Write a comment

אוסטיאופתיה הינה תרפיה (שיטת טיפול) משלימה לרפואה הקונבנציונלית, הכוללת איבחונים וטיפולים. השיטה שמה את הדגש על השלמות המבנית והתפקודית של הגוף. שיטה זו שונה בכך שהיא מכירה בכך שהרבה מהכאב והליקויים מהם אנו סובלים נובעים מאי תקינות בתפקוד מבנה הגוף והנזק הנגרם לו כתוצאה ממחלה.

האוסטיאופת מאמין כי אם הגוף מתפקד ביכולתו המרבית, אזי מכניזם הריפוי הפנימי שלו מתפקד ביעילות.

איזה בעיות אוסטיאופתיה יכולה לפתור?

בעוד שכאבי גב הם הבעיות הנפוצות והמטופלות ביותר באוסטיאופתיה, עדין אוסטיאופתיה יכולה לעזור במגוון רחב של בעיות כגון: כאבי ראש, לחץ בצוואר והכתפיים, לחץ בשריר או במפרק, פציעות ספורט, שינוי תנוחת העובר בהריון, טיפול משלים לאחר ניתוח, סכיאטיקה, דלקת פרקים, פגיעות לחץ חוזרות ועוד.

ככלל האוסטיאופתים מאבחנים ומטפלים בסיבה יותר מאשר בסימפטומים עצמם.

מה מצפה לי בביקור אצל אוסטיאופת?

בביקור אצל אוסטיאופת בפעם הראשונה, ילקחו ממך היסטוריה רפואית והיסטוריה של הבעיה הספציפית אליה הגעת ותתבקש לבצע מספר בדיקות. בדרך כלל יידרש ממך להוריד חלקים מבגדיך ולבצע מספר פשוט של תנועות. האוסטיאופת יחל בבדיקת מישוש, על מנת לזהות נקודות חולשה ועודף מתח בגופך.  יתכן ואוסטיאופת יזדקק לחקירה נוספת דוגמת צילום רנטגן או בדיקות דם. זה יאפשר לו אבחנה מלאה ותוכנית טיפול מתאימה עבורך. כאשר נעשה האבחון המלא, האוסטיאופת יסביר לך את הבעיה ויתחיל בטיפול. הטיפול בדרך כלל עדין ואינו גורם לכאבים או אי נוחות. האוסטיאופת אף יסביר לך כיצד למנוע הישנות הבעיה. 

כמה טיפולים אזדקק?

האוסטיאופת קשוב לחולה, מה שאומר שהטיפול מותאם לך כיחיד. האוסטיאופת אמור לתת לך הערכה לאחר הביקור הראשון. עבור כאבים חמורים (אקוטים) יתכן כי טיפול אחד או שתיים יספיקו. בעיות כרוניות יצריכו טיפול ממושך.

כיצד האוסטיאופתיה עובדת?

האוסטיאופתיה היא בעיקר טיפול ידני תוך שימוש במגוון רחב של טכניקות טיפול בינהם  טכניקות עדינות של מישוש הרקמות, ניוד המפרקים או טכניקת הדחיפה המהירה, המיועדת לשפר ניוד וטווח התנועות של המפרקים. טכניקות השחרור העדינות נהוגות מאוד, בעיקר בטיפול בילדים וזקנים. רוב האוסטיאופתים מתמקדים בעיקר בשרירי השלד, העצמות והמפרקים. בנוסף לטיפול האוסתיאופת יכול לכלול במסגרת הטיפול המלצות על יציבה, תזונה ותרגילים. 

מהי ההכשרה של אוסתיאופתים?

האוסטיאופתים מקבלים הכשרה עיקרית כמטפלים רפואיים, מסלול הכשרתם כולל לימודים אינטנסיבים במשך 4 שנים, הכוללים אנטומיה (מבנה הגוף), פיזיולוגיה (חקר פעילות הגוף) ופתולוגיה (תורת המחלות). יש מספר תארים לאוסטיאופתים בינהם:

·        DO - Diploma in Osteopathy

·        (BSc Ost) – תואר באוסתיאופתיה

זמן הלימוד בשני המסלולים הוא זהה, לפחות 4 שנים של תרגול. ההבדל הוא בהכרה שמספר אוניברסיטאות נתנו למקצוע זו והציעו תואר במקצוע זה.

מהי ההיסטוריה של האוסטיאופתיה?

שיטת טיפול רפואי מיסודו של אנדרו טיילור סטיל (1828-1917), שנולד בוירגינה, ארה"ב, התאמן כרופא על פי החינוך הרפואי שהיה נהוג באותה תקופה. עם הזמן הוא עבר למסלול שונה מיתר חבריו הרופאים וחיפש שיטות חדשות לטיפול במחלות. תוצאת מחקרו היתה השימוש בטיפול פיזי כתבנית מיוחדת של טיפול, לה הוא קרא "אוסטיאופתיה". השיטה שפיתח מבוססת על התיאוריה שהגוף מסוגל ליצור תרופות נגד מחלות ומצבים רעילים בזמן שהוא נמצא ביחסים מבנייים נורמלים וכאשר יש לו תנאים סביבתיים תומכים ותזונה מתאימה. השיטה משתמשת בשיטות אבחון גופניות, תרופתיות  וכירורגיות, תוך מתן דגש על חשיבות תנועת הגוף ושיטות של פעולה בידיים לזהות ולתקן את המבנה או הפעולה הפגומה.

בשנת 1892 ארגן אנדרו טיילור סטיל, בית ספר בקירקסוויל, מיזורי ללימוד אוסטיאופתיה ומהתחלה קטנה זו התפשטה השיטה לחלקים נוספים בעולם כולו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך
תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.