Write a comment
יש הרבה סיבות לחכות לקיץ, אבל עקיצות היתושים ללא ספק לא נכללות ברשימת היתרונות של העונה החמה. הנה כמה כלים טבעיים שיעזרו לכם להיעקץ קצת פחות בקיץ הקרוב – בלי להרוג או להרעיל את היצורים המעופפים

הן מזמזמות לנו באוזן באמצע הלילה, משאירות עקיצות מגרדות ובעיקר מהוות מטרד שאי אפשר להתעלם ממנו. אנחנו מדברים כמובן על היתושות (ולא היתושים כפי שרבים חושבים), שנחשבות לאחד הסמלים הבולטים ביותר של הקיץ הישראלי. אז איך נפטרים מהן?לצערנו אין דרך למגר את הבעיה לגמרי, אבל אתם כן יכולים להשתמש בכמה טקטיקות טבעיות כדי לדאוג שתיעקצו קצת פחות בקיץ שכבר ממש כאן:

1. נצלו את הרוח

מומחים מבהירים שהמנורות שמחשמלות את היתושים למוות נחשבות כדרך לא יעילה (וגם לא מוסרית) למגר את הבעיה. על אף שבצורה הזאת אתם נלחמים בחלק מהיצורים המעופפים, זה לא באמת יבטיח אזור נקי מיתושים. מה שכן אפשר לעשות זה להשתמש במאווררים שיקשו על התעופה של היתושות בחלל הקרוב אליכם וימנעו את ההגעה שלהן אל הדם הטעים שלכם. מאווררים ידועים כדרך יעילה וגם מוסרית בהרבה להילחם בתופעה.

2. תשנו את הרכב האוויר שלכם

אם הכותרת הזאת נראית קצת מוזרה, תכף תבינו בדיוק למה הכוונה. חשוב להבין כי יתושות נמשכות לפחמן דו חמצני שכולנו פולטים בתהליך הנשימה. ישנן כמה פעולות שכולנו עושים שמגבירות את הפקת הפחמן ובכך מושכות אלינו יותר מהמעופפות הטורדניות האלו.

הפעולות האלו כוללות בין ביתר: שתייה של אלכוהול, פעילות גופנית מאומצת, אכילת מזונות חריפים או התנשמות כבדה. מאכלים נוספים מגבירים את הסיכון לעקיצות ובהם בננות, שום ותוספים של ויטמין B. יש גם מצבים רפואיים שגורמים להפקה מוגברת של פחמן כמו היריון או עודף משקל. במקרה כזה אין כמובן פיתרון מידי לבעיה.

3. עטפו את עצמכם בבגדים צמודים יותר

יתושות בסופו של דבר מצוידות ב"כלים" דקיקים למדי לשאיבת הדם מהגוף. כשאתם נעטפים בשכבת הגנה מסוימת מפניהן, גם אם היא לא נדמת לנו כשכבה עבה ועוצמתית, הן לא מצליחות לחדור מבעדה ולהגיע אל הגוף. בגדי טייץ או בגדים מסוג דומה נחשבים כדרך יעילה למדי לחסום את עקיצות היתושות. אם אתם מתכננים טיול בטבע, זוהי דרך נהדרת להבטיח שיעקצו אתכם קצת פחות בדרך.

4. פחות שחור, יותר לבן

אם אנחנו כבר עוסקים בבגדים, יש עוד דרך להתלבש בצורה שתדחה את היתושות המטרידות. העיניים של היתושות לא מפותחות כמו שלנו ולכן כשהן סורקות את השטח בחיפוש אחר מזון, הן עפות קרוב לאדמה ומאתרת מטרות שצבען מנוגד מזה של השמיים והאדמה. חוקרים מצאו שהיתושות מתקשות יותר לזהות צבעים בהירים ומנגד מזהות בהצלחה רבה ביותר גוונים כהים כמו שחור או חום. לכן, אם אתם רוצים להיעקץ קצת פחות בקיץ, מומלץ ללבוש בגדים לבנים שיקשו על הזיהוי שלכם על ידי היתושה האימתנית.

5. התנגדו לדחף לגרד

אין ספק שקשה מאוד לא לגרד עקיצות יתוש, אבל חשוב להבין שהפעולה הזאת עלולה, באופן אירוני למדי, דווקא לגרום שיעקצו אתכם יותר. הגרד נובע מהתגובה של הגוף לחומר שמחדירה היתושה אל הדם כדי לדלל אותו ולהפוך את השאיבה לקלה יותר. הגוף מייצר דלקת כדי להילחם בחומר הזר שמוחדר אליו.

הגירוד מגביר את התהליך הדלקתי ובאופן אירוני דווקא מושך אליו יותר יתושות שזוממות על שאיבת הדם שלכם. נכון, קשה מאוד להילחם בדחף הזה, אבל במקום לגרד ניתן למרוח על הגוף תכשירים טבעיים כמו אלוורה, חומץ ואפילו דבש. כל אלה ידועים כחומרים שמרגיעים את האזור המגורה ומפחיתים את הגרד.

mitot banner3


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

Say something here...
Cancel
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.