים, ובכל מקרה, טיפולי הפריה ידועים כטיפולים פולשניים, לא נעימים, כאלה שלוקחים הרבה זמן וכסף ובינתיים גורמים להרבה מפחי נפש אצל בני הזוג. הטיפולים הקיימים היום הם הזרעה תוך רחמית (IUI), הפריה חוץ גופית (IVF), ומיקרו מניפולציה (ICSI).

כדי שהטיפולים האלה יהיו המוצא האחרון ולא הראשון, אפשר לנסות לטפל בבעיה באמצעים קצת יותר ידידותיים וטבעיים, כמו למשל חליטת צמחי המרפא "כח גברא" מסדרת ילקוט הרועים. כל תמצית מכילה שילוב של צמחי מרפא המסייעים לשיפור וחיזוק המערכת הגברית כולה. ג'ינסנג (Ginseng) למשל, שחוץ מלטפל בבעיות אונות הוא משפיע לטובה על כל המערכות בגוף, מפיג עייפות וסטרס ומעלה את רמת האנרגיה. דמיאנה (Damiana) הוא צמח מרפא שמגיע מדרום אמריקה, הוא נחשב כמעורר תשוקה, יעיל מאוד להגברת האון והחשק, ובנוסף יש לו פעילות נוגדת דיכאון. צמח נוסף שמכילה התמצית הוא צמח המרפא הסיני אפימדיום (Epimedium) שמווסת את הפרשת ההורמונים במוח שאחראים על הפעילות המינית, הוא מגביר את ייצור הזרע ומתאים לטיפול גם בבעיות פליטה. כשניסו אותו על עכברים הם גם הזדווגו יותר וגם פלטו יותר. (הכינו את הממחטות). צמחים נוספים שמכילה התמצית הם הל (Cardamom), מוסקט (Nutmeg), פלפל אנגלי (Allspice), ציפורן (Cloves) וצמח המרפא מטה שאומרים שהוא ה-תחליף לכל הטיפולים ההורמונאליים.

במקרה של גברים, כשיש בעיה, רופא הוא בדרך כלל האחרון שיודע מזה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בבעיות זקפה או פריון. ככה אפשר גם להשאיר את הבעיה בין הסדינים ולטפל בה בצורה ידידותית ויעילה. במקום קפה עד המיטה, תתחילו לחשוב על תה שישאיר אתכם במיטה.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.