Write a comment

 

ההודים מאמינים שאם אשה בהריון ישנה רוב היום, הילד שלה לא בדיוק יהיה העיפרון הכי מחודד בקלמר. אם היא בוכה רוב ההריון, הוא יבכה על זה כל החיים שלו. אם היא אוכלת יותר מדי דגים יהיו לו בעיות בעיניים, ואם היא מציצה לתוך באר, רוב הסיכויים שהוא ייוולד בלידה מוקדמת.  

מה יש לאיור-וודה להגיד על הריון

חלב ודבש

לפי המסורת ההודית, אמהות היא לא רק הבסיס לחיי המשפחה, היא עמוד השדרה של כל הסדר החברתי. הם משווים את העובר לנביטה של זרע. האשה מספקת לו את הקרקע, ההזנה והעונה הנכונה בשביל שהוא יגדל. לכן, הדאגה לאשה חשובה לפני, במהלך ואחרי ההריון. ובשביל זה, מתגייסים הבעל, ובעצם כל המשפחה.

האיור-וודה מלווה את התפתחות העובר ברחם (Garbhini Vyakarana) עם הוראות מיוחדות לכל אחד מחודשי ההריון. העיקרון הבסיסי הוא שבשלושת החודשים הראשונים ובשני החודשים האחרונים, צריך לדאוג לה הרבה יותר.

החשיבות של הטרימסטר הראשון היא לייצב את ההריון ולהזין את הרחם. העובר מוזן דרך השלייה ולכן מומלץ בעיקר מזון נוזלי. בחודש הראשון מומלץ לשתות חלב קר עם הארוחות, ולאכול רק ארוחת בוקר וערב. בחודש השני מומלץ לשתות חלב חם, עם דבש, חמאה וצמחי מרפא מתוקים ותומכים. בחודש השלישי אפשר להוסיף פירות ומים קרים. אחרי החודש השלישי העובר מתחיל לתקשר ולכן מהחודש הזה ההודים מאמינים שאפשר להתחיל להפעיל את הילד בהתאם לתכונות שרוצים שיהיו לו.

מהחודש הרביעי, הראש, פלג הגוף העליון והגפיים של העובר מפותחים. הוא מתחיל להרגיש בחושים ובתחושות, הלב שלו פועם והוא מודיע על הצרכים שלו דרך האם, שזה מה שאנחנו מכירים בתור חשקים למזונות מסוימים. ההודים מאמינים שברוב המקרים הצרכים של שניהם זהים. לכן מומלץ לספק את החשקים של האם, אלא אם הם ממש לא הגיוניים.

מהחודש החמישי ועד השביעי, מתחילים בהכנות שדרושות לחיזוק הרחם והזנת העובר. התזונה צריכה לכלול בעיקר אורז, חלב וחמאה, פירות וירקות צהובים וכתומים, ירקות ירוקים עליים וצימוקים

וענבים.

מהחודש השמיני ואילך, התזונה צריכה לכלול כמה שפחות שומן, מלח ומים. בתום החודש השמיני, מתחילים בשתיית צמחי מרפא בעלי איכות עדינה ומשתנת, כמו זרעי שומר.

עם תחילת החודש התשיעי, האשה צריכה לעבור לאזור הלידה (Sootikagar) שהוכן מראש במיוחד בשביל זה. ונכון שהאזור הוא נקי, נעים ורגוע, אבל מה שהיא הולכת לעבור שם זה בעיקר חוקנים על בסיס צמחי מרפא, וקומפרסים מצמחי מרפא כדי לרכך את הרחם, ולעודד את התנועה החוצה.

האיור- וודה מתארת תשעה סוגי מחלות שאפשריות במהלך ההריון. בחילה, הקאה, אנורקסיה, יובש בפה, חום, אנמיה, שלשול, צבירת נוזלים ובצקת. בכולן מטפלים בתזונה וצמחי מרפא, ואם אין ברירה, בתרופות עם השפעה מתונה ככל הניתן.

עשה ואל תעשה

אשה בהריון צריכה תמיד להיות במצב רוח טוב, להיות נקייה, מסודרת ולבושה כמו שצריך, עדיף עם בגדים פשוטים. היא צריכה לישון בסביבה נקייה, לאכול אוכל טעים, להימנע ממזון חריף או מתובל (למשל ג'ינג'ר, כוסברה או קפאין) ולדאוג לתוספת של ברזל, חומצה פולית וסידן.

אסור לה לגעת או להסתכל על אנשים עם מומים, או כל דבר שיכול לעורר בה עצב, כעס, או פחד. כדאי לה לא לדבר בקול רם, ובטח של לצעוק. היא צריכה להימנע מצעידות ארוכות, נסיעות קשות, במיוחד אם הן למקומות נטושים. בתחילת וסוף ההריון עדיף להימנע מפעילות מינית, ולאורך כל ההריון אסור לה לישון ביום ולהיות ערה בלילה. אסור לה להרים דברים כבדים, לשבת על משטחים לא נוחים, ולהתכופף לפרקי זמן ארוכים. במיוחד לא אם זה באר.

תגובות פייסבוק
comments

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.