Write a comment

 

בשביל שזרע יהיה טוב, הוא צריך להצטיין בשלושה מדדים. הראשון הוא מדד ספירת הזרע (יותר מ- 20 מיליון למיליליטר שפיכה), השני הוא המבחן המורפולוגי (צורה וגודל) והשלישי הוא מבחן התנועתיות (כמה מהר וכמה רחוק הוא שוחה). יש לא מעט דברים שמחסלים את מאגרי הוויטמינים, המינרלים וההורמונים בגוף ומשפיעים על כל המדדים האלה. וכשזה קורה, הזרעים במחאה מתקבצים ביחד והתוצאה היא שיותר קשה להם להגיע מנקודה א' לנקודה ב'.

אם אתם מנסים ולא מצליחים, תזונה היא מקום טוב להתחיל לחפש בו תשובות. לפי מחקרים, תזונה יכולה לעשות את ההבדל בין ניסיון להריון.  
  

אבץ וחומצה פולית

בשביל חלק מהגברים, בעיה בפוריות יכולה להיות פשוטה כמו רמה נמוכה של אבץ, ו/או חומצה פולית. הבעיה היא שהגוף לא מייצר מספיק משניהם בכוחות עצמו, ככה שצריך לרתום לעזרה תזונה או תוספי מזון. בלי רמה מספקת של אבץ וחומצה פולית, הגוף כולו לא מתפקד בצורה מלאה, וזה כולל את מערכת הרבייה. מחקרים חדשים מראים כי תוספת של אבץ וחומצה פולית יכולה להעלות את ספירת הזרע ולשפר את תנועתיות הזרע. לדוגמא, מחקר שנערך בהולנד מצא שגברים יכולים לשפר את ספירת הזרע שלהם אפילו עד 74%, על ידי תוספת של 5 גרם חומצה פולית ו-66 מיליגרם של אבץ ביום, במשך 26 שבועות. אבל, לכל אחד מהם בנפרד לא תהיה השפעה משמעותית על ספירת הזרע. למרות שאבץ הוא מינרל שחיוני לתפקוד תקין של הגוף, עודף ממנו עלול להזיק, ככה שתמיד עדיף להתייעץ עם גורם מוסמך ולא לקחת החלטות בצורה עצמאית. עם תרד למשל, שעשיר בחומצה פולית, אתם יכולים להרגיש חופשי. ויש אפילו מחקרים שאומרים שצריך לאכול ממנו שלוש פעמים ביום בשביל להצליח.

ויטמינים

במסגרת מחקר שנערך באיגוד האמריקאני לפוריות, 48 גברים שסבלו מקשיים להפרות ביצית של אישה ועשרה גברים שכבר יודעים מה זה להיות אבא, מילאו שאלונים בנוגע להרגלי התזונה שלהם. התוצאות הראו ש- 83% מהגברים שסבלו מקשיים לא ממש אכלו ירקות ופירות, מה שעורר אצל החוקרים חשד סביר שאיכות הזרע מושפעת מנוגדי חימצון. אם אין מספיק מהם, הזרע הופך עצלן ומאבד מהיכולת שלו להפרות ביצית. כמה זה לא מספיק? כל מה שהוא מתחת לחמש מנות ביום.
אז כשאתם ממלאים את עגלת הסופר שלכם, תקפידו לבחור ירקות ופירות בעלי צבע עז, כמו ירקות ירוקים ועליים, ירקות אדומים שעשירים בליקופן (עזרה ראשונה לזרעים) וגם תפוזים, תותים, אוכמניות, מלון ופפאיה. על אספקת ויטמינים מקבוצת
B, החשובה כל כך לתפקוד המיני, אחראים דגנים מלאים. ותשאפו שהם יהיו מלאים, ואם אפשר גם אורגניים. מחקרים מראים שגם כימיקלים בהם משתמשים לגידול מזון, יכולים להשפיע על איכות הזרע.

 

חלבונים
מי שנמצא חזק בתחום יודע שיש שלוש חומצות אמינו שמדברים עליהן בהקשר של פוריות גברים. ארגינין (Arginine), קרניטין (Carnitine) וגלוטתיון (Gluthatione). ארגינין עוזרת לשיפור רמות הטסטוסטרון שקשורות לזרע חזק, והיא גם מחדדת את החשק המיני כבונוס. קרניטין, חשובה לתהליך ההתפתחות של זרע. זרע צריך מאה ימים של חסד כדי להשלים את תהליך ההתפתחות שלו וחומצת האמינו הזאת עוזרת לו. זרע בריא נמדד על ידי התנועתיות שלו, היכולת שלו לשחות רחוק, ועל ידי המורפולוגיה שלו (גודל וצורה). כל אלה מועצמים גם בזכות קרניטין. גלותטיון חיונית לשיפור איכות הזרע, וחוסר בה קשור לבעיות בתנועתיות. מקור טוב לחלבונים הם עוף, דגים, ביצים ומוצרי חלב. תחליפים צמחוניים יכולים להיות שעועית, עדשים, אורז מלא, קינואה ודגנים מלאים אחרים, אגוזים וגרעינים. במיוחד גרעיני דלעת וגרעיני חמניה. גרעיני דלעת עשירים גם באבץ באופן טבעי ובחומצות שומן שחיונית לתפקוד תקין של מערכת הרבייה הגברית.

מים
הזרע, כמו גוף האדם, עשוי ברובו ממים. ככה שזוגות צריכים לשתות הרבה מים. היא, בגלל שבלי מים זירת ההתרחשות הופכת עוינת יותר לזרע. הוא, בגלל שמים עוזרים לסיכויי הכניסה להריון, להריון עצמו  ולבריאות הכללית. בלי צריכה אופטימאלית של מים, ספירת הזרע ואיכות הזרע לוקחות את הכל הרבה יותר קשה.

תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.